Proměna českých zemí ve středověku Jan Klápště

Proměna českých zemí ve středověku - Jan Klápště

Proměna českých zemí ve středověku

Jan Klápště

Četl(a) jsem
Chci přečíst

Kniha ( pevná vazba )

  • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

K nákupu nad 149 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Pokémon go! Neautorizovaný průvodce hrou

K nákupu nad 799 Kč dárek zdarma v hodnotě 199 Kč

Pokémon go! Neautorizovaný průvodce hrou

Další svazek edice Česká historie pojednává o 13. století. Tato doba představuje v českých dějinách završení dlouhodobého domácího vývoje, ale také dobu radikální přeměny společnosti, kdy se ujaly nové pořádky a kdy se ustálila podoba doposud řídce osídlené či neobydlené krajiny do zhruba dnešní podoby: změnila se podoba i struktura vesnic,… Přejít na celý popis

Balíček románů, které neodložíte 3 čtivé novinky právě teď můžete objednat z našeho e-shopu za 389 Kč! Více informací

Popis

Další svazek edice Česká historie pojednává o 13. století. Tato doba představuje v českých dějinách završení dlouhodobého domácího vývoje, ale také dobu radikální přeměny společnosti, kdy se ujaly nové pořádky a kdy se ustálila podoba doposud řídce osídlené či neobydlené krajiny do zhruba dnešní podoby: změnila se podoba i struktura vesnic, vznikla síť hradů, měst a městeček. Země prošla jakousi „evropeizací“, tj. prosadily se zde nové hospodářské i sociální trendy, zvítězivší již dříve v západní Evropě (včetně příchodu nového gotického architektonického slohu i životního stylu), v českých zemích také začalo soužití Čechů s Němci, přišlými do doposud neosídlených pohraničních oblastí v rámci tzv. velké kolonizace, která se později, v 19. a 20. století, stala hojně diskutovanou otázkou: jaký byl její skutečný rozsah a význam. 13. století také představuje dobu nebývale vzrostlého mocenského významu státu posledních Přemyslovců, který v rámci střední Evropy aspiroval na místo vedoucí mocnosti. Klápšťova kniha však nepřináší faktografické shrnutí tohoto období, jedná se v ní především o postižení vnitřních souvislostí. Autorova přemýšlivost a profese archeologa mu k tomu dávají překvapivé množství nových impulsů.

Sdílet 0

Nakladatel
Lidové noviny
datum vydání
20.01.2006
isbn
978-80-7106-175-5
ean
9788071061755
Jazyk
čeština
Počet stran
632
Vazba
pevná vazba
Rozměr
150x210mm

Jak si vede v knihy Dobrovský?

168333. v e-shopu | 105557. minulý týden

171. v České dějiny |

Hodnocení a recenze čtenářů

3.0 z 5 1 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

  • 3 z 5 hvězdiček Linda

    Kniha doporučená k souborné bakalářské zkoušce EDK na FHS UK. Je čtivá a plná zajímavostí, ale aspoň mně se špatně soustředilo na fakta a moc dobře se mi z ní "neučilo". Těžko se dalo odhadnout, co budou u zkoušky považovat za důležité. Text totiž tak nějak plyne a najednou přečtená jedna kapitola, druhá, konec knihy... a co v ní vlastně bylo?

    Kniha, Lidové noviny, 2006, 9788071061755

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora