Alexandra Potter

Alexandra Potter je mladá autorka, která však má na svém kontě již pěknou řádku oblíbených knih. Píše především ženské romány s vtipnou zápletkou.

Více informací

Začínala v křížovkářském časopise, později psala články pro ženské plátky jako jsou Cosmopolitan, She či ELLE. Jejím snem bylo vydat knihu, a tak se do psaní natolik ponořila, že několik týdnů nedělala naprosto nic jiného, než to, že tvořila svůj román. První kapitoly odeslala několika nakladatelům a sama byla překvapena, jaký vzbudily zájem. O vydání její první knihy Co je nového, kotě? se nakladatelé téměř poprali.

Alexandra dala výpověď v práci a rozhodla se naplno věnovat psaní. Její romány měly takový úspěch, že práva na jejich zfilmování byla prodána během několika měsíců. Překládány jsou do desítek jazyků a stále obsazují přední příčky žebříčků knižních bestsellerů.

Jejich děj je především o ženách, o vztazích, o životě. Nejedna žena se ztotožní s osudy hlavních hrdinek, a právě proto jsou Alexandřiny knihy natolik oblíbené. Kniha Já a pan Darcy dokonce získala ocenění Jany Austenové za nejlepší novou prózu roku 2008.

Spisovatelka nyní žije v Los Angels a naplno se věnuje tvorbě svých literárních děl.

 

 

 

Sdílet 0

Doporučujeme Od nejnovějších Od nejprodávanějších Podle ceny

Vše Novinky Bestsellery

Řazení
Filtrovat

Knihy autora

Typ knihy

Stav

Hodnocení