Můj dědeček by mě popravil Nikola Sellmairová, Jennifer Teegeová E-kniha

Můj dědeček by mě popravil E-kniha

Nikola Sellmairová, Jennifer Teegeová

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

 • Ihned ke stažení

254 Kč s DPH

Nymfomanka Sonia Rosa I přes všechny strasti, které kvůli závislosti prožívá, nepřestává bojovat o svou důstojnost a lásku. Více informací

Popis

Příběh ženy, která odhalila rodinné tajemství… je vnučkou Amona Götha, nacistického „řezníka“ ze Schindlerova seznamu.

„Jsem vnučka Amona Götha, muže, který postřílel stovky lidí – a protože jsem černá, podle něj podřadné rasy, nejspíš by zabil i mě…,“ říká Jennifer Teegeová.
Její život se odhalením rodinného tajemství obrátil vzhůru nohama. V osmatřiceti objevila na fotografii v knize svou matku a dědečka. Tento objev nadobro roztříštil Jennifeřinu identitu i představu o sobě samé.

Do té doby znala Amona Götha jen ze slavného filmu Schindlerův seznam a měl pro ni tvář herce Ralpha Fiennese, stejně jako pro miliony lidí po celém světě. Brutální velitel koncentračního tábora Plaszow, Schindlerův kumpán v pitkách, ale současně jeho naprostý protiklad. Göth zabil tisíce nevinných lidí, s potěšením je vlastnoručně střílel nebo na ně štval psy. V roce 1946 za to skončil na šibenici. Jeho životní družkou byla Ruth Irene Kalderová, Jennifeřina babička, která se v táboře mimo jiné o jeho psy starala. Roku 1983 spáchala sebevraždu. Jennifeřina matka byla Němka, otec Nigerijec, ale matka ji brzy po narození odložila do ústavu, kde Jennifer zůstala do sedmi let. Od té doby vyrůstala u adoptivních rodičů.

Poté, co je Jennifer konfrontována s temnou rodinnou minulostí, nevidí jinou cestu než zpátky do minulosti. Pustí se do pátrání a nakonec se setká i se svou matkou. V doprovodu novinářky Nikoly Sellmairové rozkrývá rodinnou historii, navštěvují místa, kde se vše odehrálo. Vydají se do Polska i Izraele. Jennifer si brzy uvědomí, že každý krok vede od původního zděšení a znechucení směrem ke znovuzískání svobody.

Sdílet 0

Nakladatel
Metafora
datum vydání
1.01.2017
Jazyk
čeština
Počet stran
208

Jak si vede v knihy Dobrovský?

76441. v e-shopu | 83018. minulý týden

244. v E-knihy - Historické romány | 281. minulý týden

Hodnocení a recenze čtenářů

4.5 z 5 8 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

 • 4 z 5 hvězdiček

  Další silný a smutný příběh , čtivá kniha

  Kniha, Metafora, 2017, 9788073595265

 • 4 z 5 hvězdiček Zuzka

  Hodně emotivní čtení. Čtení, které nutí k zamyšlení. doporučuji.

  Kniha, Metafora, 2017, 9788073595265

 • 4 z 5 hvězdiček Jiří Pěnčík

  Velmi zajímavý skutečný příběh ženy, která naprostou náhodou zjistí děsivou minulost její rodiny, a to sice že její dědeček byl významným nacistou za 2.světové války, který přímo vraždil v koncentračních táborech. To by nebylo ještě zcela tak zajímavé jako to, že je míšenka a tak by zcela jistě byla mezi těmi, které nacisti vraždili. Kniha je velmi poutavě napsaná a je velmi zajímavé sledovat cestu rozkrývání rodinného tajemství, které mělo zůstat umlčeno.

  Kniha, Metafora, 2017, 9788073595265

 • 5 z 5 hvězdiček Veronika Strakošová

  Kniha se cte dobre. Jak zvedavost zabila kocku.

  Kniha, Metafora, 2017, 9788073595265

Další knihy autora