Toxická láska

Autor Saskia Noort

Kniha ( pevná vazba )

E-shopové listy

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Krásná tvář

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 999 Kč dárek zdarma v hodnotě 329 Kč

Krásná tvář

Patnáctiletá Lies se jednoho dne probudí s neodbytným pocitem, že se její matce Jetě něco přihodilo. V noci odešla z domu a nevzala si s sebou kabelku ani telefon. Lies moc dobře ví, že by je matka nikdy neopustila. Nevěří ani otcově verzi, že mamka trpí depresí a utekla, protože se nevyrovnala s rozvodem. S tím se ale potýká především Lies,… Přejít na celý popis

Jednoho dne princeznou Objevte příběh Athanasie, která musí přežít ve světě intrik a nebezpečí, kde ji její vlastní otec touží zničit. Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Patnáctiletá Lies se jednoho dne probudí s neodbytným pocitem, že se její matce Jetě něco přihodilo. V noci odešla z domu a nevzala si s sebou kabelku ani telefon. Lies moc dobře ví, že by je matka nikdy neopustila. Nevěří ani otcově verzi, že mamka trpí depresí a utekla, protože se nevyrovnala s rozvodem. S tím se ale potýká především Lies, jelikož otcovu novou partnerku, krásnou a mladou Lauru, nemůže ani vystát.

Lies, která věří, že svou mamku zná nejlépe ze všech, objeví v jejím počítači stopu po úplně neznámé stránce své matky – její účet na seznamce. Podle jména muže, s nímž matka komunikovala, najde i soubor s deníkovými záznamy o jejich milostném vztahu. Soubor si naštěstí stáhne k sobě, protože do druhého dne někdo matčin telefon i počítač zablokuje.

Když rodina po dvou dnech konečně zkontaktuje policii, Lies se rozhodne, že deník by mohl být pro mamku natolik kompromitující, že o něm radši zatím pomlčí a zkusí z něj něco vypátrat sama.

Podaří se jí odhalit totožnost tajemného muže, na němž si její maminka psycholožka vytvořila prapodivnou závislost? A dokáže se poprat se všemi nástrahami, které její pátrání přinese? Nic totiž není takové, jak se na první pohled zdá.

Toxická láska je napínavý thriller plný překvapivých momentů. Popisuje nejen problematické rodinné vztahy, všudypřítomnou povrchnost, ale především touhu po lásce a tělesné blízkosti, ať to stojí co to stojí.

Očima patnáctileté Lies věcně a střízlivě vykresluje pocity osamocení a ohrožení dospívající dívky při ztrátě nejbližšího člověka, a především pak chaos, ve kterém se ocitají děti z rozvedených rodin, toužící po běžném rodinném životě plném lásky.

Autorka bravurně udržuje a stupňuje napětí až do poslední stránky a úspěšně skrývá totožnost skutečného pachatele. Volba mladistvého vypravěče a jeho nezkažený pohled na svět dodává knize na syrovosti.

Sdílet 0

kategorie
Knihy » Beletrie » Young Adult » Thrillery
Nakladatel
Metafora
Rozměr
133 x 206 x 28
jazyk
čeština
Počet stran
272
Vydání
1
isbn
978-80-7625-214-1
Vazba
pevná vazba
datum vydání
27.01.2022
ean
9788076252141

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.7 z 5 3 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

  • Naděžda Bajtek Zasadilová registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček

    Do rukou se mi dostal „NIZOZEMSKÝ BESTSELLER ROKU 2020“ Jako první co mě zaujalo, bylo motto na obálce „V patnácti by člověk neměl hledat matčina vraha.“ Kapitoly jsou vyprávěny střídavě z pohledu Lies a její matky Jet. Linka Lies a její bratra Luukea ukazuje, jak si procházejí těžkým obdobím – jejich rodiče se rozvedli, ač jsou od sebe, neustále se hádají, a ke všemu tomu se tyto děti musí smířit s novou partnerkou táty. Drama začíná, když se Lies jednoho dne probudí a uvědomí si, že máma není doma a vše ostatní nasvědčuje tomu, že se muselo stát něco špatného. Nechce však uvěřit tomu, co se stalo, a co říká policie a s čím se spokojila rodina - sama na vlastní pěst začne pátrat… Román má prvky psychologického thrilleru je čtivě napsaný, autorka má velmi surový styl nebojí se otevřeně popisovat erotické scény i drsnějšího kalibru. Za to by se nemusel stydět ani ten nejpeprnější erotický román… Tyto erotické scény se odehrávají v lince, kde hlavní hrdinkou je matka Jet. Celé je to, ale velmi pesimistické, smutné a velmi depresivní protože to téma, které se tam otevírá, vůbec není veselé, ovšem tím jak je to napsáno máte pocit extrémní tíživosti a přitom si čtení nějakým zvráceným způsobem užíváte a otáčíte jednu stránku za druhou, a i když mi bylo v některých chvílích slabo, prostě jsem musela číst dál! Vůbec jsem neměla problém se začít, příběh mě vcucnul a už nepustil…pak přišel konec a musela jsem ho ještě dlouho rozdýchávat… Ti co mají rádi něco trochu drsnějšího, budou určitě spokojeni.

    Přečíst více
Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 268 Kč Nápověda