Když dark romance píše muž: Dominik Fiala o erotice, fantasy a toxické lásce
Dark romance je žánr, kterému dominují především autorky. Dominik Fiala do...
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání | Přejít ke košíku
Nacházíte se zde: Domů » E-knihy » Beletrie » Knihy pro ženy » Romány pro ženy
E-kniha
Kniha je ve formátech ePUB mobi PDF
289 Kč s DPH
Běžně 319 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Chcete mít tento produkt za 243 Kč? Kupte ho ve výhodném balíčku Letní romance
Značnou část svého dospělého života věnovala Fern Brookbanksová vzpomínkám na Willa Baxtera, s nímž kdysi strávila jeden jediný den. Za pouhých čtyřiadvacet hodin, které spolu prožili, se mezi nimi vytvořilo nevídaně silné pouto. Následujícího dne se však každý z nich měl vydat jiným směrem, proto spolu uzavřeli dohodu, že se o rok… Přejít na celý popis
Značnou část svého dospělého života věnovala Fern Brookbanksová vzpomínkám na Willa Baxtera, s nímž kdysi strávila jeden jediný den. Za pouhých čtyřiadvacet hodin, které spolu prožili, se mezi nimi vytvořilo nevídaně silné pouto. Následujícího dne se však každý z nich měl vydat jiným směrem, proto spolu uzavřeli dohodu, že se o rok později ve stejný den znovu sejdou. Jenže Will nepřišel.
Mezitím uběhlo deset let a dvaatřicetiletá Fern je navzdory svým plánům zpátky v turistickém resortu u jezera, jehož vedení se má po matčině smrti ujmout. Přesně tohle nikdy nechtěla. Navíc na tom rodinný podnik není moc dobře a Fern připadá, že se jí všechno sype pod rukama. Má sice oporu ve svém bývalém příteli, který je tamním ředitelem, ale přesto by potřebovala mnohem víc.
Potřebuje záchranné lano, potřebuje plán. A tohle všechno jednoho dne nečekaně přichází – s devítiletým zpožděním do resortu přijíždí Will Baxter a nabízí svou pomoc. Je to možná jediný člověk, který v té době Fern dokáže pochopit. Ale jak by ona mohla uvěřit někomu, kdo ji kdysi zradil?
Léto pomalu končí a prchavá vidina štěstí u jezera se podruhé hroutí. Dokáže tentokrát Fern zachránit Willa Baxtera?
4.1 z 5 37 hodnocení čtenářů
16× 5 hvězdiček 11× 4 hvězdičky 7× 3 hvězdičky 2× 2 hvězdičky 1× 1 hvezdička
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
Knihomolka_adel registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace
Stejně jako u autorčiny první knihy Každé další léto,tak i tady se vracíme do minulosti. Příběh je o Willovi( přezdívaného také Wolf)a Fern. Už při prvním setkání se mezi touto dvojicí vytvoří zvláštní pouto. Stráví spolu jediný den. Domluví se,že se setkají zase za rok,ale will nedorazí. Po deseti letech se opět setkají. My se postupně dozvídáme,proč tehdy nepřišel. Kniha o lásce, znovu objevení důvěry a utajované lásce. Pohodová oddechovka,při které na chvíli vypnete.
Pomohla vám tato recenze? Ano 18
Kniha, Red, 2024, 9788027722501
MichaelaKoc registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace
Od autorky románu Každé další léto, kterému jsem v loňském roce dala 5/5. Osudové setkání v nesprávný čas a opětovné setkání po 10 letech. Menší tajemství. “Jsou to jen myšlenky.” (Will) Původní kniha, Každé další léto, se mi líbila mnohem více. Ona i sama autorka v Poděkování a Doslovu vysvětluje, že se jí tato kniha psala mnohem hůře, a za mě je to doopravdy poznat. Něco mi tam skřípalo už od začátku … Těžko zde psát nějak více o ději, protože se toho v knize tolik neděje. Fern a Will se seznamují v jeden den ve svých 22 letech a je to osudové setkání, ale ve špatnou dobu. Stráví spolu jediný den a domluví se, že se za rok sejdou u jezera v rodinném resortu Fern, a tam si řeknou, co se za rok událo v jejich životech. V knize se střídají kapitoly z toho dne, ze současnosti, z toho dne roku poté a také tam jsou zápisy z deníku mámy Fern. Will má nějaká trápení, tajemství, se kterými se Fern NIKDY nesvěří. Fern se vyrovnává se ztrátou a do toho se rozhoduje, zda se chce i nadále věnovat rodinnému resortu. Ano, Will měl nějaké problémy, o kterých se nakonec Fern i my dozvíme, ale za mě to měl až moc jednoduché, na to, že stejnou chybu udělal hned 2x. Chemii jsem cítila pouze v minulosti, v přítomnosti ne, a emoce tam za mě, bohužel nebyly. Autorka ale píše skvěle a já vím, že její případné další knize šanci dám.
Pomohla vám tato recenze? Ano 18
Kniha, Red, 2024, 9788027722501
Lenka Srolová registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček
Fern Brookbanksové a Willu Baxterovi stačil jeden den, aby mezi nimi vzniklo pouto. Jenže se po čtyřiadvaceti hodinách musí každý vydat jiným směrem, a tak se dohodnou, že se za rok znovu sejdou. Jenže jeden z nich nedorazil… Kapitoly se odehrávají ve dvou časových rovinách a občas tam najdete i deníkový záznam od Ferniny matky. Střídání současnosti s dobou před 10 lety, kdy se hlavní dvojice poznala, mě vůbec nepřekvapilo, protože taková byla i autorčina předchozí kniha Každé další léto. Sejdeme se u jezera se také odehrává v přírodě u vody a prostředí je něco, co Carley Fortune umí skvěle popsat a vystihnout. Celý příběh na mě zapůsobil až v momentě, kdy jsem si přečetla doslov na konci a ne dřív. Ne, když jsem to měla prožívat s postavami, a to mě bohužel trochu zklamalo. Tahle kniha se té loňské (mé hodně oblíbené) nevyrovná, ale pokud máte rádi romány odehrávající se v létě u vody a více časových linek, určitě ji zkuste. Děkuji @knihydobrovsky za knihu. #spoluprace
Pomohla vám tato recenze? Ano 15
Kniha, Red, 2024, 9788027722501
Bookswithterez registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace
Druhá kniha, kterou jsem od autorky četla a je stejně skvělá, jako ta první. I když musím říct, že Každé další léto ve mně zanechalo o chlup větší stopu. Fern (pořád jsem si na to jméno nemohla zvyknout) během příběhu prodělala neuvěřitelnou proměnu a vývoj a Will mě klasicky bavil úplně od začátku. Jejich znovupoznávání bylo plné emocí, chemie, nedůvěry i důvěry nejen v toho druhého, ale hlavně i sami v sebe. Příběh mi, hlavně prostředím, hodně připomínal Hříšný tanec – a je tam na něj vlastně i odkaz v podobě přezdívky, kterou dala Fern její nejlepší kamarádka. Hodně povedený příběh, kde se střídají současnost s kapitolami z minulosti a postupně se nám tak odkrývá celá cesta, kterou Fern s Willem během 10 let ušli. Hodnotím vysoko a i když se kniha tváří jako klasická letní oddechovka, nebojte se jí a přečtěte si ji klidně i teď.
Pomohla vám tato recenze? Ano 15
Kniha, Red, 2024, 9788027722501
Michaela Děrdová registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
2 příběhy v 1 knížce, i když vlastně 1 příběh - ohlédnutí do doby před 10 lety a přítomnost 1 společný letní den se vryje do osudu 2 lidem Osud si s námi občas pohrává se všemi. Co jste schopni obětovat rodině? Lásku, kariéru, naplánovanou vizi budoucnosti? Tato kniha mě donutila vzpomenout si na vlastní letní láska a jak by to asi teď bylo, kdybych tenkrát neřekla, to co jsem řekla...
Pomohla vám tato recenze? Ano 13
Kniha, Red, 2024, 9788027722501
4.3 z 5 hvězdiček
pevná vazba
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články Čtvrtek 20. srpna 2026
Dark romance je žánr, kterému dominují především autorky. Dominik Fiala do...
Články Středa 19. srpna 2026
Po úspěšné Andulce Andule, se kterou Patrik Hartl v roce 2024 poprvé...
Články Úterý 18. srpna 2026
Sarah J. Maasová hodila fanouškům kost, a to pořádně velkou. Ze svého...
Recenze Pondělí 17. srpna 2026
Jít k doktorovi je pruda. Při vstupu do nemocniční budovy se vzdávám...
Články Neděle 16. srpna 2026
My, fanoušci Marvelu teď rozhodně nemáme čas se nudit. Sotva jsme se...
Podcasty Pátek 14. srpna 2026
Podcast Buď inspirující pokračuje další epizodou! Tentokrát Klára...
Články Úterý 11. srpna 2026
Po třech hodinách skončila projekce, sál se ponořil do ohlušujícího...
Články Pondělí 10. srpna 2026
Prázdniny ještě zdaleka nekončí, ale váš seznam míst, která jste chtěli...
Recenze Pátek 7. srpna 2026
Musela přijít žena a ukázat mi cestu. Já, sudetský redneck, jsem viděl...
289 Kč s DPH
Běžně 319 Kč
Jsme transparentní
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Knihy v angličtině Vše
Dětská literatura Vše
Témata Vše
Výjimečný portrét české hudební legendy
Hana Zagorová ve výpravné biografii plné vzpomínek, rozhovorů a fotografií. Příběh jedné z nejvýraznějších osobností české hudební historie.
Mohlo by vás zajímat
Beletrie Vše
Odborná literatura Vše
Naučná literatura Vše
Co kdyby byla Jane Eyrová čarodějka a Thornfield prokletý?
Nad Thornfieldem visí kletba a Jane Airová může být poslední nadějí na její prolomení. Gotická romantasy inspirovaná Janou Eyrovou plná magie, tajemství a nebezpečí.
Mohlo by vás zajímat
Beletrie Vše
Pro děti a mládež Vše
Naučná literatura Vše
Odborná literatura Vše
Ostatní Vše
Temná krimi z Krkonoš
Rodinná tajemství, ale i putování po záhadách a legendách na zapomenutých stezkách minulosti v nové krimi sérii věnované Krkonošům.
Mohlo by vás zajímat
Opakování na prázdniny
Základní školy Vše
Střední školy a gymnázia Vše
Jazykové učebnice Vše
První detektivka od královny české fantastiky
Příběh, jaký by napsala Agatha Christie, kdyby chtěla, aby byl její hrdina Čech s krizí středního věku.
Mohlo by vás zajímat
Společenské hry Vše
Karetní hry Vše
Albi - Kouzelné čtení Vše
Cestovní, SMART a další hry Vše
TOP hry
31 zločinů, 49 mrtvých těl, 11 vrahů, 12 sebevražd a jedno smrtící jídlo
Bizarní zločiny, podivné nehody a mrazivé pointy čekají na hráče, kteří se nebojí přemýšlet trochu jinak. Každá historka prověří logiku i fantazii.
Mohlo by vás zajímat
Hračky pro všechny Vše
Hračky pro holky Vše
Hračky pro kluky Vše
Miminka a batolata Vše
Léto ve světě Barbie nikdy nekončí
Barbie Ken na pláži je připravený na den plný koupání, her a prázdninové pohody.
Mohlo by vás zajímat
Školní potřeby Vše
Výtvarné potřeby Vše
Dárkový sortiment Vše
Ostatní Vše
Méďa, který voní po klidu
Levandulový usínáček je hebký kamarád, který provoní pokoj jemnou vůní BIO levandule.
Jedna stará fotografie, tři generace žen a celé století rodinných tajemství
Lenka se vydává pátrat po minulosti své rodiny a postupně odhaluje příběhy několika generací poznamenaných tajemstvími i zvraty 20. století.
ProhlédnoutUnesl ji pro peníze, ale zradily ho jeho city...
Iris shání peníze na školné. Lakestone má splnit zakázku, která se týká právě jí. Temná romance o studentce a nájemném zabijákovi, jejichž osudy se nečekaně protnou.
ProhlédnoutDva sourozenci, jeden neúprosný svět.
Po zmizení matky zůstávají Kryštof a Ida sami a snaží se zvládnout každodenní život bez dospělých. Příběh o sourozeneckém poutu, dospívání a rozhodnutích, která přicházejí příliš brzy.
ProhlédnoutPrvní detektivka od královny české fantastiky
Příběh, jaký by napsala Agatha Christie, kdyby chtěla, aby byl její hrdina Čech s krizí středního věku.
ProhlédnoutÚniková hra bez zamčených dveří
Stačí rozložit karty a tajemné muzeum se otevře přímo u vás doma. Hra pro 1 až 4 hráče přináší atmosféru únikovky v kompaktním balení a bez nutnosti kamkoliv chodit. Dopisy, indicie a šifry čekají!
ProhlédnoutSamolepkové závody bez nepořádku
Žádné lepidlo, žádné stříhání, žádné složité přípravy. Přemístitelné samolepky s auty a řidiči zabaví malé závodníky doma i na cestách.
ProhlédnoutModrá klasika do každé aktovky
Žádné zbytečné kouzlení, jen poctivý sešit pro každodenní psaní.
ProhlédnoutKaždý měsíc společně přečteme tisíce knih
Každý týden nové recenze, doporučení, tipy a čtenářské triky. Od zkušených redaktorů i našich knihkupců.
Nechte se inspirovatSpojuje nás nejen láska ke knihám. Knihy Dobrovský vždy budou rodinnou firmou, která pamatuje na své kořeny.
Přečtěte si náš příběhKaždý měsíc společně přečteme tisíce knih
Po–Pá: 8:00–17:00
Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a platí pro něj Zásady ochrany soukromí a Smluvní podmínky. | © 2001–2026 DOBROVSKÝ s.r.o. Všechna práva vyhrazena.