Série Velká železniční dobrodružství

Velká železniční dobrodružství

Není žádnou novinkou, že cestování vlakem představuje jisté kouzlo a dobrodružství. Železnice může být dokonce i nebezpečná – vzpomeňme na klasickou Vraždu v Orient Expressu. V tomto případě ale takové drama nehrozí, vrátíme se naopak do dětských neškodných let.

Kdo z nás nechtěl vláčky v obýváku? Tisíce malých kouzelníků a čarodějek vyhlížejí na svém nádraží každé září Bradavický expres, který je odveze do světa magie a zázraků. Podobné radosti a překvapení nalezneme ve vlakových příbězích M. G. Leonardové a Sama Sedgmana.

Pojďme prozkoumat, jaké zážitky čekají malého Harrisona, který doprovází na cestách svého otce spisovatele. Chlapcův táta je totiž autorem vlakových cestopisů. Chlapec předem zatracuje jízdu vlakem, očekává šeď a nudu a dlouhé chvíle utrpení. Ale pak zahlédne zajímavou dívku Lenny, jež cestuje načerno… Celá jízda se rázem stává nezapomenutelnou.

Posléze přistoupí princezna s diamantem. Dojde k nehodě a vzácný šperk někam zmizí. Ve vlaku Skotský sokol došlo ke krádeži. Nemůže být pachatelkou načerno cestující děvče? Jedinou nadějí zůstává důvtipný Harrison, který umí báječně kreslit a celou záležitost může vyjasnit.

Samozřejmě, že po prvotním životním dobrodružství Harrison cestování vezme na milost. Naopak už se nemůže dočkat, až se zase bude moci projet vlakem. Tentokrát ho bere na výlet jeho strýček novinář. S chlapcem cestují z Anglie do Ameriky a tam se teprve budou dít věci! Obě země sice mluví anglicky, jinak se jedná o úplně rozdílné světy. A to by nebyl Harrison, aby se opět nepřipletl k nějaké akci. Tentokrát se ve vlaku Kalifornská hvězda ztratí dívka! Zasáhne opět malý neohrožený hrdina a zachrání slečnu v nesnázích, dokud je čas?

Vlaková dobrodružství představují ideální četbu pro všechny malé zvídavce a budoucí superhrdiny. Který chlapec by nechtěl dostat šanci zachránit dívku a odhalit původce zločinu jako pravý detektiv? Je jasné, že ve vlaku se musíme mít vždycky na pozoru. Knížky dostanou ty správné grády třeba právě na cestách s vašimi dětmi!