Série Death Note

Death Note

Máte rádi japonské mangy? Pak jste tady na správném místě. Kultovní dvanáctidílná série Death Note od dua autorů spisovatele Cugumi Óby a kreslíře Takeši Obaty splní všechny vaše představy. Čeká vás dlouhý příběh středoškolského studenta Lighta, který najde tajemný smrtící zápisník s nadpřirozenou mocí. Tento deník původně patřil smrtonošovi Rjúkovi, on jej však záměrně vpustil do světa lidí. Ten, komu zápisník patří je schopen zabít kteréhokoliv člověka na Zemi, jehož jméno je v zápisníku zapsáno a jehož tvář si představí. 

Light se rozhodne očistit svět a začne zabíjet zločince. Co na tom, že budou možná i vedlejší, nevinné oběti? Brzy si však Lighta všimne geniální detektiv přezdívaný L. Smrtící souboj začíná…

Příběh Death Note se poprvé objevil v roce 2003 v časopise, kde vycházel po samostatných svazcích. Později vznikly také animované filmové seriály, filmová adaptace Netflixu a několik her pro Nintendo DS. V Americe se toto dílo několikrát umístilo v žebříčku nejprodávanějších titulů.

Chcete-li si Death Note užít ještě víc, můžete si jeho 12 dílů doplnit ještě o speciální díl Death Note - Zápisník smrti 13 (How to read Death Note), který tuto populární manga sérii více přibližuje. Věnuje se podrobně postavám, lokacím a shrnuje děj. Najdete v něm ještě mnoho jiného, včetně originální krátké mangy Death Note, která samotné sérii předcházela.

Jako třešničku na dortu pak doporučujeme Death Note – Povídky. Vypráví o tom jak tři roky po událostech slavné série začíná znovu vraždění. Tentokrát to však není smrtonoš Ryuk, kdo přinesl Zápisník smrti mezi lidi. V knize najdete jak pilotní kapitolu celé série, tak uzavřené příběhy zasazené do světa Zápisníku smrti, odehrávající se před, po i během série.

A to ještě není všechno! O čem je Death Note - Zápisník smrti 13: Další zápisky - Případ losangeleské sériové vraždy B. B.? Málokdo ví, že nejlepší detektiv světa L za svou nedlouhou kariéru zvládl vyřešit i celou řadu dalších zločinů. Spolu s agentkou FBI Naomi Misorou se podílel také na vyšetřování hrůzné sériové vraždy, která počátkem tisíciletí zamotala hlavu celému losangeleskému policejnímu oddělení... Už se těšíte?

Pusťte se tedy do skvělé fantasy detektivky v tomto úžasném grafickém zpracování. A na čí stranu se postavíte? Na stranu Lighta nebo na stranu L? My vám jen přejeme příjemné čtení - zprava doleva a odzadu dopředu.