4.0 z 5 hvězdiček
pevná vazbaKniha ( pevná vazba )
- Produkt je vyprodaný.
Ve své nejnovější knize Churchill a Amerika se autor oficiálního životopisu předního britského politika dvacátého století Martin Gilbert zabývá postojem sira Winstona vůči Spojeným státům, s nimiž byl spřízněn nejen společnými anglosaskými tradicemi a hodnotami, ale i pokrevně - po matce, rozené Jenny Jeromové, která se narodila v Brooklynu.… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Faktor Churchill
-
Tesla
-
Amerika
-
Tesla - génius, který zkrotil elektřinu
-
Ztracená vítězství
-
Dzeržinskij - Láska a revoluce
-
Wellington
-
Šest kontinentů - Příběhy z cest
-
10 ZA 500,- Biografika Einstein
-
Madeleine
-
Bestseller Hovory k sobě
-
Faktor Churchill
-
Sacher-Masoch
-
Černá kniha CIA
-
Idealista – Život barona Pierra de Coubertin
-
Eleonora Akvitánská
-
Hrdinové zámořských objevů
-
Bestseller Psychologie peněz
-
Bůh synergie
-
Válečníci a vojevůdci
-
Putování za zvířaty
-
Máme na víc
-
Napoleon - Život císaře
-
Lepení v praxi
Ve své nejnovější knize Churchill a Amerika se autor oficiálního životopisu předního britského politika dvacátého století Martin Gilbert zabývá postojem sira Winstona vůči Spojeným státům, s nimiž byl spřízněn nejen společnými anglosaskými tradicemi a hodnotami, ale i pokrevně - po matce, rozené Jenny Jeromové, která se narodila v Brooklynu. Churchill poprvé navštívil USA v roce 1895 a vztahy s bývalou britskou kolonií pěstoval, často v rozporu s převládajícími náladami veřejného mínění ve své zemi, až do smrti. Už za první světové války prosazoval co nejtěsnější spolupráci s Američany a osobně se seznámil s F. D. Rooseveltem, který se shodou okolností jako on sám krátce předtím rovněž podílel na řízení námořních záležitostí.Tato známost mu poté, co se v roce 1940 stal ministerským předsedou a stanul v čele britského válečného kabinetu, umožnila postupně překonávat americký izolacionismus a nakonec s obrovskou pomocí amerických ozbrojených sil a válečné výroby podstatnou měrou přispět k porážce mocností Osy.Bez významu jistě není ani okolnost, že proslulý projev, v němž varoval před spuštěním železné opony napříč Evropou a nebezpečím hrozícím ze strany stalinského Ruska, pronesl právě ve Fultonu na jihu Spojených států. Ve spolupráci s prezidenty Trumanem a Eisenhowerem pokračoval i v období studené války.
Kniha přináší velké množství nového materiálu, který autor čerpá z Churchillových osobních zdrojů - soukromých dopisů, článků a projevů, ale i z rozhovorů, jež při četných cestách do USA poskytl četným americkým novinám a časopisům.
- Nakladatel
- BB art
- Rozměr
- 170 x 235 x 45
- jazyk
- čeština
- Vazba
- pevná vazba
- Hmotnost
- 1000 g
- isbn
- 978-80-7381-193-8
- Počet stran
- 542
- datum vydání
- 7.11.2007
- ean
- 9788073811938
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů
0× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
6 březnových knižních novinek: od temné vášně až k hokejové romanci
-
Petra Lukešová: „Je to něco, co jsem chtěla dělat odmala. Doslova splněný sen” | DOBRÝ ROZHOVOR
-
Knižní veletrh v Londýně – den třetí: Poklady místních knihkupectví
-
Knižní veletrh v Londýně – den druhý: Vesmírníček v arabštině a maraton schůzek
-
Cizota: Když se western, sci-fi a horor potkají na Marsu | RECENZE
-
Jak vypadal první den na knižním veletrhu v Londýně
-
Světelné kroky – humorná česká sci-fi nominovaná na Magnesii Literu | RECENZE
-
Uhodněte knihu podle indicií a vyhrajte. Představujeme projekt „Blind Date With a Book“