Láska a nenávist – věčný námět mnoha spisovatelů. Kniha Sbohem přízraky nám dokazuje, že tyto emoce nemusíme vždy sdílet pouze s lidmi. Nadia Terranova, prostřednictvím hlavní hrdinky Idy, popisuje své pozitivní i negativní city k zemi, kde se narodila, k Sicílii. Její umělecký styl je natolik zvláštní a působivý, že neobvyklá atmosféra tohoto ostrova z knihy přímo sálá.
Kniha ( pevná vazba )
- Produkt je vyprodaný.
Ida se živí psaním fiktivních příběhů do rádia. Před lety se přestěhovala ze Sicílie do Říma, kde žije se svým manželem Pietrem – ten jí poskytuje oporu a něhu, ale z jejich vztahu již veškerá vášeň vyprchala. Teď se vrací do rodného domu, z něhož matka udělala skanzen, aby jí pomohla s prodejem. Stačí překročit práh a znovu se ponoří do… Přejít na celý popis
Ida se živí psaním fiktivních příběhů do rádia. Před lety se přestěhovala ze Sicílie do Říma, kde žije se svým manželem Pietrem – ten jí poskytuje oporu a něhu, ale z jejich vztahu již veškerá vášeň vyprchala. Teď se vrací do rodného domu, z něhož matka udělala skanzen, aby jí pomohla s prodejem. Stačí překročit práh a znovu se ponoří do traumatické minulosti: když jí bylo třináct, její otec beze stopy zmizel. V 6:16 ráno jednou vstal a odešel navždy. Otec, který není ani živý, ani mrtvý, se pravidelně objevuje v jejích nočních můrách a dokonce se jí začne zjevovat jako přízrak za bílého dne. V dusné atmosféře kulminuje i napětí mezi Idou a její matkou. S vědomím, že každý je přeživším svých vlastních bitev, si přiznává, že přesun do Říma byla pouhá snaha utéct před přízraky, obsesemi a vnitřními démony. S maximálním úsilím je nakonec přemůže – a cestou nazpět symbolicky pohřbí svého zmizelého otce. Její hodinky konečně ukazují 6:17.
- Nakladatel
- Odeon
- Rozměr
- 135 x 207 x 20
- datum vydání
- 12.02.2020
- ean
- 9788020719423
- Vazba
- pevná vazba
- Hmotnost
- 345 g
- jazyk
- čeština
- Počet stran
- 216
- Vydání
- 1
- isbn
- 978-80-207-1942-3
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
3.3 z 5 3 hodnocení čtenářů
0× 5 hvězdiček 2× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 1× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 5.0 z 5
-
Knihosvet1 registrovaný uživatel 2 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace
Knížka má vcelku slušné hodnocení, tudíž jsem od ní čekala mnohem víc, než nabídla. Zajímavých bylo posledních 30 stránek, celý zbytek knížky by se dal shrnout do dvoustránkové slohové práce. Nikdy jsem neměla takové nutkání něco nedočíst a odložit tolikrát, jako u čtení právě tohoto. Ale zvládla jsem to a ten konec nebyl úplně špatný. Psané to je vážně zvláštním způsobem, tak oceňuji závěrečný "Doslov", kde někdo jiný vysvětluje, co čím chtěla vlastně autorka říct.
Přečíst více -
Jiřina Dvořáková registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Knížka se čte velmi dobře, působivé čtení o pocitech viny, samoty a také o útěcích z domova.
Přečíst více -
Romana Novotná registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Pokud máte chuť si přečíst kvalitní vypravěčský, nefalešný a neotřelý text popisující vztah matka-dcera po ztrátě manžela-otce, tak se dejte do čtení. Kniha určitě stojí za přečtení.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Místo na lásku: Lilly Lucas přináší povedený start nové série | RECENZE
-
Máme pro vás dárek: audioknihu „Honba za meteorem“ zdarma
-
Julie Caplinová vydá svou prvotinu i nový Romantický útěk
-
6 nejčtivějších únorových novinek
-
České vydání Alchemised: ilustrace a barevná ořízka potvrzeny. Předobjednávky spuštěny
-
Za hranicí času: kniha, u které budete chtít „ještě jednu kapitolu“ | RECENZE
-
Nevíte, co číst? Prolistujte si náš nový knižní katalog na jaro 2026
-
Neotvírat!!! Kouše! Proč děti tuhle knihu milují?
-
Kniha Azraelova – drsná, temná a překvapivě návyková | RECENZE
-
Filmová adaptace Vyhnání Gerty Schnirch už za pár dní na HBO. Podívejte se na trailer
-
10 tipů na romantické knihy, z kterých si sestavíte balíček 10 za 500,-
-
Urbex, smrt a švédský chlad – vítejte v Rezavém lese