4.8 z 5 hvězdiček
pevná vazbaAmeričanka v Paříži - Příběh přátelství Sylvie Beachové a Jamese Joyce a zrod nejslavnějšího románu 20. století
Kniha ( pevná vazba )
- Skladem 1 ks
- Doručení Ve středu 10. 12. předáme dopravci
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
178 Kč s DPH
Běžně 199 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Knihkupectví Shakespeare & Co. v Paříži je více než knihkupectví a knihovna. Většina z prominentních spisovatelů ztracené generace, jako jsou Ernest Hemingway, Ezra Pound nebo Gertrude Steinová, je považují za druhý domov. Právě tady se uzavírají jedna z nejdůležitějších literárních přátelství 20. století – včetně toho, které se zrodí mezi… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Roky
-
Proces s Oscarem Wildem
-
DOBRÁ CENA Cesta k jednoduchosti
-
V jakém jazyce sním?
-
AKCE Pověz mi, jak žijete
-
Paměť dívky
-
Příběh spalovače mrtvol
-
Melancholické století oblaku
-
AKCE Moje máma Jana Brejchová
-
Astrid Lindgrenová
-
Amelie Posse-Brázdová
-
Tvoje slza, můj déšť
-
Simona Monyová
-
Čtyři múzy
-
Viditelná temnota
-
Neotevřené dopisy
-
Waldemar Matuška: Snům ostruhy dát
-
Novinka Deníky Sylvie Plathové
-
Století Miroslava Horníčka
-
Moje šílené století (souborné vydání)
-
Cílené náhody
-
Fenomén J. R. R. Tolkien - Životopis Pána příběhů
-
Stephen King: Půlstoletí příběhů
-
Terry Pratchett - Fantastická duše
Knihkupectví Shakespeare & Co. v Paříži je více než knihkupectví a knihovna. Většina z prominentních spisovatelů ztracené generace, jako jsou Ernest Hemingway, Ezra Pound nebo Gertrude Steinová, je považují za druhý domov. Právě tady se uzavírají jedna z nejdůležitějších literárních přátelství 20. století – včetně toho, které se zrodí mezi irským spisovatelem Jamesem Joycem a majitelkou knihkupectví Sylvií Beachovou. Když je zakázána Joyceova kontroverzní kniha Odysseus, Sylvia na sebe vezme obrovské riziko a vydá ji právě pod záštitou Shakespeare & Co.
Nejznámější a nejvlivnější kniha století přinese svému autorovi úspěch a proslulost, to ovšem neplatí pro Sylvii. Její nejpevnější přátelství i budoucnost obchodu jsou ohroženy v době, kdy Paříž stejně jako zbytek světa upadá hlouběji do světové hospodářské krize. Sylvia, která zasvětila život obhajobě knih, jež mění lidské životy a svět, váhá, zda pro ni Shakespeare & Co. představuje tu správnou životní cestu.
- kategorie
-
Knihy »
Naučná literatura »
Životopisy, autobiografie a rozhovory »
Spisovatelé
- Témata
- Paříž
- Nakladatel
- Metafora
- Rozměr
- 138 x 207 x 38
- datum vydání
- 15.09.2022
- ean
- 9788076252295
- Počet stran
- 376
- Hmotnost
- 480 g
- jazyk
- čeština
- Vazba
- pevná vazba
- Vydání
- 1
- isbn
- 978-80-7625-229-5
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.5 z 5 2 hodnocení čtenářů
1× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Eva Francová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Velký sen každého knihomola ožívá v tomto příběhu Sylvie Beachová. Američanka, která se však cítí být doma v Paříži, se rozhodne vybudovat knihkupectví a knihovnu Shakespeare & Co. Není to však obyčejné místo, setkávají se zde takové osobnosti jako James Joyce, Ernest Hemingway, Ezra Pound nebo Gertrude Steinová. Sylvia se navíc rozhodne pro velké riziko a chystá se vydat zakázanou Joycovou knihu Odysseus, která se nakonec stane nejznámější a nejvlivnější knihou století. Silná žena, Paříž, knihy, zbeletrizovaný životopis – co více bych si mohla přát. Tohle je kniha přesně pro mě. V knize sledujeme období od roku 1917 do roku 1936. Euforie po konci druhé světové války, nadšení z nových začátků, kulturní život v Paříži. Je zde ukázán život ve Francii a v Americe v tomto období. Pohled na ženská práva, homosexualitu i pracující ženy. To vše je zde skvěle vylíčeno. V knize nečekejte žádnou velkou akci, je to hlavně příběh o pocitech, emocích a lidských vztazích. Je zde skvěle vykreslena atmosféra z knihkupectví, kde se potkávají známé osobnosti té doby. Při čtení jsem se dokázala přenést a úplně jsem se viděla mezi regály knížek, se skleničkou dobrého vína v ruce a poslouchala rozhovory jednotlivých autorů. Hned bych se tam rozjela. Původní knihkupectví Shakespeare & Co. už neexistuje, ale vzniklo nové, a nejen na počest Sylvie, nese stejný název. Doufám, že se tam jednou podívám. Nechte se pomalu unášet příběhem, který Vás zavede na jedno úžasné místo za skvělou ženou.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Darujte dětem kouzlo Vánoc: jedinečný set Albi tužky a Zimních pohádek jen u nás!
-
5 nejkrásnějších vánočních obálek a pár tipů navíc
-
Tipy na knižní dárečky pro malé čtenáře | Vánoce voní knihou
-
Atomové šelmy: Když predátoři vyrážejí na lov postapo fanoušků | RECENZE
-
Festival Knižních závisláků 2026: Poprvé v Praze! Vstupenky v prodeji za zvýhodněnou cenu
-
Stranger Things 5: První vlna nasadila laťku hodně vysoko | RECENZE BEZ SPOILERŮ
-
Atmosféra, která pohltí: T. J. Reid přináší další silný román| RECENZE
-
V neděli začíná advent. Máte připravený adventní kalendář a vánoční knížky pro děti?
-
Nestihli jste znovu zhlédnout Stranger Things? Máme pro vás shrnutí 1.-4. série
-
Keeping 13 - Emocionální kolotoč, který budete milovat | RECENZE
-
Příběhy mezi regály: Křest kalendáře Muž roku a Anděl mezi zdravotníky
-
Kletba pravé lásky: Když pohádka potemní | RECENZE