Série Srdcerváči

Srdcerváči

Jste fanoušky zamilovaných, a přitom optimistických příběhů? Možná, že se v sobě ještě nevyznáte a sami sebe teprve objevujete, anebo to, kam patříte, už dobře víte. Ať už je to jakkoliv, série komiksových příběhů na pokračování o složitém rozvíjejícím se vztahu dvou kamarádů Charlieho a Nicka – Srdcerváči – vás v každém případě zahřeje u srdce.

Anglická spisovatelka Alice Oseman se už ve svém debutovém románu Solitaire nebála otevřeně zabývat tématy LGBT a šikany jejich příznivců. Pokračovala pak způsobem, který je pro děti a teenagery nejpřijatelnější. Grafickým románem. Vytvořila úžasnou černo-bíle kreslenou sérii s názvem Srdcerváči, jejíž protagonisté – Tori, její bratr Charlie a jeho přítel Nick - byli představeni mladým čtenářům už v románu Solitaire.

Po prvním vydání optimistických, motivujících a povzbuzujících příběhů Srdcerváčů se strhl obrovský čtenářský zájem, a dozajista i díky svému motivujícímu poslání, se jejich třetí pokračování dočkalo ceny Goodreads Choice Awards za nejlepší grafický román a komiks 2020. A co víc? Americká filmová společnost Netflix chystá v blízké době na motivy Srdcerváčů televizní seriál.