4.5 z 5 hvězdiček
pevná vazbaE-kniha
- Ihned ke stažení
-
Kniha je ve formátech mobi ePUB
399 Kč s DPH
Jsme transparentní
„Kolo času se otáčí a věky přicházejí a odcházejí, zanechávajíce za sebou vzpomínky, jež se mění v pověsti. Pověsti blednou v mýty, a dokonce i mýty jsou dávno zapomenuty, když se věk, jež se zrodil, vrátí. Ve třetím věku, věku proroctví, jsou svět a čas v rovnováze. Co bude i co je by mohlo padnout do rukou Stínu.“V zapadlém Dvouříčí se… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Bestseller Novinka Alchemised
-
AKCE Bestseller Fantasma
-
AKCE Rod tlukoucích křídel
-
Stín bohů
-
Rytmus války - čtvrtá kniha archivu bouřné záře
-
Bestseller Onyxová bouře
-
Měsíční zahrady - První příběh z Malazské knihy padlých
-
Bitevní mág
-
Bestseller Elektronická dárková poukázka 500 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
Moc
-
AKCE Trůn tajemství
-
Bestseller Čtvrté křídlo
-
Vyvrhel
-
Cesta králů
-
AKCE Černá čarodějka
-
Sama čepel - První zákon 1
-
Mistborn: Finální říše
-
Zničení – román ze světa League of Legends
-
Bestseller Připravujeme Rod bijících srdcí
-
Slova paprsků
-
Volání vlka
-
Dvůr temnoty
-
Bestseller Novinka Little Liar: Lžu ti, holčičko
-
Bestseller Novinka Alchemised
„Kolo času se otáčí a věky přicházejí a odcházejí, zanechávajíce za sebou vzpomínky, jež se mění v pověsti. Pověsti blednou v mýty, a dokonce i mýty jsou dávno zapomenuty, když se věk, jež se zrodil, vrátí. Ve třetím věku, věku proroctví, jsou svět a čas v rovnováze. Co bude i co je by mohlo padnout do rukou Stínu.“V zapadlém Dvouříčí se místní chystají na oslavu jarnic. Do kraje po dlouhé době zavítal nejen forman se spoustou novinek, ale také kejklíř s plnými hrstmi příběhů o hrdinech, velkých láskách i zradách, smutcích i strastech. A je zde také Moirain, jedna z legendárních Aes Sedai, žen schopných ovládat obávanou jedinou sílu. Tyhle svátky budou nezapomenutelné…… jenže bohužel jinak, než by si Dvouříčští přáli. Uprostřed noci zaútočí trolloci, bytosti považované za monstra z mýtů. Temný pán byl sice před mnoha tisíciletími uvězněn, ale pečeti slábnou a on se opět dotýká světa. Jedinou nadějí je dávné proroctví o muži zvaném Drak.Jenže kdo má být oním Drakem? Moirain opouští kouřem a krví pokryté Dvouříčí s pěticí mladých lidí. Všichni se ve světě změní, k dobrému i zlému. A jeden z nich svět zachrání… a také zničí. První díl legendární epické fantasy.
- série
- Kolo času 1. díl z 14
- Další ze série
-
Kolo času 1. - 3. díl
1. Oko světa
2. Kolo času 2: Velké hledání
3. Kolo času 3: Drak Znovuzrozený
4. Kolo času 4: Stín se šíří
- kategorie
-
E-knihy »
Beletrie »
Sci-fi, Fantasy a Komiksy »
Fantasy
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.7 z 5 26 hodnocení čtenářů
19× 5 hvězdiček 6× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení produktu
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Anna Nová registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček
Než jsem pochopila, jak svět funguje a zorientovala se v postavách tak mi to trvalo půl knihy. Potom už jsem četla jedním dechem a těšila se na další díl. Je však vidět, ze autor byl inspirován Tolkienem, ne, že by mi to vadilo, protože je to moje srdcovka. Nicméně první díl neurazí a v dalších se to rozjede a už víte o co go.
Přečíst více -
Zuzana Schmidtová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Výborná kniha, četla jsem ji jedním dechem a nenudila se ani chvilku. Těším se na další díly.
Přečíst více -
David Slezák registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Tak konečně jsem se dostal k této oceňované monumentální sérii. Nemohu tvrdit, že by mě její první díl uchvátil, ale byl celkem dobrý. Líbilo se mi spousta věcí, např. trolloci, kteří se velmi rychle zařadili k moji oblíbeným zaporáckým rasám. Příběh je napsaný moc pěkně, autor skvěle pracuje se "scopem", kdy začínáme v zapadlém Dvouříčí s hrdiny, kteří znají jen pár okolních vesnic. V průběhu se postavy krásně oťukávají a vyvíjejí. Závěr má díky tomu úplně jiné grády. Oceňuji také prakticky ideálně zvládnutou světotvorbu, kdy čtenář dostává tak akorát informací, aby rozuměl a nebyl zahlcen balastem. Samozřejmě ne vše bylo na Oku světa ideální. Spousta pasáží je dost repetitivních. Hodněkrát se stávalo, že jsou scény popsány až příliš důkladně a děj neubíhá úplně svižně. Inspirace Pánem Prstenů této knize leze i z uší. Kdo zná Tolkiena, tak mu určitě bude připadat, že mnoho námětů a situací už v mírné obměně četl. Někomu také určitě může vadit, že prakticky celou dobu zdejší společenstvo někam putuje a děj se posouvá víceméně náhodnými setkáními. Závěr slušný, ale na můj vkus se autor příliš popustil - trošku střízlivější konec by vyhovoval víc. Jako celek Oko světa působí jako naprosto klasická fantasy, která žánrové čtenáře málo čím překvapí. Putování družiny složené z čarodějky, válečníka a dalších přináší mnohá dobrodružství, setkání s rozličnými nepřátely, přičemž je vše zarámováno proroctvím a bojem proti Temnému pánovi. Jako první díl dlouhé série funguje celkem obstojně a přestože se dá číst i celkem samostatně nechává opravdu mnohu prostoru, kam příběh posunout dál. Po zvážení všech aspektů dávám s odřenýma ušima 4*. Se sérií rozhodně nekončím a těším se, až opustí hluboké koleje Tolkienovské fantasy a najde si vlastní cestu.
Přečíst více -
Ondřej Hotovec registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
I když byl začátek pomalejší, kniha nakonec nabrala skvělé tempo. Byl jsem překvapený, jak dobře se autorovi podařilo vykreslit postavy. Příběh mě tak vtáhl, že jsem se nemohl odtrhnout a hltal jsem každé další slovo. Schopnosti hlavních postav byly často překvapivé, a trvalo mi, než jsem je plně pochopil. Už se nemůžu dočkat, co se jim stane v pokračování.
Přečíst více -
Corvi registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace
Srovnatelné s Eragonem mínus draci. Čtivě psané
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Alchemised: Kniha, která vás zničí, ale stejně ji neodložíte | RECENZE
-
Proč si zamilovat Romantické útěky Julie Caplinové (a proč tentokrát zamířit do Portugalska)
-
Dračák & Drama: čtivá romantika s popkulturním srdcem | RECENZE
-
5 tipů na dětské knihy, které promění čtení v dobrodružství
-
5 knižních novinek na duben: od romantasy po mrazivý horor
-
Němá: když technologie začne vyprávět tvůj příběh | RECENZE
-
Spasitel: těžká váha mezi sci-fi, která má předurčeno stát se klasikou | FILMOVÁ RECENZE
-
Rytíř a můra – fantastický příběh Věštkyně, které je souzeno pít krev, topit se a snít | RECENZE
-
Zlatá grai: jedna z nejlepších českých fantasy současnosti vrcholí
-
Na tenkém ledě: hokejová romance, která pohladí po duši
-
Petra Lukešová: „Je to něco, co jsem chtěla dělat odmala. Doslova splněný sen” | DOBRÝ ROZHOVOR