4.6 z 5 hvězdiček
Audiokniha (CD)Audiokniha
- Vydání této audioknihy se připravuje
-
Předpokládané datum vydání je 13.1.2026
Až Audiokniha vyjde, pošleme Vám upozornění
Předpokládaná cena
402 Kč s DPH
Běžně 449 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Na sluncem zalitém řeckém ostrově vyrůstá Kri-kri, dívka divoká jako horská koza. Její svět plný svobody a vůně moře náhle zničí druhá světová válka. Z dětství zůstane jen popel, rozmetaný dívčiným nečekaným mateřstvím. Ženy jejího rodu měly vždy jen jednu dceru, ale Kri-kri v šestnácti letech přivede na svět trojčata. Osud její i jejích dětí… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Podbrdské ženy
-
Porodní sestra z Osvětimi
-
Na věky věků
-
Anna Česká
-
Panský dům
-
Bubny podzimu
-
Ozvěny run
-
Kdo šije u Podolské
-
Esterčini otcové
-
Osvětimská knihovnice
-
Lotosové střevíčky
-
Poslední dny Pompejí
-
Cilčina cesta
-
Březový háj
-
Lucemburská epopej I.
-
Dívka, která se dotkla nebe
-
Egypťan Sinuhet: patnáct knih ze života lékaře
-
Alicina Síť
-
Cizinka
-
Bestseller Šikmý kostel 2
-
Porodní sestra z Osvětimi
-
Komtur
-
Únik z Osvětimi
-
Člověk Gabriel
Na sluncem zalitém řeckém ostrově vyrůstá Kri-kri, dívka divoká jako horská koza. Její svět plný svobody a vůně moře náhle zničí druhá světová válka. Z dětství zůstane jen popel, rozmetaný dívčiným nečekaným mateřstvím. Ženy jejího rodu měly vždy jen jednu dceru, ale Kri-kri v šestnácti letech přivede na svět trojčata. Osud její i jejích dětí se proplétá s historií ostrova, který i po válce bojuje o přežití tváří v tvář nové invazi – davům turistů.
- Nakladatel
- Voxi
- Délka
- 00:00:00
- ean
- 9788074485848
- Vazba
- CD
- datum vydání
- 13.01.2026
- Rozměr
- 0 x 0 x 0
- jazyk
- čeština
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.5 z 5 13 hodnocení čtenářů
7× 5 hvězdiček 5× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení produktu
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Eva Urbanová registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Knihou se autorka vrátila k tématu Řecka, druhé světové válce a později řecké občanské válce. Kri-kri byla přezdívka mladé, krásné dívky, která byla živelná jako kozy v horách. Měla i jejich oči… Válka jí zničila dětství i mládí. Po porodu trojčat přišla o manžela a dvou synů se musela vzdát pro jejich dobro. Přes církev je darovala bohatým lidem. Nechá si jen dceru. Kri-Kri má zvláštní dar, dokáže rozpoutat velký vítr. Lidé si o ní vyprávějí, že svýma zvláštníma očima umí uhranout. Příběh je rozdělený do 8 částí začínající vždy poutavým řeckým příslovím. V každé části sledujeme pokaždé někoho, kdo nějak patřil do života Kri-Kri. Dozvídáme se osudy jejich synů, dcery, vnučky, jejího milého….postupně se tak celý příběh propojí. Řeší se tam problematika a politika Řeckých ostrovů, krása přírody, návaly turistů. Někdo byl pro, protože je to živilo, někdo proti, protože nové a nové hotelové komplexy ničí přírodu. “Neberte život moc vážně. Tak jako tak, nikdo z něj živý nevyvázne.” (řecké přísloví) Přestože se mi kniha četla hezky, nemělo to svůj obvyklý drive a emoce jako jindy.
Přečíst více -
Eva Francová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Kri-kri je nespoutaná dívka, která si užívá života a přírody, dokud její život neohrozí druhá světová válka. Navíc se stane brzy matkou, a i když ženy v jejím rodě mají vždy jen jednu holčičku, ona sama porodí trojčata. Tím se začíná odvíjet neskutečný osud její rodiny. Vždycky, když dočtu knihu paní Wilkové, tak mám pocit, že právě tahle je od ní ta nejlepší. Ale tentokrát je tomu skutečně tak. Říkali ji Kri-kri je knihou, která vás zasáhne, nebudete se moci od ní odtrhnout a budete prožívat každičkou stránku. Od prvních stránek je kniha neskutečně čtivá, příběh vás vtáhne a nepustí. Je tu popsán nelehký a zajímavý osud jedné rodiny. Je tu spousta tajemství, která budeme postupně odhalovat. Stále se tu něco děje a většinou vůbec neodhadnete, co ještě přijde a s čím Kri-kri bude muset „bojovat“. Je to celé skvěle promyšlené a propracované. Děj je skvěle poskládaný, že vše odhalíte v tu správnou chvíli. Řecko je tu popsáno tak, že budete mít chuť se tam hned vypravit, ale věřte, že už se navždy vyhnete hotelovým komplexům. Je tu popsán i běžný život Řeků, hlavně pak na malých ostrůvkách a také poznáte různé řecké zvyky a tradice. Je to skvělá kniha plná nečekaných zvratů. I přesto, že jsem knihy neustále plná a stále na ni myslím, nemám dalších slov, prostě si ji musíte přečíst sami.
Přečíst více -
Jana K registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Četla se krásně. Příběh ženy, která v šestnácti letech přivede na svět trojčata. Ženy, která miluje svou zem, moře.... Řecko a jeho dějiny na pozadí osudu téhle výjimečné ženy. Doporučuji všemi deseti! Skvělá kniha!
Přečíst více -
Dorotka Palkovská registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček
To jdou turisté tak nežádoucí?
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Darujte dětem kouzlo Vánoc: jedinečný set Albi tužky a Zimních pohádek jen u nás!
-
5 nejkrásnějších vánočních obálek a pár tipů navíc
-
Tipy na knižní dárečky pro malé čtenáře | Vánoce voní knihou
-
Atomové šelmy: Když predátoři vyrážejí na lov postapo fanoušků | RECENZE
-
Festival Knižních závisláků 2026: Poprvé v Praze! Vstupenky v prodeji za zvýhodněnou cenu
-
Stranger Things 5: První vlna nasadila laťku hodně vysoko | RECENZE BEZ SPOILERŮ
-
Atmosféra, která pohltí: T. J. Reid přináší další silný román| RECENZE
-
V neděli začíná advent. Máte připravený adventní kalendář a vánoční knížky pro děti?
-
Nestihli jste znovu zhlédnout Stranger Things? Máme pro vás shrnutí 1.-4. série
-
Keeping 13 - Emocionální kolotoč, který budete milovat | RECENZE
-
Příběhy mezi regály: Křest kalendáře Muž roku a Anděl mezi zdravotníky
-
Kletba pravé lásky: Když pohádka potemní | RECENZE