Pedagogický slovník Kolektiv

Pedagogický slovník - Kolektiv

Pedagogický slovník

Kolektiv

Četl(a) jsem
Chci přečíst

Kniha

  • Produkt je vyprodaný.
Kniha bouří

K nákupu nad 799 Kč dárek zdarma v hodnotě 249 Kč

Kniha bouří

Kniha bouří

K nákupu nad 799 Kč dárek zdarma v hodnotě 249 Kč

Kniha bouří

Sedmé rozšířené a aktualizované vydání slovníku. Vývoj pedagogiky, pedagogické psychologie a dalších vědních oborů, ale i systémové změny školství, školské politiky, státní správy a samosprávy ve školství přináší nové odborné pojmy a mění obsah a pojetí termínů tradičních. Tento terminologický pohyb spolu se základními pojmy věd o vzdělání… Přejít na celý popis

banán a třešničky 1+1 Jeho banán a Její třešničky, to je šťavnaté čtení plné sexy humoru, nyní v akci 1+1 ZDARMA Více informací

Popis

Sedmé rozšířené a aktualizované vydání slovníku. Vývoj pedagogiky, pedagogické psychologie a dalších vědních oborů, ale i systémové změny školství, školské politiky, státní správy a samosprávy ve školství přináší nové odborné pojmy a mění obsah a pojetí termínů tradičních. Tento terminologický pohyb spolu se základními pojmy věd o vzdělání zachycuje zásadně inovované a rozšířené vydání knihy, která se již stala nepostradatelným pomocníkem.
Prof. PhDr. Jan Průcha, DrSc., je uznávaným odborníkem v oblasti pedagogické teorie a výzkumu, pracuje jako nezávislý expert a konzultant a přednáší na českých i zahraničních univerzitách. Je zakladatelem České asociace pedagogického výzkumu, působí v mezinárodních vědeckých organizacích a redakčních radách vědeckých časopisů. V roce 1995 mu byl udělen čestný doktorát univerzitou v Turku (Finsko). V nakladatelství Portál vydal knihy Moderní pedagogika, Přehled pedagogiky, Alternativní školy a inovace ve vzdělávání, Učitel, Srovnávací pedagogika. Je spoluautorem publikace Pedagogický slovník.
Doc. PhDr. Eliška Walterová, CSc., je ředitelkou Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání Pedagogické fakulty UK v Praze a koordinátorkou projektu Centrum základního výzkumu školního vzdělávání. Zabývá se srovnávací pedagogikou, vzdělávací politikou, funkcemi školy, kurikulem a evropskou dimenzí vzdělávání. Působí v mezinárodních a národních vědeckých organizacích a redakčních radách. Založila časopis Orbis scholae a předsedá jeho redakční radě. Z publikací: Kurikulum: Proměny a trendy v mezinárodní perspektivě (1994); Úloha školy v rozvoji vzdělanosti (2004); Srovnávací pedagogika: Vývoj a proměny v globálním kontextu (2006).
Doc. PhDr. Jiří Mareš, CSc., je vedoucím katedry sociálního lékařství Lékařské fakulty UK v Hradci Králové. Své odborné zájmy dělí mezi pedagogiku, psychologii a medicínu. Zabývá se komunikací a interakcí mezi lidmi, sociálním klimatem školní třídy, individuálními styly žáků aj. Je autorem publikace Styly učení žáků a studentů a spoluautorem Pedagogického slovníku.

Sdílet 0

Nakladatel
PORTÁL
datum vydání
2012
isbn
978-80-262-0403-9
ean
9788026204039
Jazyk
čeština
Počet stran
400
Vazba
Knihy - vázané
Rozměr
150x220mm

Bestseller v knihy Dobrovský

42281. v e-shopu | 40479. minulý týden

204. v Pedagogika |

Hodnocení čtenářů

5.0 z 5 1 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

  • 5 z 5 hvězdiček Lucie Fendrichová

    Výborně uspořádaný slovník z oblasti pedagogiky. Doporučuji všem studentům oboru a zájemcům o něj.

    Kniha, PORTÁL, 2012, 9788026204039

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora