Miroslav Graclík*Velké Karlovice, 1967

Novinář, producent a spisovatel Miroslav Graclík začínal psát už po vojně, jako zaměstnanec Tatry Kopřivnice. V podnikovém časopise mu tenkrát vycházely články a rozhovory se známými osobnostmi. Později se stal redaktorem týdeníku Region Valašsko a Valašských novin, a mnoha dalších, včetně deníku Blesk. V počátcích vzniku deníku Aha!, zde působil jako šéfredaktor, a později pracoval i v redakcích časopisů Exkluziv a Sedmička.

Více informací

Literatuře však zůstal vždy věrný. Nejenom jako producent mluveného slova (autor více než 100 alb), jako jsou herecké portréty (Menšík, Horníček, Zázvorková a další), pohádky a dramata, ale především jako spisovatel. Píše knihy o slavných českých osobnostech, mezi něž patří, mimo jiné, Jiřina Švorcová osobně (2010), Tři oříšky pro popelku (2014), Lída Baarová stále fascinuje (2016), zejména pak o osudech českých zpěváků a zpěvaček – Petr Novák: Klaunova zpověď (2010), Karel Gott – Solitér (2016), a mnoho dalších.

V rozšířeném vydání knihy Hana Hegerová – Královna šansonu (2021) Miroslav Graclík biograficky představuje život a osud významné české zpěvačky Hany Hegerové a doplňuje ji fotografiemi, citáty, rozhovory, včetně kompletní disko a filmografie.

Miroslav Graclík je v současné době šéfredaktorem společenských a bulvárních titulů v mediální skupině MAFRA a spolupracuje také s TV Prima a TV Barrandov.

Žije v Praze, ale pravidelně se vrací na své rodné Valašsko.

Sdílet 0

Seřadit:

Seřadit:

Typ produktu

Dostupnost

Stav

Hodnocení

Vazba

Knihy autora

Seřadit:

Typ produktu

Dostupnost

Stav

Hodnocení

Vazba