0.0 z 5 hvězdiček
E-knihaE-kniha
- Ihned ke stažení
-
Kniha je ve formátech mobi ePUB
129 Kč s DPH
Jsme transparentní
Pět neobyčejných hereček, pět netuctových osudů a desítky rolí, které pobavily zdaleka nejen české publikum... To byly základní momenty pro autora Roberta Rohála k napsání knihy Klauni v sukních. Pozorně si zde všímá především profesních úspěchů herečky Stelly Zázvorkové, Heleny Růžičkové, Míly Myslíkové, Ivy Janžurové a Dagmar Veškrnové -… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Jiří Bartoška
-
Komici
-
Iva Janžurová - Včera, dnes a zítra
-
Růžena Šlemrová
-
Lékařem mezi nebem a horami
-
Ladislav Smoljak
-
Skok sem, skok tam
-
Václav Havel
-
Štěpán Kozub: Klaun se zamáčknutou slzou
-
Elizabeth Taylorová
-
Menšík
-
Všechno je láska: myšlenky pro vaše srdce a duši
-
100 x Václav Havel
-
Úsměv je slyšet
-
Millie Bobby Brown
-
Růžena Šlemrová
-
Deset let s Václavem Havlem
-
Sonny Boy - Paměti
-
Dneska už se tomu směju
-
Ledově modrá krev
-
Sárí a džíny
-
Můj přítel parkinson
-
Milan Kundera
-
Jsem ráda, že moje matka zemřela
Pět neobyčejných hereček, pět netuctových osudů a desítky rolí, které pobavily zdaleka nejen české publikum... To byly základní momenty pro autora Roberta Rohála k napsání knihy Klauni v sukních. Pozorně si zde všímá především profesních úspěchů herečky Stelly Zázvorkové, Heleny Růžičkové, Míly Myslíkové, Ivy Janžurové a Dagmar Veškrnové - Havlové. A co že tato pětice vynikajících hereček má společného? Podle autora mnohé: jednak schopnost stejně přesvědčivě zahrát i roli dramatickou. Jenomže od smíchu to zase k pláči není až tak daleko - naopak. Přitom nelze přehlédnout ještě jeden atribut, a to jejich šarm. Je patrný v drtivé většině hereckých kreací všech pěti protagonistek.
Vůbec obdivuhodná je i jejich schopnost nebýt - ať už na plátně, televizní obrazovce nebo jevišti - vždy jen za krásnou, úspěšnou a svůdnou, ale klidně i za ošklivou, nenápadnou či dokonce směšnou. Je v tom nejen kus odvahy, ale především mimořádné herecké nadání všetně smyslu pro nadsázku a ironii. A právě tyto herecké proměny pokládá autor za jejich poznávací znak. To, že zahrají prakticky všechno, i toho smutně směšného či naopak humpolácky drzého klauna v sukních, je zařadilo mezi nejpopulárnější a nejlepší herečky své doby. Nepochybně plným právem.
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů
0× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení produktu
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Dračák & Drama: čtivá romantika s popkulturním srdcem | RECENZE
-
5 tipů na dětské knihy, které promění čtení v dobrodružství
-
Šangri-lu jsem v Tibetu nenašla: Nevšední cestopis, který dovede překvapit | RECENZE
-
5 knižních novinek na duben: od romantasy po mrazivý horor
-
Němá: když technologie začne vyprávět tvůj příběh | RECENZE
-
Klára Vajnerová: „Ráda si představuji, že jsem kmotrou knih“ | DOBRÝ ROZHOVOR
-
Rytíř a můra – fantastický příběh Věštkyně, které je souzeno pít krev, topit se a snít | RECENZE
-
Zlatá grai: jedna z nejlepších českých fantasy současnosti vrcholí
-
Na tenkém ledě: hokejová romance, která pohladí po duši
-
Petra Lukešová: „Je to něco, co jsem chtěla dělat odmala. Doslova splněný sen” | DOBRÝ ROZHOVOR
-
I tentokrát jsme Obchodníkem roku s knihami. Děkujeme, že jste u toho s námi!