Jean des Cars*1943

Jean Marie de Pérusse des Cars je francouzský novinář a spisovatel. V literární tvorbě se zaměřuje především na evropskou šlechtu, zejména na jeden z nejvýznamnějších panovnických rodů, rod Habsburků a na monacký rod Grimaldi.

Napsal také zajímavou publikaci o britském rodu Windsorů, Dynastie Windsorů, která popisuje jeho dějiny od konce 19. století až do dnešní doby. Mezi další jeho významná dílo, vydané i v češtině, patří ještě Osudová Sisi, o bavorské princezně, kterou líčí v úplně novém světle, a Sága rodu Habsburků, o osudech tohoto rodu, které se mimo jiné dotýkaly i českých zemí.

Více informací

Jean des Cars je také autorem šesti knih o slavných vlacích a Slovníku pro milovníky vlaků. Jako novinář působil v Paris Match, Figaro Magazine a Jours de France. Je členem poroty soutěže Prix des Hussards a od roku 2019 uvádí pořad V srdci historie jako podcast na Evropě 1. Za svou tvorbu v oblasti historie obdržel několik prestižních literárních cen.

Jean des Cars se narodil se v Paříži, v aristokratické rodině. Jeho otcem byl známý novinář a romanopisec Guy des Cars. Zajímavostí je, že jeden předků jejich rodiny byl Moliérovou inspirací k vytvoření jedné postavy v Hraběnce z Nouzova.

Sdílet 0

Seřadit:

Seřadit:

Co hledáte?

Zajímá vás

Stav

Vazba

Formát audioknihy

Dostupnost

Hodnocení

Knihy autora

Seřadit:

Co hledáte?

Zajímá vás

Stav

Vazba

Formát audioknihy

Dostupnost

Hodnocení