Série Hunger Games

Hunger Games

Když se jednou Suzanne Collinsová dívala na televizi, přepínala mezi kanály, uvědomila si, jaký paradox je světu prezentován. Na jednom z programů běžela reality show, ve které lidé "bojují o přežití" na ostrově, na druhém zase reprtáž z Iráku, kde lidé "v přežití" doufají. V její hlavě se tak zrodila myšlenka dějové linky, začala psát Hunger Games.

Postapokalyptický svět, poválečný stav, zničená Amerika. Vzniká nová země Panem s hlavním sídlem Kapitol a třinácti okolními chudými kraji. Ty však proti Kapitolu povstanou, neboť se jim kruté podmínky příčí. Jejich snahy jsou potlačeny a vládce se za jejich nevoli začíná mstít, vymýšlí Hunger Games. Každý rok je vylosována v každém kraji jedna dívka a jeden chlapec. Ti jsou zavřeni do arény a začínají bojovat o holý život. Celý průběh je však opravdovou reality show. Účastníci jsou upraveni vizážisty a jejich putování je promítáno na plátnech v celé zemi.

Jednoho dne je vylosována mladá dívka. Její starší sestra Katniss si však neumí představit, že by se stala obětí Hunger Games, a proto se rozhodně jít do arény za ni. Společně s ní je zvolen chlapec jménem Peeta, který se přiznává k tajné lásce, kterou ke Katniss po léta chová. V aréně však jejich dvojice získává neobyčejnou popularitu, jejich osudy se splétají a boj o holý život bude ještě komplikovanější, než si snad dokázali představit...

Podle série byl natočen také film, který se těšil stejně velkému ohlasu.