Arkham Horror - Desková hra

Značka
Fantasy Flight Games
ean
9781589942103
Jazyk
čeština
Vazba
hry
Hmotnost
2452 g
Obtížnost
těžká
Délka hry
180-240 min
Počet hráčů
1-8
Od věku
12 let

Arkham Horror - Desková hra

Mám
Chci si koupit

 • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Magazín Knihkupec

K nákupu nad 399 Kč dárek zdarma v hodnotě 69 Kč

Magazín Knihkupec

Výpravná desková hra na motivy povídek mistra hororu H. P. Lovecrafta. Hra kompletně v češtině!

Unikátní herní systém - hráči spolupracují a společně se snaží zvítězit nad hrou. Obrovský hrací plán a více než 650 herních komponent. Stylové grafické zpracování a množství textů dokreslujících atmosféru malého městečka Arkhamu na konci první čtvrtiny dvacátého století.

Konec je blízko!

Rok 1926. Místo Arkham, Massachusetts. Brány do míst strašnějších než nejhorší noční můry se otevírají po celém městě a vypouští do ulic děsivé nestvůry plížící se po nocích mezi domy. A co je ještě horší, pokud se těchto dimenzionálních bran otevře dostatečné množství, bude na svět uvolněno monstrum s nepředstavitelnou silou.

Proti těmto neradostným vyhlídkám stojí několik detektivů a vyšetřovatelů, kteří se rozhodli zatlačit zpět bezcitné síly vesmíru. Musejí proniknout hluboko do mýtů a mystérií a použít veškeré své dovednosti, zbraně a kouzla, pokud chtějí mít alespoň malou šanci na úspěch.

Klasická desková hra Chaosium Inc. ve stylu příběhů mistra hororu H. P. Lovecrafta se vrací po téměř dvaceti letech v nové luxusní edici! Celá hra vychází z díla tohoto autora, ve hře vystupuje velké množství postav, míst, událostí a předmětů známých z jeho povídek. Celé grafické provedení, obrázky i rozsáhlé doprovodné texty na kartách odpovídají stylu povídek a vytvářejí tak hru s jedinečnou atmosférou a nábojem.

Postrach Arkhamu je dobrodružná desková hra pro 1 - 8 hráčů, kterou lze dohrát za dvě až čtyři hodiny. V této hře každý z hráčů představuje detektiva s unikátními schopnostmi a dovednostmi, který spolupracuje s ostatními hráči a snaží se porazit mýtické ohrožení Arkhamu. Díky velkému množství karet, detektivů a dalších herních prvků je prakticky každá hra jiná a nehrozí i po opakovaném hraní stereotyp. Navíc tvůrci chystají už čtvrté rozšíření.

Obsah balení: 

 • Obrovský hrací plán
 • Pravidla hry v češtině
 • 5 šestistěnných kostek
 • 16 tabulek detektivů s popisem jednotlivých herních postav, 16 plastových stojánků a 16 žetonů detektivů
 • 196 žetonů pro označení stavu detektivů
 • 189 karet detektivů - dovednosti, zbraně, magické předměty, kouzla, pomocníci a množství speciálních karet
 • 8 tabulek Prastarých (mocných a nebezpečných bytostí z Vnějších Světů)
 • 20 žetonů zkázy pro označení procitnutí Prastarých
 • 180 karet Prastarých - karty popisující místa a události v Arkhamu a ve Vnějších Světech, po kterých detektivové cestují
 • 60 žetonů nestvůr
 • 16 žetonů dimenzionálních bran
 • 14 různých žetonů

Hodnocení a recenze čtenářů

4.3 z 5 9 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

 • 5 z 5 hvězdiček Ali

  Arkham je moja najobľúbenejšia hra už niekoľko rokov. Jedná sa o kooperatívnu hru. Veľkou výhodou je aj počet možných hráčov, a to 1-8. Pravidlá sú komplikovanejšie, ale po jednej hre už obvykle nikto nemal problém. Je pravda, že pri viac hráčoch sa hra natiahne a môže trvať naozaj dlho, náš rekord bol cca 6 hodín. Pri 4 hráčoch (ktorý hru poznajú) sa dá ale odohrať výrazne rýchlejšie, najčastejšie okolo 2 hodín. Hra je krásne graficky spracovaná, obsahuje množstvo kariet aj herných komponentov. Bonusom sú prepracované príbehy detektívov a celkovo dej na motívy Lovercrafta.

  Hra, Fantasy Flight Games, 9781589942103

 • 5 z 5 hvězdiček Šárka

  Arkham je skvělá hra, na kteou si musíte ale vyhradit celý večer. Pokud už jste se prokousali pravidly, nepočítejte s méně než 4 hodinami. Rozhodně to není party hra.

  Hra, Fantasy Flight Games, 9781589942103

 • 5 z 5 hvězdiček Helena

  Výborně zpracovaná hra, která je povinností pro všechny fanoušky Lovecrafta. Pravidla jsou trochu složitější.

  Hra, Fantasy Flight Games, 9781589942103

 • 4 z 5 hvězdiček Martin Janáč

  Na hře bych ocenil především atmosféru a téma. Co se týče mechanismů, tak bych raději počkal na 3. edici, která se momentálně chystá na české vydání.

  Hra, Fantasy Flight Games, 9781589942103

 • 4 z 5 hvězdiček Lukáš

  Trochu jiné fantasy. Výborná atmosferická hra, ale zabere hodně času (partie i na 3-4 hodiny). Možná teď si stojí počkat na 3. edici, která by snad brzy měla být též přeložena (dle fotek je zde 2.) a nebo pokud ovládáte angličtinou, tak se můžete poohlédnout po karetní Arkham Horror LCG, jehož jedinou chybou je, že se všemi rozšířeními vám to půjde do peněz.

  Hra, Fantasy Flight Games, 9781589942103

 • 3 z 5 hvězdiček Ondřej

  Obstojně zpracovaná hra. Není pro příležitostné hráče, jelikož pravidla jsou komplexní a složitá.

  Hra, Fantasy Flight Games, 9781589942103