Série Kate Marshallová

Kate Marshallová

Ať už jste příznivci detektivních příběhů britského spisovatele Roberta Bryndzy (1979), anebo ne, jeho nová série s vyšetřovatelkou Kate Marshallovou za vaše povšimnutí určitě stojí. Přichází totiž po sérii s šéfinspektorkou Erikou Fosterovou, a především po bestselleru Dívka v ledu, jako velká změna, kterou autor zřejmě cítil už jako potřebnou. Že udělal dobře, potvrzuje novou a neokoukanou postavou Kate Marshallové, která s Erikou Fosterovou nemá pranic společného. Kate navíc, na rozdíl od Eriky, se svými démony bojuje hned o začátku, a tím tato nová série získává zároveň i jakýsi nový náboj.

O tom se ostatně přesvědčíte už v prvním dílu série - Kanibal z Nine Elms (2019) – kde vám nová hrdinka, inteligentní a poněkud komplikovaná Kate Marshallová bude představena. Dozvíte se zde i to, jak Kate ke svým démonům přišla a proč musela opustit londýnskou policii. Temná minulost, s níž jak se zdá souvisí nový případ vraždy, jí dožene a ona se pustí znovu do vyšetřování. Tentokrát už však „jen“ jako soukromý detektiv. Velkou oporou jí bude loajalita a horlivost mladého univerzitního asistenta Tristana, který se už možná navždy stane jejím spojencem.

V dalším, druhém dílu série s Kate Marshallovou, Mlha nad Shadow Sands (2020), hlavní hrdinka své detektivní činnosti rozhodně nezanechá. Nový případ mizení mladých lidí a nálezu mrtvých těl ve vodní nádrži je hodně zapeklitý a hustá mlha Kate a Tristanovi jejich vyšetřování nijak neulehčuje. Dokážou si poradit i tentokrát?

Zajímavé, drsné a dobře vystavěné příběhy Kate Marshallové a jejího parťáka Tristana, vám budou trochu připomínat atmosféru severských detektivek. Odehrávají se však v Anglii, jejíž kouzlo ani v nejmenším nepostrádají. Z jejich nečekaného vývoje a napínavých zápletek vám půjde mráz po zádech a dozajista vás donutí i k zamyšlení.