Český scenárista, spisovatel, dramaturg, režisér a příležitostný herec. Původně se věnoval atletice, než zamířil na pražskou FAMU, kde vystudoval scenáristiku a dramaturgii. Dnes kromě vlastní tvorby působí také pedagogicky na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku.
Na začátku kariéry zaujal televizními filmy Iguo-Igua a Trosečníci, širší pozornost ale získal díky snímkům ROMing a především Václav, za který obdržel Českého lva za nejlepší scénář. Od té doby stojí za řadou výrazných filmů a seriálů, mezi nimiž nechybí Ve stínu, Anděl Páně 2, Klec či mezinárodně oceňovaný Šarlatán.
Jako prozaik debutoval novelou Ohybač křížů. Následovaly knihy Ocucanej konec, Dravec a Země, které dokazují jeho cit pro jazyk i schopnost zachytit složitost lidského nitra. Své příběhy vypráví také dětem, což potvrzuje kniha Zubatá. Vedle samostatných titulů se podílel i na několika tematických antologiích.
Epsteinova tvorba je charakteristická snahou propojovat silné osobní příběhy s obecnějšími otázkami identity, paměti a hledání místa ve světě. Dokáže spojit filmovou obrazotvornost s literární hloubkou a jeho práce oslovuje jak odbornou kritiku, tak široké publikum.