Habibi

Autor Baja Dolce

Habibi - Baja Dolce BESTSELLER

Habibi

Autor Baja Dolce

Kniha ( pevná vazba )

E-shopové listy

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Magazín Knihkupec

K nákupu nad 249 Kč dárek zdarma v hodnotě 69 Kč

Magazín Knihkupec

Vítejte v klubu LocalX. Čeká vás strhující prohlídka podsvětí. Pozor! Vstup je možný pouze na vlastní riziko. Harry žije dvojí život. Přes den zastává váženou funkci redaktora v rodinném nakladatelství, v noci je manažerem pochybného nočního klubu. Habibi, jak jej přezdívají v podniku neřestí, balancuje na tenké hraně zákona a morálky. Co se stane… Přejít na celý popis

E-knížky na pláž i do hor | Ochladíme i nažhavíme za 99 Kč! Jak si vzít na dovolenou celou knihovnu? Vybrané e-knížky teď koupíte na našem e-shopu za 99 Kč – od mrazivých thrillerů po žhavé románky. Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Vítejte v klubu LocalX. Čeká vás strhující prohlídka podsvětí. Pozor! Vstup je možný pouze na vlastní riziko.

Harry žije dvojí život. Přes den zastává váženou funkci redaktora v rodinném nakladatelství, v noci je manažerem pochybného nočního klubu. Habibi, jak jej přezdívají v podniku neřestí, balancuje na tenké hraně zákona a morálky. Co se stane, když se jeho dva zcela odlišné světy propojí díky spolupráci s mladou a ambiciózní Cassie? Změní se jejich počáteční jiskra na spalující oheň? Vášnivá a temná romance Habibi vám strhne růžové brýle a odhalí skutečný svět bez pozlátka.

Slovenská autorka Baja Dolce debutovala s úspěšnou romanticko-erotickou trilogií Placebo a po ní čtenáře provedla příběhem tří generací v magickém románu Hořkosladké esence. Román Habibi se hned po vydání stal bestsellerem a dočkal se překladu do českého jazyka. V roce 2022 vyšlo i druhé pokračování této dark romance série pod názvem Candy.

Sdílet 0

Nakladatel
VENUPRESS
Hmotnost
408 g
isbn
978-80-999725-6-9
Počet stran
400
datum vydání
12.05.2023
ean
9788099972569
Vazba
pevná vazba
jazyk
čeština

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.7 z 5 37 hodnocení čtenářů

28× 5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

 • 5 z 5 hvězdiček Miki Jura registrovaný uživatel

  Čtení Habibiho jsem dlouho odkládala ze strachu, že to nadšení kolem knihy, které panuje, nebudu sdílet. Knížka na mě skoro rok koukala z knihovny, potom však přišla nabídka od Baji s přečtením české verze. Hned po prvních pár stránkách jsem si řekla, že to byla velká chyba,‍♀️ že jsem to tak dlouho odkládala. Hlavní postavu Cassie jsem si hned oblíbila. Neskutečně mě bavila a musela jsem se usmívat nad tím, co kolikrát prohásila. Během čtení se mi sice vzdálila a spíš jsem si oblíbila Harryho. Ten se mi opravdu dostal pod kůži, i když ze začátku jsem ho chtěla uškrtit, nebo ho minimálně něčím prašit po hlavě. Bajin styl psaní vás vtáhne do děje. Originální přirovnání, neotřelé vtipné hlášky i pojetí hlubokomyslných úvah dávají textu jedinečnost. Kniha je vtipných i hlubokomyslných pasáží plná, avšak všechny jsou vyvážené. Měla jsem trochu pocit, jako kdyby byl příběh rozdělen na "patra", jenž se jako spirála propojují a dostáváme se tím blíž a blíž k jádru všeho. Strašně jsem se chtěla pročíst do konce a vědět, co se stane, jak se to ještě zkomplikuje a jak se vše vyřeší. Jenže zároveň jsem nechtěla konec, protože jsem si to tak zamilovala. Autorka vytvořila úžasný příběh, který je neskutečně návykový. Jsem moc ráda, že jsem mohla s Cassie a Harrym prožít jejich příběh.

  Kniha, VENUPRESS, 2023, 9788099972569

 • 5 z 5 hvězdiček Eva Klímová registrovaný uživatel

  Cassie Astonová má možnost napsat soutěžní rukopis a konečně prorazit jako autorka. V nakladatelství se setkává s potetovaným a protivným Harry Theodorem Lintonem. Ten chce osnovu rukopisu přinést večer do nočního klubu LocalX. Cassie se do klubu vydává s přáteli Beaou a Levim. Tady nevychází z úžasu. Pan Harry Linton je muž dvou tváří. Přes den je redaktorem a v noci manažerem pochybného nočního klubu plného neřestí, kde balancuje na hraně zákona. Navíc se pyšní přezdívkou Habibi, což v arabštině znamená "můj miláček." Cassie se tenhle muž obletovaný ženami vůbec nezamlouvá a svůj názor mu řekne pěkně od plic. Jenže jiskření mezi nimi se nedá ignorovat. Aby měla inspiraci pro svou knihu ukáže jí Habibi temný svět. A Cassie poznává, že v srdci Habibi nemá jenom temnotu. Jenže jeho svět je plný temna a on ji nedokáže chránit. V knize psané ich-formou se střídají pohledy Cassie a Harryho. Oba hlavní hrdiny si hned musíte zamilovat. Cassie je křehká květinka, která si ale umí otevřít pusu a jít si za svým. Harry je zlobivý kluk, který umí být starostlivý, milý a rozhodně není nudný. Ostatní vedlejší postavy jsou popsány také moc dobře. Bea a Levi jsou kámoši do nepohody a můžete se na ně spolehnout. I zaměstnanci klubu jsou lidé s dobrým srdcem. Autorčin styl psaní se mi moc zamlouval. Sexuální scény byly plné jisker a takové kouření cigarety v jejím podání bylo velmi vzrušující. Konec byl opravdu překvapující a těší mě, že se do toho v knize jen nebuší. Sex, mafie, prostituce, násilí, drogy, vulgarismy....navštivte také klub LocalX. Já byla nadšená. Navíc s tak krásnou ořízkou se kniha stane ozdobou mojí knihovny.

  Kniha, VENUPRESS, 2023, 9788099972569

 • 3 z 5 hvězdiček Adéla Sklenářová registrovaný uživatel

  Jako první musím říct, že do Habibi jsem šla víceméně bez jakéhokoli očekávání a s podobnými knížkami nemám prakticky žádnou zkušenost. Užila jsem si to ale i tak? Ano, užila. Pár výhrad sice mám, ale jako celek mě to bavilo. Cassie jako hlavní hrdinku jsem si dost oblíbila, líbilo se mi, jak se za sebe dokázala postavit a nenechala si do ničeho kecat. Je to jedna z těch hrdinek, která si jde za svým a bojuje za to co chce, což mi bylo sympatické. Čekala jsem, že knížka bude plná erotiky, ale nakonec těch scén bylo méně než jsem očekávala. Ty které tam ale byly se zato fakt povedly, ohromně mě bavila ta jiskra mezi nimi, to bylo fakt boží a fungovalo to skvěle. První půlka knihy pro mě byla teda o dost atraktivnější, pak už se to trošku opakovalo a točilo dokolečka, stejně mě to ale bavilo. Líbí se mi, že spoustu prostoru měla i vášeň a jiskření, ne jen samotný postelový akt. Konec byl trochu moc sluníčkový vzhledem k předchozímu ději knížky, na druhou stranu jsem ale ráda, jak to pro Harryho s Cassie dopadlo. Oceňuji i fakt, že se autorka snažila zapojit nemoc, jen jsem moc nepochopila proč až takhle na konci. Kdyby s ní pracovala už dříve, měla by pro ní více prostoru. Takhle sice chápu její záměr, byla jsem ale akorát zmatená a to mě trochu mrzelo. Celkově jsem ale byla vlastně spokojená. Moc hezky se to četlo, zvládla jsem to za pár dní a celá knížka mě prostě bavila. Navíc, TA OŘÍZKA. Pokud hledáte nějakou temnou a vášnivou četbu, Habibi by pro vás mohlo být to pravé.

  Kniha, VENUPRESS, 2023, 9788099972569

 • 5 z 5 hvězdiček _books._.by._.m registrovaný uživatel

  Habibi. Harry. Záleží na vás jak mu budete říkat. Asi typický bad boy. Přes den redaktor v nakladatelství a v noci manažer klubu, kde zákony moc neplatí. Drsný. Nenechá si nic líbit. Většina lidí ho obskakuje a udělá co on řekne. A samozřejmě je strašně sexy a každá dívka by dala cokoliv za noc s ním Cassie, dcera politika. Ambiciózní, trošku tvrdohlavá a silná mladá žena. Musí pro nakladatelství napsat knihu do soutěže a samozřejmě jejím redaktorem je Harry. Oba dva žijí rozdílné životy. Zatímco Cassie musí být reprezentující dcerou politika, Harry se neřídí žádnými pravidly. Během čtení jsem opravdu ani jednou nepocítila nudu. Ani jsem si neříkala jaká je to kravina a dokonce jsem ani jednou nepřemýšlela nad tím, proč postavy reagují nebo dělají to co dělají. Jednoduše všechno dávalo smysl. Příběh šel opravdu do hloubky a otevíral velmi zajímavá témata, která v knížkách nejsou obvyklá. Zejména jedno téma, ale nebudu vám to spoilerovat. Musíte se nechat překvapit. Povím vám, že konec mě naprosto dostal. Doopravdy jsem to nečekala, i když to ve finále naprosto pochopíte. Já jsem celou knížku měla plno otázek a konec vám na všechny krásně odpoví. Moc knížku doporučuji samozřejmě všem, kteří mají rádi dark romance, ale i začátečníkům v tomto žánru (). Vždy koukněte ale na trigger warnings.

  Kniha, VENUPRESS, 2023, 9788099972569

 • 5 z 5 hvězdiček Lucka z @luca_zase_cte registrovaný uživatel

  "Nezáleží na tom, jak hluboce padneš, ale na tom, jakou sílu vyvineš na to, aby ses opět postavila." Baja Dolce... Donedávna pro mě neznámá autorka, no teď jedna z hvězd slovenské tvorby. Nezískala si mě ani tak svým stylem psaní, jako originálním a nezapomenutelným příběhem. Harry (alias Habibi) a Cassie, dva tak rozdílní lidé, a přitom v něčem tolik podobní. Oba v sobě totiž skrývají dvě tváře, svého Jekylla a Hyda. A co nejvíc oceňuju, že si Harry zachoval svou osobnost až dokonce a nezměnil se, jak to v knížkách často bývá. Protože "změnit se můžou jen ti, kteří nikdy nebyli sami sebou". A teď přiznání... Bohužel mi nesedla česká verze, po pár desítkách stran jsem musela sáhnout po e-knize v originále. Dost mi vadilo, jak mluvil Harry spisovně, a přitom z něho ku*vy a p*če jen lítaly. V originále to nepoznám a mělo to tak pro mě mnohem větší grády.

  Kniha, VENUPRESS, 2023, 9788099972569

 • 5 z 5 hvězdiček Eliška Bazalková registrovaný uživatel

  Upřímně ani vlastně nevím, jak tuhle recenzi začít, protože tohle bylo tak WOW! Věřím, že knihu vám tu nemusím nijak sáhodlouze představovat, protože byla poslední dobou hodně vidět. Nicméně je to fakt zaslouženě. V první řadě bych určitě chtěla pochválit, jak si autorka i @venupress dali práci a knihu opravdu vymazlili. Ta ořízka? Mám chuť si knihu vystavit v knihovně ořízkou dopředu. Cassie a Harry si mě získali hned od prvních stránek. Harry je přesně takový ten muž, ze kterého se vám podlomí kolena a začnete slintat. Nastaly ovšem situace, kdy i on musel být trochu uzemněn a od toho tu byla Cassie. Ta byla opravdu skvělá. Taková správně hubatá holka, co si nenechala jen tak něco líbit. No jiskřilo to mezi nimi jako blázen! Motiv nakladatelství a spisovatelská soutěž byl za mě opravdu fajn. Prostředí LocalX bylo příjemným zpestřením a zatáhlo nás trochu do nelegální hloubky Habibiho byznysu. Příběh je napsaný neuvěřitelně čtivě. Autorka do knihy zakomponovala zvraty, za které smekám a tleskám. Ke konci knihy jsem jen hltala stránky s otevřenou pusou. Asi už nemám co dodat. Tohle prostě rozhodně chcete číst a autorce se opravdu klaním, protože tohle? Můj ty Habibi!

  Kniha, VENUPRESS, 2023, 9788099972569

 • 5 z 5 hvězdiček Renata Mašová registrovaný uživatel

  Jeden čas jsem tuto knihu vídala na Instagramu, když vyšla v originále a musím říct, že mě kniha zaujala na první dobrou. A když jsem dostala možnost přečíst si knihu po vydání v českém jazyce, neváhala jsem ani minutu a s láskou a chutí se pustila do četby. Tato kniha je popsána jako vulgární, žhavá a jiné. Musím konstatovat, že jsem čekala ledasco, ale toto vskutku ne. Dostala jsem skvěle propracovaný příběh, který do sebe zapadá v každém detailu a já už vyhlížím Candyho. Tato kniha není tak pikantní nebo vulgární, jak jsem očekávala a právě proto je ještě o chlup lepší než jsem doufala. Vulgární výrazy pasujou přesně do konkrétní situace a bez nich by to nešlo. Zápletka, která se odehrává v příběhu je fantastická a ani v nejmenším mě nenapadlo, že to takto bude. Autorka umí věrohodně psát a když se v knize objevily například sny hlavních hrdinů, věřila jsem tomu, že se to skutečně děje. Moc se mi líbí zakomponování knižního prostředí do této knihy. Bylo to skvělé. Co se týká pikantních scén, ty byla taky skvělé a děkuji, že se zde neobjevují takové ty typické názvy jako "mušlička" a jiné! Hlavní hrdinkou Cassie bych nechtěla být. Kdyby semnou jednal pan Habibi tak, jako on jednal s ní, už bych to dávno vzdala. Na druhou stranu, přesně tenhle typ mužských v knihách miluji! Zkrátka, nemám nic, co bych této knize vytkla. Ba naopak, skvělé zpracování, čtivost, pozvánka do klubu LocalX, úžasná obálka a dokonalá ořízka jsou to, co přesně očekávám od takové knihy! Díky za takového autory, jako je Baja! Můj ty Habibi!

  Kniha, VENUPRESS, 2023, 9788099972569

 • 5 z 5 hvězdiček elen_the_knihomol registrovaný uživatel

  Habibi je Dark romance,takže určitě to není kniha pro každého, ale když na chvilku zapomenete na vše co se jeví jako správné a morální a otevřete dveře do klubu LocalX,tak vás autorka provede úžasně zvráceným příběhem Cassie a Harryho,do kterého se budete s každou stránkou nořit hlouběji a hlouběji a určitě si ho moc užijete. Je tu hodně vulgarismů,sexuálních scén v nejrůznějších podobách- pikantních,drsných, vášnivých až po ty,co jsou téměř romantické. Výborně napsané dialogy a vtipné momenty vám zaručí, že se nebudete nudit. Je to odvážné,zvrhlé,vulgární a dokonalé. Cassie se mi líbila už od začátku,je upřímná, laskavá a úplným opakem Harryho.Zároveň to ale není žádná slepička,ale ženská, která se sebou nenechá zametat. "Oslovení Pane si musíš zasloužit. Nestačí ti na to pták mezi nohama!" S Harrym,neboli Habibim jsem to měla jak na houpačce,chvilku se mi líbil a chvilku byl na přes držku, ale ke konci už jsem ho brala.Harry byl prostě Harry a moc se mi líbilo, že ho autorka neměnila. Žádné polepšení z drsňáka na hodného chlapečka se nekonalo a to bylo super.Jejich rozvíjející se vztah se mi hodně líbil. "K tomu,abys někoho miloval,asi nepotřebuješ důvod. Stačí ti pocity,které v tobě ten člověk vyvolává. " Zajímavý příběh, postavený na klasických základech erotické literatury se špetkou romantiky,tajemství a napětí s velmi propracovaným dějem a zápletkou. Čte se opravdu jedním dechem.Je to velmi povedený první díl série.

  Kniha, VENUPRESS, 2023, 9788099972569

 • 5 z 5 hvězdiček Naděžda Bajtek Zasadilová registrovaný uživatel

  Nebudeme si nic nalhávat. Dostala se mi do rukou jedna z nejkrásnějších knih, kterou jsem kdy viděla. Neonová ořízka, která představuje tlukot srce je boží a originální. A vlastně i celý příběh v ní je božský a originální. Krásně se vše spojilo a máme tu úžasné čtení luxusní jak z venku, tak zevnitř. Pokud jste milovníci DARK ROMANCÍ bude naprosto spokojení a po dočtení budete nutně potřebovat další díl... Příběh je potřeba číst bez předsudků a užívat si ho tak jak je. Vyskytují se zde drogy, sex, násilí, hazard a prostě všechno špatné, co byste v životě nechtěli. Ale je třeba s tímto počítat, než knihu začnete číst. Já nejsem vůbec žádný puritán, ale tato dark romance zase o kousek posunula mé hranice. Po čas čtení jsem byla nervózní, napjatá a s každým otočením stránky jsem čekala, co bude. Naštěstí pro mě Habibi nezklamal! Tato kniha mě zaujala od samého začátku do konce. Děj je našlapaný akcí, nenudila jsem se ani na chviličku. Hlavní postavy jsou skvělé, autorka přesně věděla, co bude fungovat a naprosto se mi trefila do vkusu. Harry to je neskutečný ďábel a Cassie je milá a statečná. Úžasné zpestření mého čtení, nemám co vytknout a můžu jen doporučit stejně naladěným ženám, jako jsem já! Bravo Bajo! Jsem šťastná, že se ke mně dostala informace, že se i my v česku dočkáme pokračování a II. díl Candy bude mít modře neonovou ořízku. Já to asi nevydržím a brzo si ji přečtu ve slovenštině.

  Kniha, VENUPRESS, 2023, 9788099972569

 • 4 z 5 hvězdiček @monikasbookclub registrovaný uživatel

  Na začátek bych chtěla moc poděkovat @bajadolceautor a @venupress za skvělou spolupráci! Děj knihy je převážně vyprávěn z pohledu Cassi, ale nechybí ani pohled Harryho neboli Habibiho. Rozhodně jsem ráda, že autorka Cassi popisuje jako milou, přátelskou a odvážnou dívku, která se rozhodně nebojí postavit ani samotnému Habibimu. Harry je její pravý opak a není to žádný princ na bílém koni. Ale to jakou měl slabost pro Cassie byla dokonalost sama. Stejně jako chemie, která mezi nimi od začátku do konce působí. Zápletka knihy byla hodně neotřelá a postupné odhalování minulosti postav a odhalování pravdy jsem četla se zatajeným dechem. Musím také vyzvednout spoustu zajímavých myšlenek, které se v knize nacházejí a které mě zasáhly stejně jako Cassie. Knížka není ale rozhodně pro mladší čtenáře, protože je tam ukázáný opravdu reálný svět bez nějakého pozlátka (drogy, prostituce, mafie, vulgarismy).

  Kniha, VENUPRESS, 2023, 9788099972569

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální akční cena: 319 Kč Nápověda