• Adriana Šťastná Adriana Šťastná

  Magda Knedler opět předvedla, že dokáže čtenářům naservírovat příběh, který je plný historických linií, které nejsou nikterak neuvěřitelné a už vůbec nepůsobí naivně či hloupě. Na jejích slovech jde často poznat, že její příprava k samotnému příběhu je vždy pečlivá a k danému tématu přistupuje s respektem vůči obětem.

  Celá recenze

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

3.5 z 5 42 hodnocení čtenářů

13× 5 hvězdiček 12× 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 5.0 z 5

 • Lucie Chylová registrovaný uživatel 1 z 5 hvězdiček

  Dvě časové linie a 5 postav... Četla se velice těžko a bohužel nezanechala po sobě žádnou stopu.

  Přečíst více
 • Šárka Vyhlídalová registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček

  Bohužel jsem zklamaná, což mě moc mrzí. V knize jsou dvě časové roviny - druhá světová válka a rok 2018. Dlouho jsem si zvykala na styl, kterým autorka knihu psala. Přišlo mi to nezáživné, plné odboček k pro mě nezajímavým informacím, které jsem vědět "nepotřebovala". Hlavně tedy v lince z roku 2018, kde vystupovala spisovatelka Ida. Nečetlo se mi to moc dobře. Více mě rozhodně "bavila" linka z minulosti, kdy jsem se o každé z přítelkyň postupně dozvídala, jak žily před táborem a jak se tam vlastně vůbec dostaly. Bylo to zajímavé, smutné, kruté.. Jejich životy jsem s nimi prožívala. Velké plus má za mě poslední třetina knihy, kterou jsem zhltla jako malinu. Kéž by to bylo tak poutavé celou dobu.

  Přečíst více
 • Klára Hrabáková registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček

  Kapitoly z roku 2018, které vypráví spisovatelka Ida mě bohužel vůbec nebavily. Opakovala stejné věci pořád dokola a nic zajímavého jsem se nedozvěděla. Oproti tomu kapitoly z koncentračního tábora, ve kterých se střídala Marie, Sabina a Bente byly skvělé. Každá postupně vyprávěla svůj příběh a také popisovaly jak to v táboře fungovalo. Dávám slabé 3⭐

  Přečíst více
 • Koblížek registrovaný uživatel 1 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt Hodnoceno z aplikace

  Ne tohleto se četlo hrozně špatně. Kniha hrozně přeskakuje z jednoho období do jiného a vůbec mě nebavila.

  Přečíst více
 • Kristýna registrovaný uživatel 1 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Dlouho jsem nečetla takový brak. Způsob, jakým je knížka napsaná je navýsost otravný. Cca od půlky knihy jsem četla jen vyprávění z tábora a ke konci i zbytek textu. Knihu určitě dál nedoporučuji.

  Přečíst více
 • Jitka Sotolářová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Mrazivý příběh přítelkyň z koncentračního tábora, kde nejdůležitější je síla přátelství.

  Přečíst více
 • Kateřina Fitzeková registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Kniha mě začala bavit až ke konci. Kdyby byla vynechána časová linie roku 2018 byla by kniha určitě zajímavější

  Přečíst více
 • Milada Bradová registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček

  Kniha se mi četla střídavě dobře nebo špatně. Je fakt, že mě zajímali příběhy kamarádek a ne autorky kapitoly.Těch je tam bohužel na můj vkus až moc.

  Přečíst více
 • Karolína registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Ze začátku mi přišly některé věty zbytečně zdlouhavé a nic neříkající. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní, tedy dva příběhy - jeden z KT a druhý příběh spisovatelky. Chvílemi se jsem ztrácela ve jménech. Trošku mi přišel zbytečný příběh spisovatelky. Ale celkově se mi knížka líbila a přečetla jsem ji během pár dní.

  Přečíst více
 • Lucie Chylová registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Velmi silný příběh. Opravdu doporučuji přečíst všem. Kniha je velmi čtivá, bohužel se v ní strašně přeskakuje a to nejen z osoby na osobu, ale i doba (tenkrát a rok 2018). Celkově to ruší od čtení a proto jen 4 hvězdičky. Bohužel se dala knížka zpracovat lépe.

  Přečíst více
 • Ladislav Kováč registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Smutné velmi zajímavé

  Přečíst více
 • Petr Řípa registrovaný uživatel 2 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Nejsem žádný odborník,ale jen čtenář před spaním Kniha byla po pár stránkách odložena za mě zmatečné a nelze se začíst natož si zapamatovat postavy.Jsou krásné knihy s touto tématikou které ve vás vyvolají nějakou emoci,ale tady o někom čtu a vlastně ani nevím kdo to je a proč tam je.V knihovně pod nánosem prachu ale vipadá dobře

  Přečíst více
 • Aneta registrovaný uživatel 2 z 5 hvězdiček

  Příběh sám o sobě je zajímavý, ale v podání této spisovatelky se vždy tak nějak ztrácím. Stejně tomu bylo i u porodní sestry z Osvětimi, kterou jsem také nedokázala dočíst. Způsob psaní na mě působí hrozně zmateně, zamotaně a složitě.

  Přečíst více