Maus Art Spiegelman

Maus

Art Spiegelman

Součástí série: Maus

Kniha ( pevná vazba )

Na prodejně

447 Kč s DPH
Běžně 499 Kč Nápověda Vývoj ceny

E-shopové listy

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Retro křížovky: První republika

K nákupu nad 999 Kč dárek zdarma v hodnotě 99 Kč

Retro křížovky: První republika

Souborné vydání obou dílů slavného komiksu Maus je děsivým - a současně hodnotně umělecky ztvárněným - zobrazením holocaustu, které oslovilo miliony čtenářů po celém světě. Místo lidí vystupují v příběhu myši a jiná zvířata - odtud název knihy. Maus je jedním z vrcholných děl moderní světové literatury, která se snaží přispět k tomu, aby lidé… Přejít na celý popis

Kinga Litkowiec: Ve jménu pomsty Jakmile si ďábel uvědomí, že má srdce, začíná jít do tuhého... Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Souborné vydání obou dílů slavného komiksu Maus je děsivým - a současně hodnotně umělecky ztvárněným - zobrazením holocaustu, které oslovilo miliony čtenářů po celém světě. Místo lidí vystupují v příběhu myši a jiná zvířata - odtud název knihy. Maus je jedním z vrcholných děl moderní světové literatury, která se snaží přispět k tomu, aby lidé nezapomněli na to, co znamenal nacismus.

Sdílet 0

Nakladatel
Torst
Jazyk
čeština
Počet stran
296
Vazba
pevná vazba
Rozměr
170x239mm
Hmotnost
858 g
datum vydání
26.11.2012
datum dotisku
22.03.2022
isbn
978-80-7215-441-8
ean
9788072154418

Jak si vede v knihy Dobrovský?

12204. v e-shopu | 11799. minulý týden

9764. v Knihy | 9399. minulý týden

54. v II. světová válka | 47. minulý týden

Hodnocení a recenze čtenářů

5.0 z 5 17 hodnocení čtenářů

17× 5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

 • 5 z 5 hvězdiček luky123_fighter registrovaný uživatel

  knížka je super čtu jí pořád do kola

  Kniha, Torst, 2012, 9788072154418

 • 5 z 5 hvězdiček Lucie Pelčáková registrovaný uživatel

  Art Spiegelman je americký komiksový kreslíř a editor. Ve dvanácti letech se spolu s rodiči přestěhoval do New Yorku, kde objevil svou lásku ke komiksům a sám je začal kreslit. Později začal v časopise Raw, který vydával spolu se svojí manželkou, uveřejňovat části ze svého komiksu Maus (Maus I: Příběh očitého svědka). Maus je rozdělen na dva díly, z nichž první byl vydán v roce 1986 a druhý v roce 1991. V roce 1992 získal komiks Pulitzerovu cenu, díky tomuto se Spiegelman stal prvním komiksovým kreslířem oceněným touto cenou. Celý komiks je černobílý. Dal by se zařadit nejen pod štítek komiks, ale také pod štítky paměti či biografická díla. Vypráví o druhé světové válce v Polsku. Židé jsou zde ztvárněni jako myši, Němci jako kočky a Poláci jako prasata. Celý příběh je vzpomínkou Spiegelmanova otce Vladka Spiegelmana na to, co všechno prožil v Polsku před i po druhé světové válce. Nejprve začíná vyprávět o tom, jak se seznámil s autorovou matkou Anjou, se kterou měl první dítě Říšu. Dále pokračuje tím, jak narukoval do války, kde byl zajat, ale poté znova propuštěn k Anjiné rodině. Zde setrvali několik měsíců pohromadě, nakonec však Němci od sebe otrhli nejdříve Anjiny prarodiče, poté jejich dítě Ríšu a nakonec i její rodiče. Vladek spolu s Anjou přežili, skrývali se a nakonec byli zajati nacisty ve vlaku na cestě do Maďarska. Oba se dostali do koncentračního táboru Osvětim (Anja do Birkenau), kde především Anja trpěla, jelikož byla velmi slabá. Nakonec se oba dostali do dalších táborů v Německu, když je nacisté odváděli a ničili Osvětim. Oba přežili až do úplného konce války a nakonec se shledali v Sosnovci. Já tento komiks tak miluju. Opravdu krásně ilustruje to, jaké to bylo za druhé světové války a zároveň vám do hlavy nerve tuny informací. Art Spiegelman jeho znázornění pojal velmi zajímavým způsobem – především se mi líbí symbolika myší a koček. I když jsem jej četla po druhé, tak jsem neustále hltala každou stránku a procházela mnou vlna emocí. Příběh Vladka a jeho ženy Anji je opravdu silný a zároveň neuvěřitelně romantický. Doporučuji tento příběh všem – i když nemáte rádi komiksy a i když vás toto téma neláká, je to zajímavé a opravdu, opravdu naučné. Osobně věřím, že si tento komiks ještě několikrát přečtu, a vždy mě zasáhne stejně, možná i o něco víc.

  Kniha, Torst, 2012, 9788072154418

 • 5 z 5 hvězdiček Ivona Povolná registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Knihám, které se zabývají tématem Holocaustu, se normálně vyhýbám; ale díky komiksovému zpracování s " maskou" zvířat je vizuální stránka děje spolu s čtenářovou představivostí usměrněna, což umožňuje dostatečné odlehčení na to, aby dílo mohly přečíst i slabší povahy a lidé, kterým se zdá téma příliš nepříjemné. Velmi dobré zpracování, které je vhodné i pro dospívající čtenáře, které může naučit o následcích netolerance.

  Kniha, Torst, 2012, 9788072154418

 • 5 z 5 hvězdiček Ondřej registrovaný uživatel

  Souborné vydání obou dílů Arta Spiegelmana zajímavou formou ilustruje osobní příběh otce autora během druhé světové války. Výborné čtení, jednoduché ilustrace, které perfektně vykreslují autenticitu příběhu.

  Kniha, Torst, 2012, 9788072154418

 • 5 z 5 hvězdiček OndřejB registrovaný uživatel

  Perfektní komiks, který má zajímavé téma.

  Kniha, Torst, 2012, 9788072154418

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální akční cena
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora