Nacistova dcera

Autor Max Czornyj

Kniha ( pevná vazba )

Na prodejně

39 Kč s DPH
Běžně 399 Kč Nápověda Jsme transparentní Nejnižší cena před akcí: 319 Kč

E-shopové listy

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

E-shopové listy

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Nepřehlédněte! Tento produkt je zařazen do Akce Romance, historie a čtení (nejen) pro ženy! V letním KNÍŽKODEJI do 99 Kč

Existuje něco jako „gen zla“? Alicja Nowińská se usmívá sama pro sebe. Zvedne ruku na přivítanou a napřímí se. Ukáže na hluboké křeslo u kávového stolku. Když k němu přijdu, vyjede na své kolečkové židli od stolu.Když spolu hovoříme, nesmí mezi námi být bariéry. To je jedno z pravidel úspěšné terapie.Mně však už nic nepomůže. Nejsem dobrá. Nosím v… Přejít na celý popis

Pán a kocour Připomeňte si, že láska může změnit vše. I ta zvířecí, úplně nečekaná. Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Existuje něco jako „gen zla“?

Alicja Nowińská se usmívá sama pro sebe. Zvedne ruku na přivítanou a napřímí se. Ukáže na hluboké křeslo u kávového stolku. Když k němu přijdu, vyjede na své kolečkové židli od stolu.Když spolu hovoříme, nesmí mezi námi být bariéry. To je jedno z pravidel úspěšné terapie.Mně však už nic nepomůže. Nejsem dobrá. Nosím v sobě gen zla. A žádným pokáním ho neodčiním.

Nacistova dcera je strhující román o minulosti, na kterou nelze zapomenout. O hrůzné době 2. světové války a lásce navzdory všemu. O dětech, které by neměly být odpovědny za činy svých rodičů. O pokání, které nastává v okamžiku, kdy se k pravdě postavíme čelem. Někdy, abychom opět nalezli klid a lásku, musíme projít peklem.

Sdílet 0

Nakladatel
Kontrast
Rozměr
142 x 208 x 35
isbn
978-80-277-0165-0
Počet stran
320
Vydání
1
ean
9788027701650
Vazba
pevná vazba
datum vydání
9.03.2022

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.2 z 5 26 hodnocení čtenářů

14× 5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

 • Eva Francová registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček

  Greta, osmdesátiletá hrdinka příběhu, si celý život vyčítá to, kým je – dcerou vysoce postaveného nacistického důstojníka. Ač již je dávno po válce a nemá s otcem nic společného, obviňuje se, že má v sobě gen zla. Nedokáže se smířit s tím, že má na otce i hezké vzpomínky, ač ví, kým byl. V této knize máme pohled do duše nemocného člověka, který si v mládí prožil hrůzy války. Jak se cítí, na co vzpomíná, jak si celý život v sobě nosí pocit viny kvůli tomu, kdo byl jeho otcem. Zároveň tu máme pohled na válku očima různých dětí, které se ocitly každé na jiné straně bitvy. Tato kniha je trochu jiná než ostatní s podobným tématem. Více než historický je to spíše psychologický román. A to mě na tom bavilo nejvíc. Kniha je neskutečně čtivá, vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Kromě současnosti, Greta vzpomíná na své dětství, a ještě je příběh prokládán deníkem dívky, který si psala za druhé světové války. Kousek po kousku nám vše do sebe zapadá, myslíte si, že už vše víte a pak přijde absolutně nečekaný a překvapivý závěr. Tento příběh je jiný, ale neskutečně zajímavý a čtivý. Ale hlavně pak dojemný a smutný. Rozhodně si připravte kapesníčky, budete je potřebovat. Trochu mně vadí obálka knihy, která moc nesouvisí s příběhem a nehodí se k němu, vzbudila ve mně úplně jiná očekávání, což je trošku škoda. V knize mi občas něco málo nesedlo, ale v porovnání s tím, jak jsem zbytek doslova hltala, otáčela stránku za stránkou, byla jsem při čtení napnutá, jak to vlastně celé dopadne, tak jako celek hodnotím vysoko a zase jednou kniha, na kterou ještě nějakou dobu budu rozhodně myslet. 4,5*/5*

  Přečíst více
 • Tereza registrovaný uživatel 2 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Knížka mě až do půlky nudila, nebavilo mě to číst a byla jsem připravená, že ji nedočtu. Nakonec mě zaujala zápletka a knihu jsem dočetla, ale přeskakovala jsem. Až teprve konec knížky mě chytl a bavil.

  Přečíst více
 • Veronika Hüblová registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Hezká knížka se zbytečně překombinovanym a složitym koncem. Stačilo ji asi přečíst jen do 3/4 :)

  Přečíst více
 • Eva S. registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Kniha byla pořízena jako dárek pro maminku. Jelikož je to velmi náročná čtenářka a kniha se jí moc líbila, tak doporučuju všem, kteří mají tuto tématiku rádi.

  Přečíst více
 • Lycu11 registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt Hodnoceno z aplikace

  Kniha je napsána hezky, ale nevztáhne vás do děje tak, že nemůžete knihu odložit... Podle popisu jsem čekala úplně jiný příběh než popletené vzpomínky starší paní s Alzheimerem, která ve stáří ani nezná své jméno. Na můj vkus zbytečně překombinované i když chápu, že i takové následky mohla doba a prožitý šok zanechat.

  Přečíst více
Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Nejnižší prodejní cena 30 dní před začátkem akce: 319 Kč Nápověda