Král železný, král zlatý Ludmila Vaňková

Král železný, král zlatý - Ludmila Vaňková

Král železný, král zlatý

Ludmila Vaňková

Četl(a) jsem
Chci přečíst

Kniha ( pevná vazba )

 • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

K nákupu nad 199 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Dítě hvězd

K nákupu nad 999 Kč dárek zdarma v hodnotě 369 Kč

Dítě hvězd

Tetralogii Lev a růže zasadila autorka Ludmila Vaňková do dramatické doby vývoje českého státu ve 13. století, historický děj je lyrizován milostnými příběhy a důrazem na intimní pocity hlavních postav.Děj první knihy Král železný, král zlatý se odehrává za vlády Přemysla Otakara II.Vše začíná jeho narozením, kdy jeho otec přichází o jedno oko.… Přejít na celý popis

KNÍŽKODEJ 7 PRO DĚTI Je tu další KNÍŽKODEJ, tentokrát celý věnovaný dětem! Knížkodej znamená akci 1+3 zdarma na vybrané knížky Více informací

Popis

Tetralogii Lev a růže zasadila autorka Ludmila Vaňková do dramatické doby vývoje českého státu ve 13. století, historický děj je lyrizován milostnými příběhy a důrazem na intimní pocity hlavních postav.Děj první knihy Král železný, král zlatý se odehrává za vlády Přemysla Otakara II.Vše začíná jeho narozením, kdy jeho otec přichází o jedno oko. Hlavní děj začíná po smrti Přemyslova bratra Vladislava, kdy se za dva roky ujímá Otakar vlády. Jeho moc roste, nechává zbořit všechny neohlášené hrady v jeho panství, nastoluje pořádek a mír. Při dobývání hradů v Rakousku nabídne ruku jejich majitelce, šlechtičně v pokročilém věku, která nemůže mít děti, v domnění, že ho odmítne. Markéta Babenberská však přijímá jeho ruku. Přemysl se však zamiluje do dívky z jejího fraucimoru, se kterou má později i děti, které Markéta vychovává jako své vlastní. Římský papež však neuzná dědičné právo jejich nejstaršího syna Mikuláše na český trůn. Přemysl je nucen rozvést se s Markétou a bere si za manželku Kunhutu Uherskou, vnučku uherského krále Bély, se kterým neustále bojuje. V této době rozpoutává ve Štýrsku vzpouru Vladislavova manželka, vdova Gertruda. Její snaha o rozpad české koruny se však nezdaří, vzpoura je potlačena.Mezitím u královo orlíků vyrůstá mladý šlechtic Záviš z Falkštejna, jenž zachrání v boji králi dvakrát život a po čase se stává královniným rytířem. Přemysl vyjíždí do boje proti novému uherskému králi Štěpánovi a poráží ho. Měl by být mír. Otakarova moc roste. Jeho dvůr je ohromě bohatý a jeho vojsko takřka neporazitelné, takže dostane přízvisko KRÁL ŽELEZNÝ, KRÁL ZLATÝ! Kvůli Kunhutě se pohádá se svým oblíbencem Závišem z Falkštejna. Do jeho srdce nyní vstupuje nový oblíbenec - Oldřich z Drnoholce. Kniha končí narozením Přemyslavova syna Václava II.

Sdílet 0

Nakladatel
Šulc a Švarc
datum vydání
červenec 2011
isbn
978-80-7244-304-8
ean
9788072443048
Jazyk
čeština
Počet stran
432
Vazba
pevná vazba
Rozměr
135x205mm

Jak si vede v knihy Dobrovský?

47570. v e-shopu | 51633. minulý týden

729. v Historické romány | 795. minulý týden

Hodnocení a recenze čtenářů

3.3 z 5 3 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 4 z 5 hvězdiček Bozkobob Martin Vaněk

  Lidsky a srozumitelně popsané začátky historie rodu Přemyslovců, kdy manželství málokdy mívalo něco společného s láskou.

  Kniha, Šulc a Švarc, 2011, 9788072443048

 • 1 z 5 hvězdiček Linda L.

  V knížce na mě bylo až moc romantiky. Uvítala bych kdyby byly více popsané bitvy.

  Kniha, Šulc a Švarc, 2011, 9788072443048

 • 5 z 5 hvězdiček Dagmar L.

  Od paní Vaňkové jsem přečetla téměř všechny knihy, mám moc ráda styl jejího vyprávění. Toto je jedna z knih, která má místo v mé knihovně.

  Kniha, Šulc a Švarc, 2011, 9788072443048

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora