Velký knižní čtvrtek

Od nejnovějších Od nejprodávanějších Podle ceny

Velký knižní čtvrtek

Svátek všech milovníků knih vypukne letos na jaře 14. března 2019. Jste zvědaví, na které knižní lahůdky se máte těšit? Pojďme si je představit:

Pamatujete si na román Dívka, která upíjela měsíc? Pak si jistě vzpomenete i na autorku Kelly Barnhillovou. Ta stvořila další fenomenální fantasy – Čarodějčin syn. A u tohoto žánru ještě chvíli zůstaňme. Velký knižní čtvrtek představí mimo jiné i Knihu Prachu 1, což je počáteční díl trilogie z prostředí, ve kterém se odehrával Zlatý kompas. Pokud máte v oblibě spíše fantasy pro mladší generace, pak vás bezesporu potěší Kouzelníci z pradávna od autorky bestselleru Jak vycvičit draka.

Rodičům s dětmi vykouzlí úsměv na tváři Příběhostroj, který otevírá bránu do kouzelného světa příběhů a zároveň rozvíjí kreativitu, obrazotvornost a tříbí schopnosti vypravěče. A pro čtení na dobrou noc bude skvělou volbou Robot v divočině.

Ty, co si rádi počtou o osudech skutečných osobností, potěší Deník šílené markraběnky (vypráví o šlechtičně Zitě Pallavicini) nebo titul Sedm let v Africe. Tango pod Hradem vám nabídne unikátní pohled do zákulisí prezidentských voleb z první ruky, který vám zprostředkuje Marek Hilšer.

A Velký knižní čtvrtek nezapomněl ani na čtenáře válečné literatury. Mapa kostí se zabývá tématem holokaustu a vypráví o osudech dvou polských dvojčatech vyhnaných do lodžského ghetta. Nacisté v Tibetu předesílají dodnes spekulovanou expedici pěti důstojníků SS do zakázaného Lhasu. Legenda o jazyku od Pavola Rankova se prolíná s fikcí i skutečnými historickými událostmi roku 1972.

A co takhle čeští autoři? Lenka Horňáková-Civade a její Grófka vypráví příběh o 18leté dívce, která se rozhodne utéct do svobodné země. Vítězslav Kremlík si pro vás připravil šokující odhalení o tom, jak se vyrábějí zprávy v knize Obchodníci se strachem.

Fanoušci thrillerů by měli zpozornět u knihy Lži se mnou. A pokud vás fascinují romány s autobiografickými prvky, pak rozhodně nepřehlédněte Osud tažných ptáků.

Hodnocení