Georgette píše otci Anne Gesthuysenová E-kniha

Georgette píše otci E-kniha

Anne Gesthuysenová

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

  • Ihned ke stažení

199 Kč s DPH

mucha se slevou 25 % U nás nakoupíte nejen dobré čtení, ale i vína a sekty Mucha, jejichž cenu jsme aktuálně snížili o 25 % Více informací

Popis

Nevšední rodinná historie propletená s okázalým životem francouzské malířky.

Když se Lilie dozví, že otec její kamarádky Hanny je těžce nemocný, okamžitě se za nimi vydá do Dolního Porýní, protože je považuje za svou druhou rodinu.

Před odjezdem však ve svém pařížském bytě překvapí lupiče, který se jí podle všeho chystal ukrást starý obraz. Vetřelec uprchne a Lilie v rámu obrazu náhodou objeví tajemný dopis. Protože ví, jak moc Hannin otec miluje záhady, rozhodne se vzít poškozený obraz s sebou do Veenu.

Tamní restaurátor učiní další zajímavý objev a Hannin otec naléhá, aby se vydali na poslední společnou cestu za odhalením tajemství starého obrazu. Trojice pátrá po dalších stopách ve Francii i na Antilách a postupně poznává fascinující život malířky Georgette Aguttové, která byla Liliinou vzdálenou příbuznou.

Kniha je tak laskavá, smutná a nevyzpytatelná jako život sám.

 

 

Anne Gesthuysenová (nar. 1969) pochází z Dolního Porýní. Pracovala jako reportérka a dokumentaristka. Žije s rodinou v Kolíně nad Rýnem. Její první kniha Jsme přece sestry (2012; česky Host 2014) zaznamenala velký úspěch. V Německu se prodalo přes půl milionu výtisků a v žebříčku bestsellerů týdeníku Der Spiegel se román držel téměř půl roku v první desítce. Chystá se i jeho zfilmování. Georgette píše otci (2015) je autorčinou druhou knihou.

 

Sdílet 0

Nakladatel
HOST
Jazyk
čeština

Bestseller v knihy Dobrovský

299052. v e-shopu | 296383. minulý týden

887. v E-knihy - Světová beletrie | 880. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.5 z 5 2 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

  • 4 z 5 hvězdiček Zuzka

    Zajímavá a spletitá rodinná historie. Bylo to poklidné a pohodové čtení, nakoukla jsem do prostředí bohémského světa malířů, umělců a politiků, dojímala se silou lásky malířky a jejího muže Marcela... Je to velmi zajímavé i poučné protkané city a rodinnou vazbou.

    Kniha, HOST, 2016, 9788074917806

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora