4.0 z 5 hvězdiček
měkká vazbaKniha ( pevná vazba )
- Dostupné u dodavatele
- Doručení V pátek 23. 1. předáme dopravci
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
357 Kč s DPH
Běžně 399 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Kniha se věnuje exilu po roce 1948. Víte, co čekalo československé emigranty? Svět na ně nebyl připraven, a tak museli uprchlíci trávit určitý čas v lágrech. Tam si vydávali vlastní časopisy, organizovali divadlo, školní výuku, zkrátka podmínky je dohnaly ke specifickému způsobu života. Autor se osobně sešel s pamětníky či jejich potomky a… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Tváře normalizace
-
Zrůdy StB
-
Kniha v barvě krve
-
Jdu s hlavou vztyčenou
-
Normalizované životy
-
Bestseller Šikmý kostel
-
Symbol Ludvík Svoboda
-
Aristokratka u královského dvora
-
10 ZA 500,- Brutal 1: Zpověď detektiva z oddělení vražd
-
Bestseller Elektronická dárková poukázka 500 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
Mámino poslední objetí
-
Vinařství: V bouřlivých časech
-
Československo a francouzská Afrika 1948-1968
-
Gustáv Husák
-
Jiřina Bohdalová: Můj život mezi slzami a smíchem
-
Nacistické poklady a StB
-
Vídeňský kongres
-
Další, prosím
-
10 ZA 500,- Homeless Guide
-
Rudolf Slánský
-
Československý exil ve Švédsku v letech 1945- 1989
-
Bestseller Atomové návyky
-
V zajetí geografie
-
A přiveď zpět naše roztroušené
Kniha se věnuje exilu po roce 1948. Víte, co čekalo československé emigranty? Svět na ně nebyl připraven, a tak museli uprchlíci trávit určitý čas v lágrech. Tam si vydávali vlastní časopisy, organizovali divadlo, školní výuku, zkrátka podmínky je dohnaly ke specifickému způsobu života. Autor se osobně sešel s pamětníky či jejich potomky a nasbíral cenné reálie: dopisy, letáky, osobní doklady, a pochopil mnohé souvislosti. Pojďte se dozvědět více o málo známé kapitole našich nedávných dějin.
- kategorie
-
Knihy »
Odborná literatura »
Společenské vědy »
Politologie »
Politika, Společnost »
Česká a československá scéna »
r. 1948 – 1989
- Nakladatel
- Universum
- Rozměr
- 155 x 245 x 19
- datum vydání
- 23.09.2020
- ean
- 9788024266398
- Počet stran
- 192
- Hmotnost
- 535 g
- jazyk
- čeština
- Vazba
- pevná vazba
- Vydání
- 1
- isbn
- 978-80-242-6639-8
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
5.0 z 5 1 hodnocení čtenářů
1× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Eva Francová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Tato kniha nám přibližuje životy lidí, kteří se rozhodli po komunistickém převratu v únoru 1948 emigrovat. Nebylo to jednoduché a než se dostali do vysněného cíle, museli strávit nějaký čas v uprchlických táborech. Autor nám zde ukazuje, jak vypadal jejich každodenní život. Po dlouhé době jsem sáhla po literatuře faktu a jsem za to moc ráda, neboť tato kniha mně přiblížila něco, o čem jsem věděla pouze zběžně. Je až neskutečné, čím vším si lidé museli projít, když se jim podařilo dostat za hranice, ale ještě předtím, něž se dostali pryč z Evropy. V knize se dočteme, kde se nacházely jednotlivé tábory a jak to v nich vypadalo. Většinou to však nebylo nic pěkného. Autor nám dále přibližuje, jak se tam žilo, o tom, jaké tam byli životní podmínky. Dozvíme se, jak si Češi pomohli, když došlo na vzdělání, jak duševní zdraví pomohl utužit sport. A pak samozřejmě i to, jak bylo možné dostat se z táborů dál. Kniha je doplněna o spoustu fotografií, dokumentů, dobových článků a vzpomínek konkrétních lidí. Je vidět, že si autor dal velkou práci, než shromáždil veškeré informace a sepsal je přehledně a srozumitelně. Tuto knihu doporučuji všem, kdo se chce dozvědět více, o jedné části našich dějin, o které se tak moc nemluví.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
6 nejčtivějších novinek tohoto ledna
-
10 nejprodávanějších deskových her roku 2025 v síti Knihy Dobrovský
-
10 nejprodávanějších e-knih roku 2025 u Knihy Dobrovský
-
Osamělý vlk: Nesbø změnil hrdinu, nikoliv kvalitu | RECENZE
-
Čeká nás 9. díl Stranger Things? Proč si fanoušci myslí, že finále není skutečné
-
Duch Pankráce: Příběh a svědectví smějících se bestií | RECENZE
-
10 nejprodávanějších knih roku 2025 v síti knihkupectví Knihy Dobrovský
-
Zamilovaný vinopalník - švédská bomba, která vás nabije dobrou náladou | RECENZE
-
Heated Rivalry: Když se z knižní romance stane seriálový hit
-
Vánoce na Skotské vysočině: Příběh, který vás dokonale naladí na sváteční atmosféru | RECENZE
-
Triumf pro českou fantastiku: Legie je Knihou roku Lidových novin
-
AOMU: česká aromaterapie, která zpříjemní čtení i každý den