Všude kolem černý les - knižní recenze

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Markéta Michalová Markéta Michalová

Všude kolem černý les - knižní recenze - titulní obrázek

Napínavý psychothriller, kde nic není tak, jak se může zdát.

Leonoře je šestadvacet let a živí se jako spisovatelka detektivek. Je samotářka a její osamělý způsob života jí vyhovuje. Jednoho dne dostane email od ženy jménem Flo. Představí se jako přítelkyně její bývalé spolužačky Clare. Ta se bude vdávat a pořádá rozlučku se svobodou. Mezi pozvanými je právě i Lea. Moc se jí na rozlučku nechce, vždyť ani neví, koho si Clare bere, deset let se neviděly a visí mezi nimi staré tajemství, které Leonora dusí pod povrchem už tak dlouho.

 

 • Všude kolem černý les

  pevná vazba

  Rozlučku před svatbou… Leonoře je šestadvacet a píše docela úspěšné detektivky. I když žije osaměle, je se svým způsobem života spokojená – až do dne, kdy dostane nečekané pozvání na předsvatební…

  348 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

 

Možná díky zvědavosti nebo dávné kamarádské solidaritě se Lea ocitá s další spolužačkou Ninou ve vlaku a putují na rozlučkový večírek. Brzy ale mají zjistit, jak obrovská to byla chyba. Šestice účastníků se vzájemně seznamuje a vznikají první konflikty. A ten největší přichází, když vyjde najevo totožnost ženicha. Je jím Leina dávná velká láska James.

Všude kolem černý les je propracovaný psychologický román, který potěší i náročnějšího čtenáře. Tíživá atmosféra lesní samoty by se dala krájet. Jednotlivé postavy jsou od sebe tak odlišné, že jejich spojení rozhodně nemohlo dopadnout dobře.

Když vzpomínání bolí

Dění na párty se prolíná s další dějovou linkou, kde je Leonora upoutána na lůžku v nemocnici a nemůže si vybavit, co všechno se vlastně stalo. Před dveřmi pokoje stojí policisté a není jisté, jestli ji mají chránit nebo hlídat. Z útržků rozhovorů a následných záblesků vzpomínek si je Lea jistá jednou věcí. Někdo zemřel.

Lea ví, že si musí vzpomenout, aby si zachránila svobodu a možná i život. Zřejmě bude muset zabloudit hlouběji do minulosti, než by sama chtěla. Do minulosti, kde na ni číhá děsivé tajemství a obrovská bolest.

Mozek si nepamatuje všechno úplně správně. Vymýšlí si příběhy. Zaplňuje mezery a ony fantazie pak považuje za vzpomínky. Musím se pokusit dobrat faktů. Jenže nevím, jestli si pamatuji, co se stalo, nebo co chci, aby se stalo. Jsem spisovatelka. Tudíž profesionální lhářka.

Svatba nebo smrt?

Děj se postupně rozbíhá, až najednou sedíte u knihy a nemůžete se dočkat, kdy už otočíte na další stranu. Většina detektivek se snaží zaujmout svou přílišnou překombinovaností a to u této knihy opravdu nehrozí. Po nitkách je splétán celkový děj a autorka plynule posouvá indicie směrem k nám.

Hlavní hrdiny si neoblíbíte na první pohled, ale při postupném odkrývání jejich vlastností, budete brzy vědět, s kým máte tu čest. Lidé se totiž někdy nemění a ani deset let není dlouhá doba na to, aby byly staré křivdy zapomenuty. Celou dobu máte pocit, že vám někdo stojí za zády a dýchá vám na krk. Možná není od věci se přesvědčit, že to tak opravdu není.

Pokud čekáte na této rozlučce ženské klábosení o šatech a plánování svatby, tak na to zapomeňte. Tady se totiž plánuje vražda.

Knihu doporučuji všem milovníkům napětí a rychlého dějového spádu. Kniha mi trochu připomínala Dívku ve vlaku, takže pokud to byla vaše oblíbená, saháte po stejně kvalitní kolegyni.

Hodnocení: 90 %

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet