Kniha ( pevná vazba )

  • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Drž mě, když padám

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 499 Kč dárek zdarma v hodnotě 299 Kč

Drž mě, když padám

Výjimečně se stane něco, co stmelí celé lidstvo, propojí osudy všech, jako by sebou zemská přitažlivost trhla a svět se na okamžik zmenšil, přiblížil, a každý jednotlivý člověk si pak pamatuje, kde byl, když se to událo nebo když se o tom dozvěděl. A někdy se svět zmenší natolik, že je z něj jenom jeden člověk. Jedna drobná lidská bytost v… Přejít na celý popis

Darcy Coates: Limitovaná edice Strašidelné domy Kdo se rád bojí, nesmí si nechat ujít knížky Darcy Coates. První tři díly její hororové série Strašidelné domy nyní vycházejí v limitované edici s až děsivě krásnou ořízkou! Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Výjimečně se stane něco, co stmelí celé lidstvo, propojí osudy všech, jako by sebou zemská přitažlivost trhla a svět se na okamžik zmenšil, přiblížil, a každý jednotlivý člověk si pak pamatuje, kde byl, když se to událo nebo když se o tom dozvěděl.

A někdy se svět zmenší natolik, že je z něj jenom jeden člověk. Jedna drobná lidská bytost v opuštěném zálivu. Vyčkává a sepisuje kroniku nedávných událostí, na něž nelze zapomenout.

Román Ostrov v sobě spojuje milostný příběh a mrazivou dystopii, v níž islandské dějiny postihne nečekaný obrat. Klade otázku, co lidi spojuje a co je rozděluje.

Nefunguje telefonní, e-mailové ani internetové spojení se zahraničím. Od rána nepřistálo žádné letadlo a s posledními letadly od nás ztratili navigátoři spojení. U lodí je to totéž, na radaru se od rána neukázal žádný pohyb.

 

 

Sdílet 0

Nakladatel
Fobos
Rozměr
130x200
jazyk
čeština
Počet stran
272
Vydání
1
isbn
978-80-7390-972-7
Vazba
pevná vazba
datum vydání
14.01.2019
ean
9788073909727
 • Hana Wielgusová Hana Wielgusová

  Jasně jsem se orientovala a knihu o 272 stranách jsem přečetla během pouhých pár dní. Fandila jsem osobám, které jsem si oblíbila a přála jsem si, aby vše dobře dopadlo. Byla jsem dojatá, napnutá, místy rozhořčená.

  Celá recenze

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.4 z 5 41 hodnocení čtenářů

21× 5 hvězdiček 18× 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 5.0 z 5

 • 5 z 5 hvězdiček Martin Paseka registrovaný uživatel

  Přesně ten typ knihy, co čtenáře nutí přemýšlet, jak to se světem vlastně bude dál. Co bychom vlastně dělali bez vší energie, techniky a věcí zajišťující nám komfort. Děj se odehrává v překrásné přírodě na Islandu. Kniha je netradiční, čtivá a velmi inspirativní.

  Kniha, Fobos, 2019, 9788073909727

 • 4 z 5 hvězdiček Zuzana Matějková registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Čtivá a zdařilá kniha. Zajímavý příběh, byť námět není žádnou novinkou. Líbil se mi autorčin styl psaní, krátké kapitoly, islandská poetika. Nemohla jsem se odtrhnout. Na konci jsem litovala, že kniha není delší a že jsme se nedozvěděli trochu víc...

  Kniha, Fobos, 2019, 9788073909727

 • 3 z 5 hvězdiček Lukáš Duda registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Popravdě jsem byl trošku zklamán dějem. Přišlo mi jako kdyby spisovatelka ztratila v půli dech. Zápletka byla celkem zajímavá. Přesto jsem čekal nějaký konec a vysvětlení co, proč a jak se stalo. Bohužel, ale to tam nebylo. Nejzajímavější na knize, bylo jak probíhá totalita a představa toho, že se to může stát i ve skutečnosti.

  Kniha, Fobos, 2019, 9788073909727

 • 4 z 5 hvězdiček Pavel Bulín registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Desivy pribeh o vzniku totality

  Kniha, Fobos, 2019, 9788073909727

 • 4 z 5 hvězdiček Romana Klimešová registrovaný uživatel

  V žánru "postapo" nesmí chybět představa " co by kdyby" , ideálně s myšlenkou " a dalo by se to ještě udělat jinak" :-) Jednoduše napsané, čtivý příběh, otázky bez odpovědí, pocit marnosti a místy i strachu. Nečíst v době "covidové" :-)

  Kniha, Fobos, 2019, 9788073909727

 • 2 z 5 hvězdiček Ondřej registrovaný uživatel

  Kladně hodnotím téma knihy a vcelku poutavý příběh hlavního hrdiny. To je bohužel vše. Negativně hodnotím styl psaní a pro mě trochu chaotická návaznost jednotlivých kapitol. Možná proto jsem se nemohl začíst. Dále mě trochu zamrzelo, že snad každá čtvrtá, pátá strana byla buď poloprázdná nebo úplně prázdná. Na druhou stranu účelem této knihy pravděpodobně není oslnit stylem psaní nebo zaujmout dlouhým napínavým příběhem. Kniha má, podle mého názoru, spíše informovat o možných důsledcích rozpadu společnosti. Což zcela jistě splnila.

  Kniha, Fobos, 2019, 9788073909727

 • 4 z 5 hvězdiček Linda registrovaný uživatel

  Uvěřitelná fikce o tom, jak by se Island mohl vypořádat s absolutním odříznutím od světa. Místy z toho mrazí, jak navzdory současným znalostem a přístrojům by se v mnoha ohledech lidé vrátili do období temného středověku. Není to povzbudivé čtení, ale velmi zajímavé.

  Kniha, Fobos, 2019, 9788073909727

 • 4 z 5 hvězdiček Jana Bučková registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Měla jsem trochu problém se začít, ale konec mě mile překvapil.

  Kniha, Fobos, 2019, 9788073909727

 • 5 z 5 hvězdiček Lucie Pospíšilová registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Kniha se čte celkem sama a je vítaným zpestřením a oddechem. Je zajímavé sledovat změny na ostrově po přerušení komunikace s okolním světem. Jak se budou vyvíjet postavy v nedostatku a chaosu? Není to klasické postapo a právě v tom je síla této knihy. Doporučuji.

  Kniha, Fobos, 2019, 9788073909727

 • 4 z 5 hvězdiček Tereza Skýbová registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Ostrov je za poslední dobu první knížka, která mě chytla natolik, že jsem ji chtěla číst i v polední pauze. Knihu bych zařadila mezi postapokaliptické romány, podobou třeba slavné knize Den Trifidů bez scifi prvků. Je facinující sledovat jak se jednotlivé charaktery vyrovnávají s následky katastrofy, o které nic nevíme, a jejichž rozhodnutí jsou často v rozporu s názory čtenáře, co v takové situaci dělat. Skrz jednotlivé postavy také můžeme sledovat rozhodnutí vlády, které vedou k autoritativnímu režimu schovanému za populistickými kroky. Jako největší plus knihy bych zařadila dvojtou časovou linku hlavní postavy Hjaltiho, která se v závěru splývá v jednu a ponechání Islandského názvosloví. Na závěr bych ráda zmínila, že vynechání odbornějších pasáží expertů, kteří by zastupovali vědeckou komunitu a prezentovali by analýzu situace na ostrově, zanechalo příběhu sympatický nádech mysterioznosti. Mé osobní celkové hodnocení je 85%.

  Kniha, Fobos, 2019, 9788073909727

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 0 Kč Nápověda