5.0 z 5 hvězdiček
VoucherKniha ( pevná vazba )
- Skladem 5+ ks
- Doručení ZDARMA od 1299 Kč, do 11. 5. předáme dopravci
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
399 Kč s DPH
Běžně 499 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Rok 1968 bývá považován za jeden z nejtragičtějších v naší novodobé historii. Zároveň však patří k těm nejúžasnějším. Tento zajímavý rozpor zaujal spisovatele Pavla Hénika, mimo jiné autora bestselleru Václav Neckář – Šíleně veselý princ. Autor v knize nahlíží na rok 1968 právě touto zdvojenou optikou a provádí čtenáře po cestě naděje a… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Bestseller Narozeninová elektronická dárková poukázka 500 Kč
-
Šedesátky!
-
Šéf - biografie Zdeňka Pohlreicha
-
Bestseller Little Stranger: Utíkej, holčičko
-
Pád civilizací: Příběhy vzestupu a úpadku
-
Atomové šelmy: Základna
-
Bestseller Manželství
-
Česko-německé drama 1918-1939
-
Moje lepší polovička
-
Kronika republiky 1918-1968
-
Vůle většiny
-
Dějiny světa: mapa po mapě
-
Bestseller Lights Out: Posedlá
-
Fantasma
-
Dějiny Prahy v datech
-
K práci a obraně připraven
-
Erupce
-
Konflikt
-
Formule 1: 75 let
-
Quentin Tarantino - Grafický román
-
5 ZA 500,- 100 pokladů naší planety: Města
-
Aristokratka na smrtelné pohovce
-
Brána: poslední rok socialismu
-
Adam Dolník: Svět elitního vyjednavače
Rok 1968 bývá považován za jeden z nejtragičtějších v naší novodobé historii. Zároveň však patří k těm nejúžasnějším. Tento zajímavý rozpor zaujal spisovatele Pavla Hénika, mimo jiné autora bestselleru Václav Neckář – Šíleně veselý princ.
Autor v knize nahlíží na rok 1968 právě touto zdvojenou optikou a provádí čtenáře po cestě naděje a radosti, ale také zklamání a bezmoci. Vychází při tom z dobových časopisů a novin, kterých nashromáždil několik stovek, a netradičním reportážním způsobem mapuje důležitá témata, která hýbala tehdejší společností. Současně rozmlouval s deseti osobnostmi, které v roce 1968 žily svůj sen o svobodnější společnosti. V knize najdete například rozhovor s Jitkou Zelenohorskou, Milenou Duchkovou – Neveklovskou, Jaromírem Kallistou nebo Karlem Steigerwaldem.
Výsledkem je unikátní výpravná publikace, doplněná skeny dobových článků a fotografií, které čtenáři dávají pocit, jako by cestoval v čase. Pamětníkům kniha rozčeří vzpomínky, mladším ročníkům přiblíží v netušeném světle dobu vzdálenou skoro šedesát let, přesto v mnohém velmi podobnou té naší.
- Nakladatel
- Pangea
- Rozměr
- 194 x 279 x 25
- datum vydání
- 1.10.2025
- ean
- 9788027760633
- Vazba
- pevná vazba
- Hmotnost
- 1014 g
- jazyk
- čeština
- Počet stran
- 272
- Vydání
- 1
- isbn
- 978-80-277-6063-3
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.7 z 5 3 hodnocení čtenářů
2× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Eva G. registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Pavel Hénik: BÁJEČNÝ A HOŘKÝ ROK 1968 Dnes přicházím s horkým tipem na vánoční dárek pro rodiče a prarodiče Knížka Báječný a hořký rok 1968 totiž přináší spoustu vzpomínek a nostalgie zejména pro ty, kteří tento osudný rok v našich dějinách prožili na vlastní kůži. Nečekejte ale historickou knihu v pravém slova smyslu, nenapsal ji totiž historik, nýbrž nadšenec a sběratel dobových materiálů. Kniha tak působí jako koláž poskládaná z novinových a časopisových výstřižků, nechybí spousta fotografií ani rozhovory s 10 zajímavými osobnostmi, které na rok 1968 vzpomínají vlastníma očima. Zároveň není potřeba číst knihu chronologicky od začátku až do konce, je totiž rozdělena do tematických kapitol. Nahlédnete tak třeba do zákulisí cesty největších domácích hudebních hvězd do zahraničí, filmu, módy, sportu - to vše pečlivě zabaleno do dobového kontextu. Coby porevoluční dítě jsem v knize našla spoustu nových informací a zajímavostí, které mi dosud unikaly. Upřímně - s rokem 1968 jsem se bohužel blíže seznámila až na vysoké škole v rámci studia literatury, na základní ani střední škole jsme se v hodinách dějepisu nedostali dál než ke druhé světové válce. Věřím, že pro generaci, která rok 1968 okusila na vlastní kůži, bude tato knížka studnicí nostalgických vzpomínek. Těším se, až si ji babička rozbalí u stromečku, a očekávám, že kniha vyvolá vyprávění o době z jejího úhlu pohledu. ⭐⭐⭐⭐
Přečíst více -
Martin Medek registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Byla to bomba! Knížka ukazuje události celého roku a doplněné jsou dobovými novinovými články a rozhovory.
Přečíst více -
Jan registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Tak tohle je pecka! Není to jen další kniha o srpnu, ale komplexní pohled na celý rok prostřednictvím tehdejších časopisů. Kdo hledá dárek pro rodiče nebo prarodiče, toto je ideální možnost.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Sirotčinec slečny Peregrinové: fenomén, který z podivnosti udělal přednost
-
Proti předpisům: F1 romance s nečekanou hloubkou | RECENZE
-
Yarros oznámila dvě nové knihy. Fanoušci Čtvrtého křídla spekulují
-
Romantické útěky poprvé s barevnou ořízkou
-
Hra bohů: Frustrující, přitažlivá… a neodložitelná | RECENZE
-
Magnesia Litera 2026 zná vítěze. Nejvíce zazářila Mariborská hypnóza
-
Divergence se vrací: Veronica Roth oznámila dvě nové knihy
-
Sto květů – co zůstane, když člověk začne zapomínat? | RECENZE
-
Kdo je Freida McFadden? Autorka Pomocnice odhalila svou identitu
-
Pokračování Spalující rivality vyjde již v květnu!
-
Alchemised: Kniha, která vás zničí, ale stejně ji neodložíte | RECENZE
-
Proč si zamilovat Romantické útěky Julie Caplinové (a proč tentokrát zamířit do Portugalska)