Matematický vesmír Max Tegmark E-kniha

Matematický vesmír - Max Tegmark

Matematický vesmír E-kniha

Max Tegmark

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

 • Ihned ke stažení

299 Kč s DPH

Romantika, která přetrvá staletí Jste-li romantické duše, potěší vás naše akce na lovestory, zamilované románky i červenou knihovnu, protože právě výběr těchto knih je nyní za cenu 99 Kč Více informací

Popis

Již po staletí nejde největším světovým vědcům na rozum, že se celý svět, nesmírně spletitý a chaotický, dá s neuvěřitelnou přesností popsat pomocí lidského výtvoru, který je navíc poměrně jednoduchý a strohý. Tímto výtvorem je matematika a svůj údiv nad její účinností vyjadřovali i Galileo a Einstein. Mladý švédskoamerický kosmolog Max Tegmark, profesor fyziky na MIT a vášnivý milovník matematiky, však jde ještě o krok dál a tvrdí, že místo "vesmír je popisován matematikou", lze říci "svět je matematika". Aby svoje tvrzení doložil, zkoumá nejnovější výsledky pokročilých výzkumů mikrokosmu i makrokosmu, kvantovou teorii i astrofyziku. Pečlivě při tom odlišuje všeobecně přijímané výsledky fyzikálního mainstreamu, trochu odvážnější teorie a vyloženě spekulativní fantazie. Kniha si brzy po vydání zaslouženě získala pozornost řady vědců a vyvolala mnoho diskusí. 

Sdílet 0

Nakladatel
Dokořán
datum vydání
2016
Jazyk
čeština
Počet stran
368

Bestseller v knihy Dobrovský

14258. v e-shopu | 9861. minulý týden

31. v E-knihy - Odborná literatura | 15. minulý týden

Hodnocení čtenářů

5.0 z 5 2 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 5 z 5 hvězdiček Jencek

  Bylo to velice poučné a zajímavé. Knihu jsem četl dokonce víckrát, protože jsem se ji snažil plně pochopit. Není to složité, pokud se to čte od začátku. Není to jak to vypadá. Matematiky je zde minimum. Je to spíše takový přehled našeho chápání světa.

  Kniha, Dokořán, 2016, 9788073636975

 • 5 z 5 hvězdiček Pavel Kučera

  Jsem teprve v půlce ... ale má to spád. Rozhodně to rozšíří vnímaní světa (jak fyzikálně tak filozoficky) a použitím metafor ukáže, jak různé teorie a pozorování do sebe mohou zapadat.

  Kniha, Dokořán, 2016, 9788073636975

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora