Extremism Behind Bars E-kniha

E-kniha

  • Ihned ke stažení

Radikalizace a extremistické projevy představují pro vězeňské prostředí, především pak ve vazbě na jeho specifičnost, významnou bezpečnostní hrozbu. Dynamická povaha radikalizačního procesu ve spojení s vzájemným působením procesů ve vnější společnosti na vězeňské prostředí a naopak způsobuje, že radikalizační proces nabývá (nejen) ve vězeňském… Přejít na celý popis

Na dovolenou se čtečkou? Výběr e-knih k vodě i na hory se slevou až 50 % V létě je potřeba myslet nejen na obsah zavazadel, ale i na obsah čtečky! Naplňte tu svoji skvělým čtení se slevou až 50 %. Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Radikalizace a extremistické projevy představují pro vězeňské prostředí, především pak ve vazbě na jeho specifičnost, významnou bezpečnostní hrozbu. Dynamická povaha radikalizačního procesu ve spojení s vzájemným působením procesů ve vnější společnosti na vězeňské prostředí a naopak způsobuje, že radikalizační proces nabývá (nejen) ve vězeňském prostředí nových podob. V tomto kontextu je významné monitorování těchto projevů, ať už s ohledem na realizované aktivity, průnik nedovolených látek a předmětů, nebo symboliku.

Publikace Extremismus za mřížemi je studií mapující nejen povahu a proměny extremismu a radikalizace obecně, ale vztahující tuto problematiku také k českému vězeňskému prostředí, četně v komparaci se zahraniční praxí. Významnou částí publikace jsou fotografie z archivu autorů, kteří kladou důraz nejen na projevy extremismu samotné, ale i na vizuální a ikonickou manifestaci extremismu, ať už ve formě vězeňské tetuáže, tak ve formě materiálů na podporu odsouzených.

Publikace je rovněž doplněna o případové studie a bohatý fotografický materiál dokladující význam radikalizace a extremismu nejen v rovině praktické, ale také symbolické, kdy ať už nabývá jakékoliv podoby, je potenciálním nástrojem rekrutace v prostředí za vysokými zdmi a vězeňskými mřížemi, které je pro svoji povahu pro tento proces doslova živnou půdou.

Sdílet 0

Nakladatel
Západočeská univerzita v Plzni
jazyk
čeština
Počet stran
444
datum vydání
1.01.2021

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 199 Kč Nápověda
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora