5.0 z 5 hvězdiček
pevná vazbaKniha ( pevná vazba )
- Dostupné u dodavatele
- Doručení ZDARMA od 1299 Kč, do 8. 6. předáme dopravci
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
357 Kč s DPH
Běžně 399 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Mark Baker měl možnost sledovat poslední roky komunistického režimu, listopadovou revoluci a počátky nového systému zblízka. Před rokem 1989 byl jedním z nemnoha západních novinářů, kteří pravidelně cestovali do Československa, aby svět informovali o zdejším vývoji. Po revoluci do Prahy přesídlil, aby pokračoval v novinářské práci a poté si… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Retro
-
Kolibřík
-
Velké proměny
-
Pionýři, malované děti?
-
15 roků lásky
-
Výstřely na šumavské hranici 1949-1951
-
Devadesátky!
-
Příběhy třetího odboje
-
Vzpomínkomat 2
-
Přepište dějiny
-
Uprchlíci
-
Můj rok 1972
-
Žil jsem zbytečně
-
Krkonoše za císaře pána
-
Zmizelá Morava-Brno III. díl
-
Československo mezi Stalinem a Hitlerem
-
Čechoslováci v Gulagu
-
Život na naší planetě
-
Propast smrti
-
Mezi všemi tábory. Život v době, která zešílela
-
GOTT - Československý příběh
-
Sociální pouto v éře virtuality
-
Babišovo Palermo II
-
David Hecl: Mluví k vám kapitán
Mark Baker měl možnost sledovat poslední roky komunistického režimu, listopadovou revoluci a počátky nového systému zblízka. Před rokem 1989 byl jedním z nemnoha západních novinářů, kteří pravidelně cestovali do Československa, aby svět informovali o zdejším vývoji. Po revoluci do Prahy přesídlil, aby pokračoval v novinářské práci a poté si zde založil populární knihkupectví s kavárnou. A mezitím projel zemi skrz naskrz s cílem sepsat prvního anglickojazyčného turistického průvodce po postkomunistickém Československu.
To, co Mark Baker prožil, by bylo stěží možné v jakékoliv jiné době. Z prvního Čecha, kterého potkal, se vyklubal spolupracovník StB, jenž ho sledoval. Seznámil se s fascinujícím světem velkých komunistických hotelů prošpikovaných odposlouchávacími zařízeními, veksláky a podezřelými atraktivními ženami. Navštívil „zázraky“ socialistického hospodářství – JZD Slušovice, podniky zahraničního obchodu atd. Vedl rozhovor s Viktorem Koženým, prorokem, jemuž uvěřily tisíce Čechů. Se smutkem reportoval o rozpadu Československa, aby posléze na euforické vlně invaze tisíců mladých cizinců, které přivábila Praha coby „Paříž“ 90. let, vítal ve svém knihkupectví Ludvíka Vaculíka nebo Allena Ginsberga.
Podivuhodná doba, kdy „bylo cokoliv možné“, zrodila jedinečné zážitky – ty zvlášť vyniknou v podání skvělého vypravěče, jímž Mark Baker bezesporu je.
- Nakladatel
- CPress
- Rozměr
- 160 x 230
- datum vydání
- 22.07.2021
- isbn
- 978-80-264-3685-0
- Vazba
- pevná vazba
- Hmotnost
- 619 g
- datum dotisku
- 26.07.2021
- ean
- 9788026436850
- Počet stran
- 304
- Vydání
- 1
- jazyk
- čeština
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
5.0 z 5 1 hodnocení čtenářů
1× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
-
Iwíček registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace
Mark Baker nabízí čtenáři nevšední pohled nejen na historické události, jež hýbaly naší zemí v těchto letech, ale zároveň představuje i mentalitu a kulturní rozdíly oproti volnému Západu. Jedná se o jedinečné a čtivé dílo, do něhož autor vložil kus sebe sama. Mohu vřele doporučit všem, kteří si rádi přečtou o historických kotrmelcích Československa, studentům historie, ale i příznivcům vyprávění ze života. To všechno totiž tato publikace nabízí.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Edice Kapesní komiksové klenoty dokazuje, že komiksy nemusí být jen drahý koníček pro vyvolené
-
Ďábel nosí Pradu 2: návrat plný módy, nostalgie a nevyužitého potenciálu | FILMOVÁ RECENZE
-
Na zlaté hraně – příběh o tlaku, ambicích a ceně vítězství | RECENZE
-
Pejsek a kočička jsou zpět: jak Pavel Fara navazuje na Josefa Čapka
-
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti ani po letech neztrácí svou podivnost | RECENZE
-
Nevyměkni – novinka Stephena Kinga nasáklá šílenstvím a pomstou | RECENZE
-
Co číst v květnu: 5 novinek plných napětí a silných příběhů
-
Sirotčinec slečny Peregrinové: fenomén, který z podivnosti udělal přednost
-
Proti předpisům: F1 romance s nečekanou hloubkou | RECENZE
-
Yarros oznámila dvě nové knihy. Fanoušci Čtvrtého křídla spekulují
-
Romantické útěky poprvé s barevnou ořízkou
-
Hra bohů: Frustrující, přitažlivá… a neodložitelná | RECENZE