Chování
Chování - Robert M. Sapolsky Nedostupné

Kniha ( pevná vazba )

  • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Horké mléko

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 999 Kč dárek zdarma v hodnotě 299 Kč

Horké mléko

Proč se chováme tak, jak se chováme? Tuto otázku se pokoušeli zodpovědět mnozí badatelé a už rozmanitost způsobů, pomocí nichž ji lze uchopit, naznačuje, že se jedná o úkol velmi zapeklitý. Jedni se zaměřují na neurobiologii, jiní se soustředili hormony, další preferují geny, někteří zase kladou na první místo výchovu či další vlivy prostředí,… Přejít na celý popis

Šokující výprodej COŽE, BOŽE?! Tolik knížek, které z akcí neznáte, ceny začínající na 9 Kč! V našem knihkupectví v OC Forum Ústí nad Labem probíhá ŠOKUJÍCÍ VÝPRODEJ. Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Proč se chováme tak, jak se chováme? Tuto otázku se pokoušeli zodpovědět mnozí badatelé a už rozmanitost způsobů, pomocí nichž ji lze uchopit, naznačuje, že se jedná o úkol velmi zapeklitý. Jedni se zaměřují na neurobiologii, jiní se soustředili hormony, další preferují geny, někteří zase kladou na první místo výchovu či další vlivy prostředí, které na nás přímo či zprostředkovaně působí už od okamžiku početí. Všechno jsou to ale jen škatulky, které společně tvoří jediný celek. Ten ve své monumentální knize rozplétá americký biolog Robert Sapolsky, jenž čtenáři představuje původ našeho chování od prvních sekund, v nichž hraje hlavní roli aktivita různých oblastí mozku, přes hodiny až dny, kdy jsou stěžejní hormony, až k tisícům a milionům let, během nichž naše chování formovala evoluce. Autor se však neomezuje jen na holý biologický popis a dokládá, že na naše chování působí nespočet faktorů, o nichž často nemáme ani tušení a jejichž prostřednictvím lze naší zdánlivou racionalitou snadno manipulovat, což má často tragické důsledky. Pokud si ale naše slabosti i přednosti uvědomíme, můžeme se alespoň pokusit jednat správně, byť to leckdy nebývá vůbec snadné.

Sdílet 0

Nakladatel
Dokořán
Rozměr
160 x 241 x 54
datum vydání
22.11.2019
isbn
978-80-7363-947-1
Počet stran
744
Hmotnost
1000 g
datum dotisku
13.10.2020
ean
9788073639471
Vazba
pevná vazba
Vydání
1
jazyk
čeština

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.5 z 5 4 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

 • Vít H. registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Výborná knížka, která si říká o soustředění a přemýšlení, není to úplně oddychovka, ale přináší mnoho zajímavých "aha momentů" a zajímavých souvislostí. Navíc Sapolsky má svůj osobitý věděcký humor, který čtení občas příjemně odlehčí. Rád se k ní vracím a některé kapitoly si třeba přečtu znova, když se s tématem setkám někde jinde.

  Přečíst více
 • Jaromír registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

  Dost rozesáhlé a náročnější, žádná oddechová literatura. Navzdory velkému množství informací se to dobře čte i laikovi, velmi zajímavé téma probrané do hloubky.

  Přečíst více
 • Tomáš registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Nejlepší současná učebnice o lidském chování, na kterou jsem zatím narazil.

  Přečíst více
Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 0 Kč Nápověda