6 červencových novinek, které si přibalit na dovolenou
Slunce svítí, prázdniny jsou v plném proudu a spousta z nás si dopřává...
Kniha ( pevná vazba )
Šťastné milostné příběhy, v nichž spolu zamilovaní nezůstali, jsou vzácné. Ještě vzácnější jsou válečné milostné příběhy se šťastným koncem, v nichž zamilovaní stáli každý na jiné z nepřátelských stran. A zcela výjimečné jsou milostné vztahy mezi příslušníky židovského národa a stoupenci nacismu během druhé světové války. Příběh Židovky Heleny… Přejít na celý popis
Šťastné milostné příběhy, v nichž spolu zamilovaní nezůstali, jsou vzácné. Ještě vzácnější jsou válečné milostné příběhy se šťastným koncem, v nichž zamilovaní stáli každý na jiné z nepřátelských stran. A zcela výjimečné jsou milostné vztahy mezi příslušníky židovského národa a stoupenci nacismu během druhé světové války. Příběh Židovky Heleny a dozorce Franze Wunsche je víc než to všechno.
3.3 z 5 8 hodnocení čtenářů
1× 5 hvězdiček 2× 4 hvězdičky 4× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 1× 1 hvezdička
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
Jitka Ibrahim registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Je to čtivý faktografický příběh, který se mi opravdu moc líbil. Ale bohužel je znát, že je to autorčina 1. kniha. Já jsem jako její první knihu přečetla Esterčini otcové, kterou řadím mezi jednu z nejhezčích knih, které jsem četla a nasadila laťku hodně vysoko. Až teprve poté jsem četla tuto autorčinu prvotinu. I přestože jsem přečetla už dost knih s tématikou holocaustu a z prostředí koncentračních táborů, v žádné knize jsem se nesetkala (zatím) se slovem kamion. Vždy to byl náklaďák. A při představě dnešních kamionů mi to v textu dost vadilo-rušilo. Vyhledala jsem, zda nějaké kamiony v r. 1942-43 vůbec existovaly.... ale je to prostě vojenský valník pro přepravu osob. Takže mi to nějak do textu ani trochu nesedlo. A co mě vůbec rozčilovalo, přestože nejsem žádný češtinářský génius!? V celé knize slovo "bysme"! Že by překladatel? Co nějaká korektura? Nebo to je snad schválně (i ten kamion)?? To jsou jediné 2 výtky vůči knize. Naopak ve chvíli, kdy jsem četla, že se esesmani bavili po večeru u bohatě prostřeného stolu, pili drahá vína (zabavená samozřejmě Židům), diskutovali a poslouchali hudbu a v jednu chvíli jeden z nich požádal jednoho zajatce, Poláka, který jim posluhoval, aby změnil hudbu a pustil "Lili Marlene" (za války mezi vojáky oblíbená milostná píseň), musela jsem knihu odložit a vyhledala jsem si tuto píseň v originále a informace o ní. To byla nádhera! A když jsem se zaposlouchala, najednou jsem měla pocit, že jsem v té knize, v té místnosti s nimi. Tak moc mě to přiblížilo a vtáhlo k nim do místnosti, to se mi ještě nestalo!.
Barča registrovaný uživatel 1 z 5 hvězdiček
Mrzí mne,že děj už byl použit v jiné knize a to Černa a Purpurova, postavy sice mají jiná jména,ale jedná se o tytéž osoby.
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Slunce svítí, prázdniny jsou v plném proudu a spousta z nás si dopřává...
Pokud vám seriál Heated Rivalry (Spalující rivalita) nedal spát a zhlédli...
Pokud nevíte, zda sáhnout po „nové Lukáškové“, váš osobní...
Tahle kniha se ke mně původně dostala jen proto, abych ji předala někomu z...
Nestihli jste naše žhavé literární odpoledne na Masarykově nádraží, nebo...
Po dočtení poslední knihy, která byla na můj vkus až příliš...
Už jste také někdy spadli do pasti algoritmu sociálních sítí? Znáte to....
Ne vždycky má člověk chuť vyrážet na nákup do obchodního centra. Někdy...
Pokud jste unavení ze všech těch varování, že světu hrozí atomová válka...