Vražedná diagnóza: vztek a mrazení v zádech

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Jana Hlavičková

Vražedná diagnóza: vztek a mrazení v zádech - titulní obrázek

Drsný příběh o manipulaci s dětskou nevinnou duší a zneužití moci nad bezbrannými dětmi. Příběh, který ve vás zanechá odpornou pachuť a prostě a zdravě se rozčílíte. Zvlášť, když vám dojde, že toto se opravdu stávalo.

Pátrání začíná čepicí

Jedno zimní odpoledne se Mikael  vydá jen přes dvůr pro dřevo do kůlny a od té doby ho již nikdo nespatří. Zmizí beze stopy, navždy. 

O třicet let později se do domu svého strýce stěhuje diplomatka a manželstvím zklamaná Astrid a ve staré skříni nalezne modrou, pletenou čepici. Okamžitě jí dochází, čí je a komu patřila. Ale nemá nejmenší tušení, jak se Mikaelova čepice dostala k jejímu strýci.

Kde hledat pravdu?

Byl snad její samotářský a uzavřený strýček zapleten do jeho zmizení? Na vlastní pěst začne pátrat po rodině zmizelého chlapce. Ve chvíli, kdy je jeho sestra, nyní dospělá a ne příliš šťastná Camilla zavražděna, dochází jí, že za Mikaelovým zmizením je něco víc. Něco, co ohrožuje i ji samotnou.

Pátrání ji zavede až před brány bývalého Ústavu pro idioty (ano, doslova a do písmene) a do archívu bývalých dětských pacientů. Objeví nespočet dětských úmrtí a naráží na jméno věhlasného lékaře Olofa Krämera. Ve starých záznamech se snaží najít odpovědi a neodradí ji ani to, že kolem ní začínají přibývat mrtví.

 

 • Vražedná diagnóza

  pevná vazba

  Astrid se po letech vrátila do venkovského domu, který zdědila po strýci Larsovi. V jeho věcech našla čepici, jež patřila chlapci, který před třiceti lety zmizel. Okamžitě v ní vzklíčilo podezření,…

  299 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

 

Další smrtelné nebezpečí

Naproti tomuto příběhu jde příběh Gabriely, rumunské lékařky, zabývající se výzkumem léků. Osobně dohlíží na studii testování léku proti kouření a ke svým klientům přistupuje velmi osobně.

Svému testování na léky bezmezně důvěřuje, ale pouze do chvíle, kdy se u testovaných začnou objevovat vedlejší příznaky jako halucinace a bludy.

A když tyto účinky mají katastrofické dopady, začne váhat. A začíná se ptát, což je ve vyšších kruzích vnímáno velmi nelibě. Sama se ocitá ve smrtelném nebezpečí a ohrožena je i její rodina. Ale nevzdává se a kruh se pomalu uzavírá.

Cesty Gabriely a Astrid se setkají, aby vyšla na světlo hrůzná tajemství velmi mocných a vážených lidí.

Autorka čtenáře nešetří

Švédská autorka Ingrid Ingrid Hedström vás dokáže svým příběhem zaujmout takřka od prvních stránek. Její knihy jsou inspirovány klasickou anglickou detektivní školou a její styl vám určitě bude povědomý.

Ale nenechte se mýlit, je drsná, nebere si servítky a její psychologické znalosti jsou zcela věrohodné. Zachází do nejmenších podrobností, její popis psychiatrického ústavu ve vás vyvolá mrazení v zádech a vaše fantazie běží na plné obrátky.

Tato kniha je jejím zatím posledním počinem a určitě by stály za přečtení i její předešlé knihy. Já si je na svém seznamu rozhodně posunu směrem nahoru.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy