Slávistický Halftime 3/2023

Slávistický Halftime 3/2023

Kniha

E-shopové listy

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Český mrakodrap

K nákupu nad 1499 Kč dárek zdarma v hodnotě 399 Kč

Český mrakodrap

Dvanácté číslo slávistického magazínu HALFTIME je tady. Věnováno jest Josefu Bicanovi. Z úcty, symboliky, 25. září by oslavil 110. narozeniny. Prostřednictvím exkluzivní zpovědi i návštěvy u něj doma proniknete do světa hráče, který je u sešívaných fanoušků extrémně v kursu. Do světa Igoha Ogbua! Na co se ve třetím letošním vydání, dvanáctém… Přejít na celý popis

Nakupujte u nás e-knihy o 10 % levněji! S kódem AFKDEKNIHA všechny e-knihy s 10% slevou. Stačí vložit kód v košíku při nákupu nad 500 Kč! Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Dvanácté číslo slávistického magazínu HALFTIME je tady. Věnováno jest Josefu Bicanovi. Z úcty, symboliky, 25. září by oslavil 110. narozeniny. Prostřednictvím exkluzivní zpovědi i návštěvy u něj doma proniknete do světa hráče, který je u sešívaných fanoušků extrémně v kursu. Do světa Igoha Ogbua! Na co se ve třetím letošním vydání, dvanáctém celkově, můžete těšit?

Do života Josefa Bicana, nejlepšího kanonýra historie fotbalu, se vrátíme prostřednictvím vzpomínek jeho nejbližších.

Promluví mladší bratr Vilém, spoluhráč a později světově uznávaný trenér Rudolf Vytlačil, legenda Rapidu Vídeň Franz Binder a jeho syn, vicemistr světa z roku 1962 Josef Kadraba, Antonín Panenka, člen Klubu ligových kanonýrů a mistr Evropy z roku 1976, i Jan Andrejkovič, který Bicana poznal jako spoluhráče i trenéra. Společně s Janem Lálou je posledním žijícím slávistou, který „Pepiho“ zažil přímo na hřišti.

Sepsali jsme pro vás rovněž výběr známých i neznámých zajímavostí z Bicanova života. Společně vyrazíme na houby i do vesmíru, pojíme pražskou šunku, probereme kopačky i derby. Pavel Kuka vás vezme na osobní setkání i první Bican Cup.

Igoh Ogbu o sobě promluví sám. Otevřel nám dveře do svého bytu i nitra. Vstoupili jsme do světa, kde si radost třese rukou s bolestí. Mezi vděkem a výčitkami je jen málo znatelná hranice a jídlo ani židle u stolu nejsou samozřejmost. Světa, kde je všem a všemu nadřazený Bůh, ale vládu nad početnou rodinou drží pevně v rukou otec rodiny. Do doby, než zemře. Světa, který je černý i bílý. Krásný i zanechávající jizvy. Ale je třeba si ho maximálně užít, protože zítřek nemá nikdo slíbený.

Těšit se můžete i na reportáž z Ogbuova pražského bytu, kde nigerijský válečník našel s přítelkyní Charitine útočiště. Oázu klidu, jak svůj příbytek stoper Slavie nazývá. Znít bude Lil Wayne i verše z Bible, pít se bude pomerančový džus a ze šatní skříně bude tažen dres legendy Chicaga Bulls Scottieho Pippena.

Tomáš Souček, Vladimír Coufal a Antonín Barák zažili den, kdy Eden ctil černou a zelenou barvu. Povypráví vám o tom.

V zářijovém čísle slávistického magazínu HALFTIME toho na vás ale čeká mnohem víc, třeba exkluzivní zpověď manželky Lukáše Masopusta nebo zevrubná rekapitulace extrémně náročných příprav finále Evropské konferenční ligy, které v Edenu proběhlo 7. června. Jakou formou? Prostřednictvím dojmů přímých aktérů, zaměstnanců Slavie a Eden Areny.

Celý proces prožijete od úspěšné kandidatury, přes rok trvající přípravy až po finálový souboj o trofej mezi West Hamem a Fiorentinou. „Slavia dokázala extrémně náročné požadavky naplnit bezezbytku,“ smekne Yoann Gallet, šéf projektu za UEFA.

Sdílet 0

Nakladatel
SK Slavia Praha
ean
9772695155006
datum vydání
21.11.2022
isbn
9772695155006

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

5.0 z 5 3 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální akční cena: 129 Kč Nápověda