Sobotní rozjímání: Co přinesl a přinese nový rok

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Sabina Bubníková Sabina Bubníková

Sobotní rozjímání: Co přinesl a přinese nový rok - titulní obrázek

Na Silvestra jsme se společně s přáteli bavili o tom, zda si budeme dávat předsevzetí...

Zcela automaticky jsem to odpálkovala svou velice „sečtělou“ odpovědí:

„Ani náhodou. Když chci něco změnit, udělám to hned, nevím proč bych si měla dávat předsevzetí spolu s miliony dalších jen proto, že se to tak dělá.“

Načež jsem dostala jednoduché vysvětlení:

„Protože nový rok je určitá meta.“ 

A já jsem si uvědomila, že lepší argument jsem dostat nemohla a přestala jsem být k předsevzetím a novoročním změnám tolik skeptická. V podstatě jsem se nechala unést všemi motivačními citáty, co od Nového roku vídám na sociálních sítích, čerpala sílu z odhodlání všech ostatních a měla radost z každého nového krůčku k lepšímu zítřku – dokonce i když se mě to vůbec netýkalo.

Všechno to těšení a nadšení z úspěchů mých blízkých mě tak pohltilo, že jsem se také rozhodla zanést do svého života pár pozitivních změn. Kromě toho, že jsem si předsevzala, že nebudu takový chaotik a vynasnažím se si svůj život trochu více organizovat, jsem se pustila i do několika změn, které se týkají našeho dobrovského světa :)

Nebudu lhát, tak úplně sama jsem se k tomu neodhodlala, nebýt našeho „happiness manažera“ Adama, asi bych zůstala napořád v zajetých kolejích a byla spokojená. Můžu vám ale slíbit, že jsme společně vymysleli hromadu skvělých věcí, kterými vás budeme těšit nejen během roku 2019. Již v prosinci 2018 vznikla k naší Facebookové stránce Knihy Dobrovský i skupina KNIŽNÍ ZÁVISLÁCI. Tehdy jsem se ani neodvažovala odhadnout, jak skvělá parta lidí zde může vzniknout. Teď, téměř v polovině ledna 2019 vidím, že jsou tu úžasní knihomolové, a dokonce i bez přísných podmínek zde komunikace probíhá zcela na jedničku. Ani nevíte, jak nás těší, že společně s vámi můžeme utvářet tak skvělou „knihomolskou komunitu“ (jak by to pojmenovala naše kolegyně Kateřina).

A protože víme, že dobrých tipů, knižních recenzí a poutavých článků není nikdy dost, rozšířili jsme letos tým redaktorů o další pisálky a milovníky literatury. Společně se vám budeme snažit přinášet ten nejlepší obsah ze světa knih, deskových her, filmů, kultury a všeho, co s tím souvisí. Pokud byste se nám chtěli svěřit s tím, co vám na Blogu Knihy Dobrovský chybí, budu ráda, když mi napíšete (sabina.bubnikova@knihydobrovsky.cz). Inspirace totiž není nikdy dost!

Čím zakončit úvodní díl Sobotního rozjímání? Příslibem, že v této rubrice se dozvíte více o nás, kteří žijeme knížkami, o našem názoru ohledně aktuálního dění, o tom, co pro vás chystáme. Doufám, že jsem vás v úvodu svou přemotivovaností a zápalem příliš neotrávila a budete se společně se mnou těšit na další díly. Příště však z pera někoho jiného.

A na úplný závěr si neodpustím tip na knížku – velice nevšední a opravdu čtivou! Na její motivy byl natočen i seriál The Sinner s Jessicou Biel v hlavní roli, pustit si ho můžete na mém oblíbeném Netflixu.

 

 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet