4.8 z 5 hvězdiček
pevná vazbaKniha ( pevná vazba )
- Produkt je vyprodaný.
V tomto roce vychází nové 3. vydání Velkého komentáře trestního zákoníku autorského kolektivu pod vedením prof. JUDr. Pavla Šámala, Ph.D., které zachycuje právní stav k 1. lednu 2023, a to včetně poslední novelizace provedené zákonem č. 429/2022 Sb., v souvislosti se změnou zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském, o právech souvisejících s… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Bestseller Adam Dolník: Svět elitního vyjednavače
-
Trestní zákoník a trestní řád s poznámkami a judikaturou podle stavu k 1. 9. 2022
-
Bestseller Gazely
-
Bestseller Marek Dvořák: Mezi nebem a pacientem
-
Bestseller E-shopová dárková poukázka 3000 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
Bestseller Josef Mareš: Moje případy z 1. oddělení
-
Zákoník práce Komentář
-
Kniha Zpívánky 4 - Vánoční koledy - Kouzelné čtení Albi
-
Zákony II/B 2025 Trestní právo - Trestní zákoník, Trestní řád, Policejní sbor, Exekuce, Insolvenční zákon, Správní řád
-
Zákoník práce 2023 – sešit
-
Kniha Hravá angličtina - Kouzelné čtení Albi
-
Bestseller Bylo nebylo jedno zlomené srdce
-
Kniha Encyklopedie pro předškoláky - Kouzelné čtení Albi
-
Bestseller Čarodějky
-
Bestseller Harry Potter a Kámen mudrců - ilustrované vydání
-
Občanský zákoník Svazek VI
-
Zákon o trestní odpovědnosti právnických osob a řízení proti nim
-
Trestní právo hmotné
-
Cháluj nejlíp!
-
Trestní právo Evropské unie
-
Zákoník práce s výkladem
-
Cháluj ještě líp!
-
Bestseller Buchty po ránu
-
Bestseller E-shopová dárková poukázka pro knižního závisláka 300 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher
V tomto roce vychází nové 3. vydání Velkého komentáře trestního zákoníku autorského kolektivu pod vedením prof. JUDr. Pavla Šámala, Ph.D., které zachycuje právní stav k 1. lednu 2023, a to včetně poslední novelizace provedené zákonem č. 429/2022 Sb., v souvislosti se změnou zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon), ve znění pozdějších předpisů.
V komentáři je zachována osvědčená úprava a struktura, včetně všech rubrik, a proto u každého ustanovení trestního zákoníku je vedle vlastního textu komentáře uvedena literatura, související předpisy (včetně evropských) i související ustanovení. Pokud jde o jednotlivé části komentáře, podstatně jsou přepracovány a doplněny zejména v návaznosti na novelizace trestního zákoníku obecná část trestního zákoníku (výklad k působnosti trestních zákonů, subsidiaritě trestní represe a pojmu trestného činu, zavinění, omylům, přípravě a pokusu, spolupachatelství a účastenství, okolnostem vylučujícím protiprávnosti i trestním sankcím atd.) a ve zvláštní části zejména hlavy I. a III., pojednávající o trestných činech proti životu a zdraví a proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti, dále hlava V., týkající se trestných činů majetkových i hlava VI., o trestných činech hospodářských, a zejména hlava X., o trestných činech proti pořádku ve věcech veřejných. Vzhledem k tomu, že od posledního vydání komentáře se vyvíjela též judikatura a právní názory teorie především ohledně nových institutů trestního práva hmotného a nově vymezených či pozměněných skutkových podstat trestných činů, byl také podstatně doplněn a přepracován výklad některých ustanovení, která nebyla novelizována. Přitom se autoři komentáře k jednotlivým ustanovením snažili vypořádat i s různými názory obsaženými v literatuře na řešení aktuálních problémů trestního práva hmotného, tak aby komentář v aktuální verzi sloužil i nadále praxi všech orgánů činných v trestním řízení, advokátům i celé právnické veřejnosti.
Zásadním způsobem byla doplněna i judikatura, a to nejen ve specializované rubrice na závěr výkladu konkrétního ustanovení, ale i v textu vlastního komentáře k němu, a to nejen o rozhodnutí publikovaná ve Sbírce soudních rozhodnutí a stanovisek vydávané v současné době již jen elektronicky Nejvyšším soudem ČR a ve Sbírce nálezů a usnesení Ústavního soudu ČR, ale také o nepublikované judikáty zejména Nejvyššího soudu a Ústavního soudu, které jsou dostupné na www.nsoud.cz nebo www.usoud.cz, ale i v elektronických systémech Beck-online, ASPI atd. V textu komentáře i v rubrice „Z judikatury“ za každým ustanovením jsou uváděna související rozhodnutí ESLP, Soudního dvora EU i Nejvyššího správního soudu. Judikatuře je v komentáři věnována mimořádná pozornost, a to v souladu s tím, jaký se klade v dnešní době na judikaturu zejména vysokých soudů důraz, a to s přihlédnutím k tomu, že práce s judikaturou tvoří základ činnosti jak advokátů a státních zástupců, tak zejména soudců.
Velká pozornost je rovněž věnována nejen návaznosti a vzájemným vztahům mezi jednotlivými ustanoveními trestního zákoníku, ale důraz je položen i na souvislosti s mimo trestními předpisy tak, aby komentář ke každému paragrafu byl co nejucelenější a podával potřebný přehled o provázanosti trestního práva hmotného s jinými právními odvětvími. V potřebné míře se výklad v komentáři zabývá i souvisejícím komunitárním právem a judikaturou Evropského soudu pro lidská práva. Samozřejmostí jsou marginální odkazy a důkladně zpracovaný věcný rejstřík, který pomůže všem uživatelům komentáře v orientaci a usnadní mu rychlé vyhledání řešeného problému.
- Nakladatel
- C. H. Beck
- Rozměr
- 205 x 250 x 175
- jazyk
- čeština
- Počet stran
- 4968
- Hmotnost
- 5000 g
- isbn
- 978-80-7400-893-1
- Vazba
- pevná vazba
- datum vydání
- 30.06.2023
- ean
- 9788074008931
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů
0× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Máme pro vás novinku: Pojištění proti poškození a ztrátě pro nákupy bez starostí
-
Svědectví o životě v KLDR 2 - Hovory z rudého pekla | RECENZE
-
10 nejlepších deskovek, které prostě musíte vyzkoušet!
-
Pirueta - když se hokej potká s baletem: Pohádka, které nejde odolat | RECENZE
-
Darujte dětem kouzlo Vánoc: jedinečný set Albi tužky a Zimních pohádek jen u nás!
-
Láska na spadnutí: Román plný pořádného jiskření a lehkého humoru | RECENZE
-
5 nejkrásnějších vánočních obálek a pár tipů navíc
-
Tipy na knižní dárečky pro malé čtenáře | Vánoce voní knihou
-
Atomové šelmy: Když predátoři vyrážejí na lov postapo fanoušků | RECENZE
-
Festival Knižních závisláků 2026: Poprvé v Praze! Vstupenky v prodeji za zvýhodněnou cenu
-
Stranger Things 5: První vlna nasadila laťku hodně vysoko | RECENZE BEZ SPOILERŮ
-
Atmosféra, která pohltí: T. J. Reid přináší další silný román| RECENZE