Yuval Noah Harari

Yuval Noah Harari je historik a profesor původem z Izraele, jenž se ve svých dílech specializuje na světové dějiny. Jeho knihy se řadí k žánru odborné literatury.

V literárním světě proslavil poutavou historickou publikací Sapiens - stručné dějiny lidstva, ve které čtenářům přináší spoustu zajímavých informací a nabízí jim možnost nahlížet na známá témata novýma očima.

Více informací

 

 

Nedlouho po vydání této knihy se z ní stal mezinárodní bestseller a byla přeložena do téměř třiceti jazyků. U nás se kniha dočkala i druhého vydání.

I ve svém dalším díle Homo Deus se Yuval zabývá lidskými dějinami, tentokrát se však pokouší nahlédnout do nepříliš vzdálené budoucnosti. Co se stane, pokud nás jednou zcela nahradí počítače? Dokážeme si zachovat planetu i se všemi těmi technologickými vymoženostmi, kterými jí momentálně spíše ubližujeme?

Ve své prozatím poslední knize 21 lekcí pro 21. století se věnuje právě těmto problémům, které se spoustě z nás mohou zdát stále velmi vzdálené, nicméně dle Yuvalova názoru se s nimi chtě nechtě musíme vypořádat, pokud chceme v tomto novém, rychle se vyvíjejícím světě přežít.
Díky novým poznatkům, které při psaní svých knih získal, se Yuval sám stal veganem a začal se aktivně zapojovat do aktivit Hnutí za práva zvířat. Yuval Noah Harari žije se svým manželem nedaleko Jeruzaléma.

Sdílet 0

Doporučujeme Od nejnovějších Od nejprodávanějších Podle ceny

Vše Novinky Bestsellery

Řazení
Filtrovat

Knihy autora

Typ knihy

Stav

Hodnocení