Reportér od Sandry Brown - recenze

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Markéta Michalová Markéta Michalová

Reportér od Sandry Brown - recenze - titulní obrázek

Sandra Brown se vrací s novým románem, který představila osobně i v České republice. A máme se na co těšit.

Na začátku měl být článek o vraždě a starém zločineckém gangu. Jenže postupem času to přerostlo v boj o život a ve zjištění, že naše minulost ovlivňuje každý náš krok.

 

 • Reportér

  pevná vazba

  Dawson Scott, uznávaný reportér, se doslýchá od svého informátora z FBI, že se objevily nové informace o případu, který začal už před čtyřiceti lety. Ví, že by z toho mohla být mimořádná reportáž, a…

  299 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

Návrat z bitevního pole

Vynikající novinář Dawson Scott se vrací z Afghánistánu, kde se snažil získat podklady pro článek. Strávil mnoho času s vojáky a po návratu se u něj vyvinul posttraumatický syndrom. Své noční můry řeší léky a alkoholem. Snaží se zapojit zpět do práce, ale jeho nadřízená mu to neulehčuje. Útěchu mu neposkytne ani jeho kmotr, bývalý agent FBI, Gary Headly. Ten se jej snaží zapojit do případu, který ho pronásleduje už 40 let. Tehdy nejhledanější zločinci Carl Wingert a jeho žena Flora plenili banky a snažili se zničit všechny státní instituce.

Zločinci se na mnoho let odmlčeli, ale Headly je přesvědčen, že případ ještě neskončil. Prosí Dawsona, aby se zúčastnil soudního přelíčení, kde se řeší vražda Jeremyho Wessona. Ten je nějakým způsobem spjat s Carlem i Florou. Dawson není moc nadšený, ale nakonec svolí a dohlíží na výslechy svědků. Nejvíce ho upoutá Jeremyho bývalá žena Amelia. Ta v něm od první chvíle probudí vášnivý zájem, a i když se tomu brání, nemůže se od ní držet stranou.

Krev není voda

Stále se vynořují nové skutečnosti a Dawson cítí, že je do všeho zapojen mnohem více, než čekal. Zavolá na pomoc i Headlyho, ale než se dostanou věci na kloub, budou se muset všichni vyrovnat s nejednou ztrátou. Ale vše se postupně blíží k neodvratitelnému konci.

Sandra Brown je autorkou mnoha desítek knih a mezi spisovateli je již ostřílená profesionálka. Od původních ženských románů se stále častěji uchyluje k detektivním příběhům, a musím říct, že jí tento žánr neskutečně sedí.

Poházené na stole byly desítky fotografií, na nichž byla ona a její synové, jak si hrají na pláži. Ty snímky pořídil mobilem, zvětšil je na notebooku a vytiskl. Na okenním parapetu stál dalekohled, kterým je pozoroval. Zvláště se provinil snímky, na nichž byla sama. Na některých vypadala zamyšleně a trochu smutně.“

Reportér je thriller, jak má být

Příběh je plný zvratů od začátku až do samého konce a ač máte v polovině knihy pocit, že vás již nemůže nic překvapit, Reportér vás rychle vyvede z omylu. Na každé stránce se dozvídáme nové a nové zápletky, které jsou postupně vysvětlovány, a to naprosto přirozeně a lehce, takže žádné krkolomné zdůvodňování nás opravdu nečeká.

Postavy jsou vykreslené tak přesně, až jsem měla občas pocit, že stojí vedle mě. Kniha mě pohltila a odložila jsem ji až po dočtení. Strašně mi seděl styl autorky, kdy dialogy hrdinů byly vtipné a výstižné. Po pár stránkách si čtenář uvědomí, že žádná postava neříká něco nadarmo. Vždy to mělo nějaký skrytý podtext nebo smysl, který se nám zjevil o pár kapitol dál.

Knihu doporučuji i někomu, kdo se ještě nesetkal s žádnou jinou od Sandry Brown. Po Reportérovi si buďte jistí, že nebude vaší poslední knihou od této autorky. Já už se vydání dalšího díla nemůžu dočkat.

Hodnocení: 100 %

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet