4.6 z 5 hvězdiček
knihaKniha ( pevná vazba )
- Produkt je vyprodaný.
Osmdesátá léta se pomalu chýlí ke konci. Ve střední a východní Evropě padá jeden komunistický režim za druhým, v Československu se však komunisté stále drží u moci. Společnost je nespokojená, ale pouze hrstka lidí dává svůj nesouhlas najevo. Kromě opozičních hnutí se nejsilnější protestní hlasy ozývají z řad studentů, kteří vycházejí do ulic.… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Do švestek jsme doma
-
Ještě jsme ve válce
-
Rozvědčík
-
Umění války
-
Démoni balkánské války - Komiks
-
Darwin 1 - Na palubě lodi Beagle
-
ČEŠI 1948
-
Ardeny
-
JÁGR, LEGENDA
-
Nicky a Věra - Príběh Nicholase Wintona a jeho dětí
-
Berlín 2: Město kouře
-
Alois Nebel - trilogie
-
Návrat Krále Šumavy 1: Na čáře
-
Kursk
-
Temné obilí / Masakr na Švédských šancích v souvislostech
-
El Alamein
-
Na odstřel
-
Nebojsy
-
Alexandr Veliký
-
Staré pověsti české - komiks
-
Hawking - Geniální fyzik v grafickém románu
-
Legendy: slavné sportovní okamžiky
-
Kapitán Kloss. Kompletní vydání 20 sešitů
-
Berlín 3: Město světla
Osmdesátá léta se pomalu chýlí ke konci. Ve střední a východní Evropě padá jeden komunistický režim za druhým, v Československu se však komunisté stále drží u moci. Společnost je nespokojená, ale pouze hrstka lidí dává svůj nesouhlas najevo. Kromě opozičních hnutí se nejsilnější protestní hlasy ozývají z řad studentů, kteří vycházejí do ulic. Žádají svobodu a dodržování lidských práv. Nic zásadního se přitom pořád nemění až do osudového pátku 17. listopadu 1989… Jihlavští sourozenci Anna a David narážejí na tupost režimu každý den. Anna se dostává na vysokou školu do Prahy, kde se potkává se stejně smýšlejícími lidmi. Zapojuje se s nimi do protestů a spouští tak sérii událostí, které změní život celé její rodiny. Komiks "Obušky a něžná revoluce: příběh listopadu 1989" chce zprostředkovat zejména mladším generacím zlomové události našich moderních dějin, které ukončily 41leté období komunistické diktatury. Kniha je doplněna malým slovníkem použitých historických pojmů a podrobným přehledem událostí roku 1989 v Československu od tzv. Palachova týdne v lednu po zvolení Václava Havla prezidentem republiky na konci prosince.
- Nakladatel
- Altenberg
- Rozměr
- 257 x 302 x 12
- datum vydání
- 26.11.2019
- ean
- 9788090755932
- Počet stran
- 47
- Hmotnost
- 585 g
- jazyk
- čeština
- Vazba
- pevná vazba
- Vydání
- 1
- isbn
- 978-80-907559-3-2
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
5.0 z 5 1 hodnocení čtenářů
1× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
-
Michal V. registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Dlouho jsem na takovou knihu čekal, protože vysvětlovat dětem, které tu dobu nezažily a přiblížit jim alespoň trochu šeď a "šusťákové bundy" a fronty a jídelny a plná náměstí, dějiny, skvělý počin tato kniha! Moc děkuji! A za podrobný přehled roku 1989 na předsádkách také - toto tu chybělo.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Máme pro vás novinku: Pojištění proti poškození a ztrátě pro nákupy bez starostí
-
Svědectví o životě v KLDR 2 - Hovory z rudého pekla | RECENZE
-
10 nejlepších deskovek, které prostě musíte vyzkoušet!
-
Pirueta - když se hokej potká s baletem: Pohádka, které nejde odolat | RECENZE
-
Darujte dětem kouzlo Vánoc: jedinečný set Albi tužky a Zimních pohádek jen u nás!
-
Láska na spadnutí: Román plný pořádného jiskření a lehkého humoru | RECENZE
-
5 nejkrásnějších vánočních obálek a pár tipů navíc
-
Tipy na knižní dárečky pro malé čtenáře | Vánoce voní knihou
-
Atomové šelmy: Když predátoři vyrážejí na lov postapo fanoušků | RECENZE
-
Festival Knižních závisláků 2026: Poprvé v Praze! Vstupenky v prodeji za zvýhodněnou cenu
-
Stranger Things 5: První vlna nasadila laťku hodně vysoko | RECENZE BEZ SPOILERŮ
-
Atmosféra, která pohltí: T. J. Reid přináší další silný román| RECENZE