Arabella z Marsu

Kniha ( pevná vazba )

  • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Ekoturistika

Při zaslání zboží balíčkem

K nákupu nad 1999 Kč dárek zdarma v hodnotě 699 Kč

Ekoturistika

Od doby, kdy Newton pozoroval bublinu, která stoupala z jeho vany, lidstvo objevuje hvězdy. Když král William III. pověřil kapitána Williama Kidda, aby na konci sedmnáctého století uskutečnil první expedici na Mars, ukázalo se, že vesmírné mise jsou proveditelné, ale i velmi výnosné. Nyní, o jedno století později, funguje na Marsu prosperující… Přejít na celý popis

Filip Rožek: Gump: Jsme dvojka Gump se vrací v příběhu psí pravdy, naděje a lásky. Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Od doby, kdy Newton pozoroval bublinu, která stoupala z jeho vany, lidstvo objevuje hvězdy. Když král William III. pověřil kapitána Williama Kidda, aby na konci sedmnáctého století uskutečnil první expedici na Mars, ukázalo se, že vesmírné mise jsou proveditelné, ale i velmi výnosné.

Nyní, o jedno století později, funguje na Marsu prosperující britská kolonie.

Je domovem Arabelly Ashby, mladé ženy, která je v místních drsných podmínkách maximálně spokojená. Ale správná anglická dáma se chová jinak: netráví čas s otcem na stavbě složitých automatických strojů, ani nešmíruje svého bratra a marťanskou chůvu. A tohle chce její matka okamžitě napravit – plánuje ji přemístit do exotického světa, který Arabella nikdy neviděla: do Londýna v jakési Anglii.

Nicméně když nečekané události ohrožují její domov na Marsu, Arabella se rozhodne, že udělat správnou věc je mnohem důležitější než chování podle šablony. Přestrojí se za chlapce a připojí se k posádce Diany, lodi, která patří Mars Trading Company. Na palubě se setkává s tajemným kapitánem, kterého hned zaujme její krása i talent.

Pokud chce Arabela zachránit rodinu na Marsu, musí si poradit s rebely v posádce a zapojit se i do námořní války mezi Británií a Francií, která zuří na plné obrátky.

Arabella pohlédla na Michaela a hledala u něj podporu. Oči se mu zalily slzami, ramena se mu roztřásla a jeho ruce, stále pokryté Arabellinou krví, bezvládně visely podél těla. „Je mi to moc líto,“ zašeptal.

 

Sdílet 0

autoři
David D. Levine | Barbora Hahnová
série
Dobrodružství Arabelly Ashby 1. díl z 1
Další ze série
1. Arabella z Marsu
kategorie
Knihy » Beletrie » Young Adult » Sci-fi a dystopie
Knihy » Beletrie » Dobrodružná literatura
Témata
Londýn
Nakladatel
Edice Knihy Omega
Rozměr
130 x 230 mm
isbn
978-80-7390-833-1
Počet stran
400
datum vydání
25.03.2019
ean
9788073908331
Vazba
pevná vazba
jazyk
čeština
 • Jiří Klimeš Jiří Klimeš

  První díl trilogie se povedl velice dobře a já jsem neskutečně zvědavý, jak bude Arabellin příběh pokračovat. David D. Levine vytvořil svět s dávkou obrovské fantazie a mně bylo ctí objevovat jeho kouzla. Arabella z Marsu je od začátku do konce jedno velké dobrodružství a díky zábavnému stylu vyprávění, také velice čtivým počinem. Jestliže se řadíte mezi dobrodružné povahy s kapkou romantické duše, jste snílci a rádi popouštíte uzdu své fantazii, Arabellu z Marsu si určitě rychle zamilujete a stejně jako já budete netrpělivě bubnovat prsty o stůl a očekávat další díl.

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.2 z 5 21 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 10× 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 5.0 z 5

 • 5 z 5 hvězdiček Petr Šarvaic registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Už když vyšli první recenze mě zaujala. Jako milovník sci-fi a Verneho jsem očekával přesně ten druh alternativní historické fantastiky, který jsem dostal. Ač je román řazen do YA vůbec na to nedejte a i secteleho čtenáře kniha potěší.

  Kniha, Edice Knihy Omega, 2019, 9788073908331

 • 3 z 5 hvězdiček Nela ( IG: Copata.knihomolka) registrovaný uživatel

  Těšila jsem se na dobrodružství na planetě Mars, kde nám autor osvětlí mnoho pojmů, které použil hned v první kapitole. Bohužel jsem hned na prvních stránkách zjistila, že to jediné na čtenáře v knize opravdu nečeká. Naopak se zvláštní a bohužel nevysvětlené pojmy nabalovali. Když už nevyšlo počáteční poznávání Marsu, čekala jsem, že v knize bude více než jen plavba na lodi. V těchto kapitolách se autor velmi často rozepisoval „do hloubky“, nicméně i přesto jsem si místy nedokázala vůbec představit co se děje. Připadalo mi to překombinované. I přesto byly kapitoly z lodě často zajímavé, především pokud šlo o úkoly, jež Arabella plnila. Ale závěrečné kapitoly vzal autor opravdu rychle. Dlouho nic a pak jako lusknutím prstu se vše najednou vyřešilo a život na Marsu byl opět pohádkový. No a naprostý konec příběhu? To byla jedním slovem pohádka, slovo od slova. Ale bylo to opravdu milé a osobně mi to po utrpení na lodi udělalo radost. Za mě je to dnes 3,5/5. Potenciál a myšlenka příběhu skvělá, nicméně zpracování tomu úplně neodpovídalo.

  Kniha, Edice Knihy Omega, 2019, 9788073908331

 • 4 z 5 hvězdiček Veronika registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Krásná sci-fi pro mladé. Kdyby mi bylo 13 patřila by v mé knihovně k oblíbeným knihám. Ale i když jsem o dost starší, tak jsem si příběh moc užila a ráda se ponořila do dobrodružství Arabelly a její cesty na Mars . Nedosahuje sice takových kvalit jako knihy J. Verna, ale i tak učí děti správným hodnotám a možná i k zájmu o vědu. I když věda zde taky spíše slouží fantazii autora volným a nepřesným způsobem. Ale to je naprosto jedno, důležitý je, že vytvořil svět, který láká k objevování.

  Kniha, Edice Knihy Omega, 2019, 9788073908331

 • 2 z 5 hvězdiček Blanka registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Vyrostla jsem na knihách Julese Verna a proto jsem měla vysoká očekávání, která se bohužel nenaplnila. Postavy byly málo propracované, o mimozemšťanech jsem se toho také nedozvěděla a láska, která byla mezi hlavními postavami...tak nějak nechápu kde se vzala. Za mne ne, ale každá kniha má své čtenáře....

  Kniha, Edice Knihy Omega, 2019, 9788073908331

 • 5 z 5 hvězdiček Lucie registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Kdo by tušil jak napínavá tato kniha bude a že ji nebudu schopná odložit. Ze začátku byl sice trošku pomalejší rozjezd, ale čím více stránek jsem přečetla, tím mě stále více pohlcovala. Nejvíce mě bavila ta část na lodi než-li na Marsu, ale celkově byla kniha super. Již se těším na pokračování :-)

  Kniha, Edice Knihy Omega, 2019, 9788073908331

 • 4 z 5 hvězdiček Alena Tománková registrovaný uživatel

  Arabella žije ve velmi zajímavě vymyšleném světě, který není jen alternativní historií, ale obsahuje i prvky alternativní fyziky (takže vlastně skoro magie). Příběh obsahuje několik velkých a obehraných klišé včetně prvoplánové romantické linky, jako celek ale drží pohromadě a dobře se čte. Škoda jen, že autor sám občas porušuje vlastní pravidla fungování tohoto barvitého světa. Doporučuji spíše mladším čtenářům než sečtělým vyznavačů steampunku.

  Kniha, Edice Knihy Omega, 2019, 9788073908331

 • 4 z 5 hvězdiček Jana Charvátová registrovaný uživatel

  Kniha měla trochu zvláštní začátek, ale pak se pěkně rozjela a nemohla jsem ji dát z ruky. Skvělé čtení.

  Kniha, Edice Knihy Omega, 2019, 9788073908331

 • 4 z 5 hvězdiček Petr Čapek registrovaný uživatel

  Až na pár drobností dostáváme do rukou skvělý akční příběh pro mladší čtenáře, ve kterém si každý přijde na své. Nechybí zde vesmírní piráti, dívky převlékající se za chlapce, robotičtí navigátoři, ani rozběsnění marťané. Arabella z Marsu je tak skutečně příjemným překvapením, které se úžasně lehce čte a navíc nabízí příběh sršící originálními nápady.  A to rozhodně není již tak běžné. Vydejte se tedy s mladičkou Arabellou za fantastickým dobrodružstvím s jedinečnou atmosférou starých fantastických knih Julese Vernea, či E. R. Burroughse.

  Kniha, Edice Knihy Omega, 2019, 9788073908331

 • 4 z 5 hvězdiček Kateřina Miklíková registrovaný uživatel

  Příjemné čtení pro mladší čtenáře. Trochu mi připomíná verneovky, které jsem hltala jako malá. Tohle bych si v dětství užila snad ještě víc. Každé dítě, které baví dobrodružné příběhy a vlastní fantasie si čtení musí užít. Na prázdniny je jako dělaná.

  Kniha, Edice Knihy Omega, 2019, 9788073908331

 • 4 z 5 hvězdiček Martina Bisová registrovaný uživatel

  Kniha se pyšní zajímavou anotací. Dostala jsem super příběh, který příjemně odsýpá. Nechybí akce ani trocha té romantiky. Možná trochu jednodušší dějová linka, ale je to fajn odpočinkové čtení. Těším se na pokračování. :-)

  Kniha, Edice Knihy Omega, 2019, 9788073908331

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 0 Kč Nápověda