4.3 z 5 hvězdiček
pevná vazbaKniha ( měkká vazba )
- Produkt je vyprodaný.
V Novom Anglicku 17. storočia sa medzi prvými kolonizátormi odohráva dráma plná citov. Na príbehu Hester Prynnovej autor majstrovsky zobrazuje dôsledky jediného hriechu z vášne pre troch ľudí – nešťastnú Hester, jej milenca a jej zákonného manžela. Prísne zákony puritánskeho spoločenstva odsúdia Hester a jej dieťa na osamelý život pod znamením… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
10 ZA 500,- Po stopách Jacka Rozparovače
-
DOBRÁ CENA Nejlepší nepřátelé
Zbývá 57 ksKončí za 49 d -
Bestseller Atomové návyky
-
10 ZA 500,- První den zbytku života
-
Bestseller Železný plamen
-
České strany a jejich kandidáti
-
10 ZA 500,- Emoční síla krystalů
-
10 ZA 500,- Dcery panství Foxcote
-
Daleké cesty
-
DOBRÁ CENA Queenie
Zbývá 95 ksKončí za 49 d -
Bestseller Jízdenky, prosím! Evropa
-
Bestseller Sudetský dům
-
10 ZA 500,- Čarodějky ze Salemu
-
Čtvrté křídlo - exkluzivní vydání
-
10 ZA 500,- Poslední valčík je můj
-
Women in Love
-
10 ZA 500,- Dům o tisíci patrech
-
Bestseller Sudetský dům II.
-
AKCE Norské dřevo
-
10 ZA 500,- Na vlnách
-
Liner Stabilo point 88 – 56 růžová
-
Kde domov můj?
-
Prospektový obal A4 čirý 40ks
-
Hlasy v bouři
V Novom Anglicku 17. storočia sa medzi prvými kolonizátormi odohráva dráma plná citov. Na príbehu Hester Prynnovej autor majstrovsky zobrazuje dôsledky jediného hriechu z vášne pre troch ľudí – nešťastnú Hester, jej milenca a jej zákonného manžela. Prísne zákony puritánskeho spoločenstva odsúdia Hester a jej dieťa na osamelý život pod znamením hanby, čo tento ušľachtilý duch znáša iba s veľkou bolesťou. Nachádza však v sebe dostatok vnútornej sily a s pokorou prijíma svoj osud. Spoluvinník sa navonok teší veľkej úcte, obdivu a zbožňovania davmi, no vo vnútri jeho ducha zžierajú výčitky svedomia. Uväznený medzi zákonmi spoločnosti, vlastnými potláčanými túžbami a silnými pocitmi viny žije v pretvárke a skryté utrpenie sa v dôsledkoch prejaví i na jeho podlomenom zdraví. Toto všetko s krutou radosťou pozoruje manžel Hester, kedysi láskavý a učený muž, ktorému krivda ublížila. Svoj život venuje túžbe po pomste, ktorá jeho existenciu napĺňa zlom. Šarlátové písmeno je vrcholné dielo amerického spisovateľa Nathaniela Hawthorna, ktorý excelentne spracoval na svoju dobu citlivé témy ako hriech, právny dogmatizmus a morálka.
- Nakladatel
- SnowMouse
- Rozměr
- 150 x 210 x 10
- isbn
- 978-80-89465-21-7
- Počet stran
- 264
- datum dotisku
- 19.11.2021
- ean
- 9788089465217
- Vazba
- měkká vazba
- jazyk
- slovenština
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.0 z 5 8 hodnocení čtenářů
2× 5 hvězdiček 4× 4 hvězdičky 2× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
zdazilek registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Zajímavý příběh o statečné ženě.
Přečíst více -
Adéla Hochová registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Prokousat se začátkem je těžké. Dokonce bych doporučila prvních sto stran přeskočit. Jinak zbytek knihy se mi líbil.
Přečíst více -
Klara registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček
Po přečtení jsem byla strašně zklamaná. Když jsme ji probírali ve škole moc mě zaujala, ale nakonec jsem se do jejího přečtení musela až nutit.
Přečíst více -
Tereza Bláhová registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Silný příběh, který dobře ukazuje, že i když se lidé povyšují nad jiné, tak to ještě neznamená, že jsou lepší. Příběh o hrdé a a zásadové ženě, která toho hodně zakusila. Jí jsem obdivovala, i když za to podle mě ten kněz nestál.
Přečíst více -
Monika Omaníková registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Kniha mi doma ležela už nějaký pátek a jen díky #klasikomilove jsem se konečně odhodlala ji přečíst. Musím říct, že prolog byl dost náročný a zdlouhavě popisný a věřím, že hodně lidí by dokázal i odradit. Kdo ale vytrvá a dostane se k samotnému příběhu nebude zklamaný. Šarlatové písmeno je dílo se zajímavým námětem u kterého ale bohužel nemusí čtenářům vyhovovat styl jakým je napsané. Když se ale prokoušete někdy až zdlouhavým vyprávěním odhalíte smutné životní příběhy tehdejších lidí. Převážně Hester, hlavní hrdinky příběhu, která byla donucena nosit Šarlatové písmeno. Celý děj je pak protkaný láskou, zbabělostí a pokrytectvím. Dle mého kniha rozhodně za přečtení stojí a nelituji, že jsem ji přečetla. Byla pro mě milým překvapením.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
10 nejprodávanějších e-knih roku 2025 u Knihy Dobrovský
-
Čeká nás 9. díl Stranger Things? Proč si fanoušci myslí, že finále není skutečné
-
Heated Rivalry: Když se z knižní romance stane seriálový hit
-
10 nejprodávanějších knih roku 2025 v síti knihkupectví Knihy Dobrovský
-
Proč je Neklidný hrob zatím nejlepší knihou Kateřiny Šardické? | RECENZE
-
Zamilovaný vinopalník - švédská bomba, která vás nabije dobrou náladou | RECENZE
-
Drby z Olympu - skvělý nadčasový komiks, který si nejde nezamilovat! | RECENZE
-
Vánoce na Skotské vysočině: Příběh, který vás dokonale naladí na sváteční atmosféru | RECENZE
-
AOMU: česká aromaterapie, která zpříjemní čtení i každý den
-
Máme pro vás novinku: Pojištění proti poškození a ztrátě pro nákupy bez starostí
-
Dohoda růží – vílí intriky, elegance a srdce rozsekané na tisíc kousků | RECENZE
-
Svědectví o životě v KLDR 2 - Hovory z rudého pekla | RECENZE