4.1 z 5 hvězdiček
E-knihaE-kniha
- Ihned ke stažení
-
Kniha je ve formátech mobi PDF ePUB
399 Kč s DPH
Jsme transparentní
Dobrodružné putování po zamrzlém světě, ve kterém nikdy nedošlo k první světové válce Píše se rok 1924 a Polské království je zamrzlé pod carskou vládou v Belle Époque. Varšavu pokrývá led — uprostřed léta zasypávají cesty sněhové bouře. Nepozemští andělé Mrazu zvaní přítuhy procházejí ulicemi měst a zmrazují pravdu a … Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Život na míru
-
Na vrchol
-
Afterland
-
Temný les
-
Osudové nebe
-
Syn lidstva
-
Příběhy vašeho života
-
Ílion
-
Střet myslí
-
Počítání hvězd
-
Den nula
-
Znamenitá mrtvola
-
Dvůr zázraků
-
Neúprosný Měsíc
-
Výpadek systémů
-
Stanoviště: Na stráži
-
Legie - AGA
-
Toulavá Země
-
Chybný protokol
-
Děti času
-
Strážci osudu
-
Mickey7
-
Proces změny
-
Ve stínu slunce
Dobrodružné putování po zamrzlém světě, ve kterém nikdy nedošlo k první světové válce
Píše se rok 1924 a Polské království je zamrzlé pod carskou vládou v Belle Époque. Varšavu pokrývá led — uprostřed léta zasypávají cesty sněhové bouře. Nepozemští andělé Mrazu zvaní přítuhy procházejí ulicemi měst a zmrazují pravdu a lež.
Benedykt Gierosławski, nadaný matematik, ale nenapravitelný karbaník, se na žádost carského Ministerstva Zimy vydává do Irkutska, kde má vyhledat svého otce — Otce Mráze, jenž je prý důvěrníkem přítuh. Tisíc rublů v hotovosti by Benedykta vytáhlo z dluhů, není však tento úkol příliš nebezpečný?
Od špinavých varšavských činžovních domů přes ledovou Asii v luxusním kupé Transsibiřského expresu až do nebeského paláce generálního gubernátora v srdci Zimy — to je cesta, která Benedyktovi změní život.
Led je mistrovským kouskem Jacka Dukaje, díky němuž čtenáři poznají nejen alternativní historii světa, ze které tuhne krev v žilách, ale zároveň jim poskytne příležitost putovat spolu s hrdinou románu po neobyčejné cestě a stanout tváří v tvář Jinému.
Magnesia Litera 2022 za překladovou knihu
–––
Led je jedno z velkých děl polského sci-fi, které vyniká po jazykové, vědecké i filozofické stránce. Je to omamný a vizionářský román, který se bude skvěle vyjímat po boku Thomase Pynchona, Chiny Miévilla, Liou Cch’-sina nebo Neala Stephensona.
— Nicolas Cheetham, redaktor nakladatelství Head of Zeus
Ačkoli je Jacek Dukaj obecně označován za autora sci-fi, Led se snadnému zařazení vymyká. Přestože ho můžeme označit za román s velkolepým příběhem, jeho nejzajímavějším rysem je alternativní pohled na historii.
— Culture.pl
Led je thriller par excellence.
— Gazeta Wyborcza
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
5.0 z 5 1 hodnocení čtenářů
1× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení produktu
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Dalibor registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Tak tohle je maximalne bozi zalezitost. Vzhledem k tomu, ze nevim, kde bych zacal, tak nebudu zacina vubec :) To se musi zazit..a nebo..nezazit :) Popravde by me nenapadlo, ze me u takove bichle bude mrzet, ze je to tak kratky :) Poznamka 1 : V jinych recenzich sem casto cetl namitky na casty odbocky k filozofii, psychologii, politice, neexistenci a podobne. Za me to za prve do teto knihy patri a za druhe, to tu knihu dela tim, co je. A to, ze diky tomu da nekdo na recenzi 1 hvezdu, absolutne nic nevypovida..teda..o te knize..jenom o tom, ze se ctenari netrefila do vkusu. Osobne sem cetl, veci, kde ty odbocky byly mnohem hlubsi a mnohem delsi (, ze clovek musel cist stranky 2x, aby to pochopil..tady ne)..I presto je knizka plynula a poslednich 300 stran uz fakt frci..Takze znovu..pokud s tim ma nekdo problem, je to problem ctenare, ne knihy Poznamka 2 : Co trochu vadilo me byly ty kvanta polskych, ruskych a buhvijakych vselijakych jmen, ktery se moje OCD snazilo louskat spravne..Ale znovu..To je muj problem..ne problem knihy :)
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Darujte dětem kouzlo Vánoc: jedinečný set Albi tužky a Zimních pohádek jen u nás!
-
5 nejkrásnějších vánočních obálek a pár tipů navíc
-
Tipy na knižní dárečky pro malé čtenáře | Vánoce voní knihou
-
Atomové šelmy: Když predátoři vyrážejí na lov postapo fanoušků | RECENZE
-
Festival Knižních závisláků 2026: Poprvé v Praze! Vstupenky v prodeji za zvýhodněnou cenu
-
Stranger Things 5: První vlna nasadila laťku hodně vysoko | RECENZE BEZ SPOILERŮ
-
Atmosféra, která pohltí: T. J. Reid přináší další silný román| RECENZE
-
V neděli začíná advent. Máte připravený adventní kalendář a vánoční knížky pro děti?
-
Nestihli jste znovu zhlédnout Stranger Things? Máme pro vás shrnutí 1.-4. série
-
Keeping 13 - Emocionální kolotoč, který budete milovat | RECENZE
-
Příběhy mezi regály: Křest kalendáře Muž roku a Anděl mezi zdravotníky
-
Kletba pravé lásky: Když pohádka potemní | RECENZE