Programujeme STM32 - nízkopříkonové aplikace E-kniha

Programujeme STM32 - nízkopříkonové aplikace E-kniha

E-kniha

  • Ihned ke stažení

Mobilní telefon, chytré hodinky, bezdrátová sluchátka či myš, dálkový ovladač - všechna tato zařízení mají jedno společné – jsou napájena z baterie. Jak ale zajistit, aby se prodloužila nebo alespoň zachovala jejich výdrž, a to i přes zvyšující se nároky na výkon, malou velikost a nízkou hmotnost? Mimo vývoje úspornějších elektronických součástek… Přejít na celý popis

Erin Doom: Slzotvůrce V životě jsou věci, které musíme bránit. Často sami před sebou... Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Mobilní telefon, chytré hodinky, bezdrátová sluchátka či myš, dálkový ovladač - všechna tato zařízení mají jedno společné – jsou napájena z baterie. Jak ale zajistit, aby se prodloužila nebo alespoň zachovala jejich výdrž, a to i přes zvyšující se nároky na výkon, malou velikost a nízkou hmotnost? Mimo vývoje úspornějších elektronických součástek a kvalitnějších baterií leží tento úkol na bedrech programátora mikrokontroleru. Ten musí vytvořit aplikaci, v níž se maximální výpočetní kapacita jádra využívá pouze, když je to nezbytně nutné. Takovou aplikaci, ve které je každá periferie zapnuta jen tehdy, kdy je třeba ji využít. Aplikaci, která kontroler uspí, když zařízení právě není využíváno. V této knize si ukážeme důmyslné nástroje mikrokontroleru STM32L073RZ, které umožňují šetřit energii vašeho zařízení. V několika kapitolách o úsporných nastaveních, režimech a periferiích si na příkladech ukážeme, jak lze značně snížit spotřebu, a to kolikrát bez velkého úsilí.
Tato kniha volně navazuje na předchozí díly "Programujeme STM32: zdolejte jednočipy profesionálů" a "Programujeme STM32 bez knihoven". Je vhodná pro všechny, kteří již znají teorii základních periferií mikrokontrolerů STM32, umí je ovládat bez použití knihovních funkcí a nyní si chtějí rozšířit znalosti o možnosti úspory energie, ke které je mikrokontroler STM32L073RZ navržen.

Sdílet 0

Nakladatel
TZ-one
jazyk
čeština
Počet stran
147
datum vydání
1.01.2022

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální akční cena: 199 Kč Nápověda