Na konci října Lawrence Wright E-kniha

Na konci října E-kniha

Lawrence Wright

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

  • Ihned ke stažení

239 Kč s DPH

Balíček románů, které neodložíte 3 čtivé novinky právě teď můžete objednat z našeho e-shopu za 389 Kč! Více informací

Popis

V indonéském utečeneckém táboře umírá nezvykle mnoho mladých lidí, údajně na krvácivou horečku. Světová zdravotnická organizace vysílá na místo špičkového amerického epidemiologa Henryho Parsonse, aby odebral vzorky. Ten na místě nachází stany plné mrtvol, mezi oběťmi jsou i lékaři. Je si jistý, že pustošivá nemoc je něco nového, neznámého, co teprve vzniká a vyvíjí se. Do ochromeného tábora přijíždějí vědecké a lékařské týmy. Současně je nutné co nejdříve vystopovat všechny potenciálně nakažené, kteří ho v posledních měsících opustili. Jedním z nich je muslimský taxikář mířící s miliony věřících na pouť do Mekky.

Zatímco se vědci a lékaři snaží odhalit nemilosrdného soupeře, nemoc decimuje obyvatelstvo po celé planetě, také Henryho žena Jill a jejich děti čelí stále nižším šancím na přežití. Šíří se panika a konspirační teorie o spiknutí. Vzniká podezření, že nejde o přirozený virus, ale že pochází z laboratoře. Napjaté mezinárodní vztahy se vyostřují.  Ve vládě USA se formuje skupina s přesvědčením, že virus je aktem biologické války, a chystá se na domnělý útok stejně riskantně odpovědět. Nyní už nejde jen o zastavení pandemie, ale o záchranu civilizace.

Prorocký příběh jednoho ze současných nejvýznamnějších spisovatelů literatury faktu a nositele Pulitzerovy ceny nás varuje před arogancí moci a křehkostí našeho světa. Navíc je fascinující výpravou do historie patogenů a infekčních chorob. Kniha byla přeložena do 14 jazyků včetně čínštiny a japonštiny.

 

 

 

Nositel Pulitzerovy ceny Lawrence Wright (1947) je spisovatel, scénárista, redaktor The New Yorker Magazine a člen Centra pro právo a bezpečnost na New York University School of Law. Nejvyšší americké literární ocenění získal za faktografickou knihou z roku 2006 The Looming Tower o al-Káidě a útocích jedenáctého září, k jeho dalším titulům patří nonfiction Going ClearGod Save Texas nebo beletristická kniha God’s Favorite. Žije s manželkou v texas­kém Austinu.

 

 

 

Až děsivě prorocká kniha o smrtícím viru, který se rozšířil z Asie po celém světě… kniha, kterou neodložíte, dokud nedočtete poslední stránku. Nepochybně má všechny rysy budoucího bestselleru.

New York Post

 

 

Kromě strhujícího děje obsahuje i líčení minulých světových pandemií, vysvětlení toho, jak fungují patogeny, i temné varování před tím, co může způsobit globální oteplování… kniha, z níž mrazí, znepokojivá a přízračně načasovaná.

Kirkus Reviews

 

 

Podmanivý román od první do poslední stránky. Wright přichází s příběhem sepsaným ve stylu Michaela Crichtona. Mrazivě klidný, věcný styl vyprávění založeného na důkladném studiu podkladů líčí budoucí svět v zajetí devastujícího viru…

Richard Preston, autor The Hot Zone

 

 

Některé beletristické knihy jako by kopírovaly dnešní zpravodajské titulky, jiné se záhadnou jasnozřivostí předvídají blízkou budoucnost. Ta Wrightova patří k těm druhým, mnohem vzácnějším případům.

Daniel Burke, CNN

Sdílet 0

Nakladatel
Prostor
datum vydání
1.01.2020
Počet stran
400

Jak si vede v knihy Dobrovský?

192141. v e-shopu | 139072. minulý týden | 33446. nejlepší dosažené 06.06.2021

601. v E-knihy - Thrillery | 409. nejlepší dosažené 09.06.2021

Hodnocení a recenze čtenářů

0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora