6 červencových novinek, které si přibalit na dovolenou
Slunce svítí, prázdniny jsou v plném proudu a spousta z nás si dopřává...
E-kniha
Londýn 1760. Jamie Fraser, podmínečně propuštěný válečný vězeň, mohl dopadnout hůř. Mohl třeba sklízet cukrovou třtinu v Západní Indii. Takhle může být nablízku synovi, o kterém však nemůže říct, že je skutečně jeho. Ale Jamieho život není bez problémů: neustále myslí na svou ztracenou ženu a na Tobiase Quinna, někdejšího kamaráda z dětství.… Přejít na celý popis
Londýn 1760. Jamie Fraser, podmínečně propuštěný válečný vězeň, mohl dopadnout hůř. Mohl třeba sklízet cukrovou třtinu v Západní Indii. Takhle může být nablízku synovi, o kterém však nemůže říct, že je skutečně jeho. Ale Jamieho život není bez problémů: neustále myslí na svou ztracenou ženu a na Tobiase Quinna, někdejšího kamaráda z dětství. Stejně jako mnoho dalších Jakobitů, kteří nejsou mrtví nebo ve vězení, Quinn stále žije a dýchá pro věc. V jeho nejnovějším plánu mu má pomoct starobylá irská relikvie. Jamie s tím nechce mít nic společného, přísahal si, že s politikou končí. Avšak objeví se lord John Grey s příkazem, který ho opět odtrhne od všeho a všech, které miluje. Lord John Grey – aristokrat, voják a příležitostný špion – má v držení balíček nebezpečných dokumentů, které obsahují důkazy korupce britských důstojníků. Ale i o něčem, co je daleko více nebezpečné. Čas se jeví jako rozhodující faktor, protože vyšetřování je zmatené, vede do Irska i na Skotskou vysočinu. Lord John, který dohlížel na jakobitské vězně, když byl guvernérem vězení Ardsmiur, si myslí, že by Jamie mohl být schopen překládat, ale bude Jamie chtít? Lord John a Jamie se nemají rádi, přesto spolu cestují do Irska, země, jehož hrady skrývají strašlivé tajemství a bažiny jsou přeplněné lidskými kostmi.
4.6 z 5 26 hodnocení čtenářů
20× 5 hvězdiček 3× 4 hvězdičky 2× 3 hvězdičky 1× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Bc. Michaela Kořánová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Je to další krásný příběh o společných dobrodružstvích Jamieho a Lorda Johna. Velice se mi kniha líbila a četla se jedním tahem. Už se těším na další příběhy.
Anonym registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Skvělá kniha. Přečteno jedním dechem. Doporučuji!
viki registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Lord John je moje oblíbená postava ze série Cizinka, takže každá kniha o něm je pro mě must have. Taky mám ráda jeho komorníka Toma s jeho posedlostí oblečením :-) Souhlasím s ostatními, že tento román je hodně napínavý a velice dobře se čte. Je v něm i hodně o Jamiem (a jeho synkovi) a jeho životě na Helwateru, takže to perfektně doplňuje svět, který Gabaldon vytváří.
Markéta registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Zatím nejlepší knížka ze série Lord John. Přečtená jedním dechem :-D. Napínavý příběh Jamiho a Lorda Johna, který i když to tak nevypadá, upevní jejich přátelství.
Hafalt registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Četla se dobře, až na gramatické chyby, např. malá písmena u vlastních jmen
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Slunce svítí, prázdniny jsou v plném proudu a spousta z nás si dopřává...
Pokud vám seriál Heated Rivalry (Spalující rivalita) nedal spát a zhlédli...
Pokud nevíte, zda sáhnout po „nové Lukáškové“, váš osobní...
Tahle kniha se ke mně původně dostala jen proto, abych ji předala někomu z...
Nestihli jste naše žhavé literární odpoledne na Masarykově nádraží, nebo...
Po dočtení poslední knihy, která byla na můj vkus až příliš...
Už jste také někdy spadli do pasti algoritmu sociálních sítí? Znáte to....
Ne vždycky má člověk chuť vyrážet na nákup do obchodního centra. Někdy...
Pokud jste unavení ze všech těch varování, že světu hrozí atomová válka...